Skocz do zawartości

TP-LINK TL-WA500G jaki kupić lepszy Router zastępczy


Recommended Posts

Cześć,

jak w temacie, potrzebuję dobry router z szerokim zasięgiem do którego będzie podłączony kablem koncentrycznym internet na pierwszym piętrze.
Zależy mi na:

 

- podłączeniu minimum 4 komputerów kablem RJ-45 do routerka  ( po roku dojdzie więcej PC) 
- szeroki zasięg WiFi obejmujący dostęp do internetu z podwórka
- wejściu na kabel koncentryczny w nowym routerku
- żeby nie zrywał połączenia
- aby było wsparcie aktualizacji

cena żeby nie była wygórowana tylko adekwatna do produktu. Nie potrzebuję żadnych dodatkowych funkcji w nim które są zbędne dla zwykłego Kowalskiego.
Mój budżet to 200 zł na to maleństwo.

A co ze starym ?
Odchodzi na emeryturę do szafki lub na sprzedaż jeśli znajdzie się ktoś zainteresowany (oczywiście za niską cenę).

Proszę Was o jakieś propozycje.

Link to post
Share on other sites

TL-WA500G to jest AP a nie router. Dobrze by było żebyś wiedział czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz klienta to zbyt szerokiego wyboru nie masz. Jeśli natomiast chodzi Ci o dołożenie segmentu WiFi to do istniejącego AP powinieneś dołożyć router xDSL.

Link to post
Share on other sites

Tak jak w temacie i opisie. Chcę pozbyć się AP, kupić ROUTER i nim zastąpić AP.


Pisząc "lepszy router" miałem na myśli coś lepszego z średniej półki a nie jedne z najtańszych routerów.

Link to post
Share on other sites

A jak chcesz podłączyć ten router do koncentryka - dostawca skonfiguruje tak swoje ustawienia, że będą widoczne 2 modemy u niego?

 

Bo zakładam, że masz już jakiś modem od dostawcy do którego podpięty jest kabel koncentryczny, bo do TL-WA500G go przecież nie podpiąłeś.

Link to post
Share on other sites

dostawca ma antenkę na dachu z której leci sygnał koncentrykiem do tego AP. Chcę kupić inne urządzenie zamiast AP który ma słabą moc i brak wejść na RJ-45 a router zostanie skonfigurowany przez mojego dostawcę osobiście. Mi zależy na tym aby wybrać jakiś router, kupić go żeby pasował a konfiguracja odbędzie się z rąk dostawcy.

Link to post
Share on other sites

Niech Ci lepiej dostawca zaproponuje. W tej chwili nie ma już na rynku rozwiązań 802.11g i praktycznie też nie ma rozwiązań n-lite a tylko takie współpracują z jedną anteną. Wymiana na n-kę 2T2R może okazać się porażką, one wymagają dwóch anten. Jeśli to tylko kwestia większej ilości portów to wystarczy switch.

Link to post
Share on other sites

skrętka jest podłączona do kontaktu z którego płynie kabelek RJ45 z internetem do tego AP. 
Przepraszam za wprowadzenie w błąd wcześniej.
Dostawca powiedział mi, że każdy router powinien pasować po zakupie do któego będzie podłączony kabelek RJ45 ze sygnałem od internetu.
Zastanawiałem się nad Netis WF2780. 
Będzie odpowiednim wyborem? 
Jak myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...