Skocz do zawartości

Myszka o kształcie podobnym do Genius Netscroll 120.


Recommended Posts

Kupiłem niedawno gryzonia DM1 Pro S. Niestety po jakiejś godzinie użytkowania czuję wysoki dyskomfort przy wykonywaniu szybkich ruchów myszką. Dałem mojej ręce jakieś 2 tygodnie do przyzwyczajenia się do tej myszki, ale nadal przy długich rozgrywkach zaczyna mnie ten gryzoń denerwować. Problem jest w jej rozmiarze. Mimo tego, iż mam sporą łapę, to myszka wydaje mi się za duża. Poprzednio korzystałem z Genius Netscroll 120 i pod palm gripa pasowała mi idealnie. Jest ona przede wszystkim węższa i niższa (bardziej płaska), dzięki czemu miałem pewniejszy chwyt. Jedynie przyciski główne były za krótkie, palce trochę wystawały. Genius ten raczej pod fingertip ale dla mnie wygodnie ją trzymać było pod plam gripem.

 

Potrzebuję właśnie coś takiego jak Genius Netscroll 120, lecz z lepszym sensorem i większą żywotnością przycisków głównych. Najlepiej bez przycisków bocznych i bez oprogramowania. Ma to być myszka uniwersalna (do różnorakich gier), więc aż taki dobry sensor jaki ma DM 1 Pro S nie jest potrzebny. Cena do 100zł. Logitech G100s powinien pasować, ale obecnie ciężko dostępny.


Przeszukałem cały internet i niestety myszki o takim kształcie są tylko z beznadziejnym sensorem. Z dobrym sensorem tylko duże i cięższe gryzonie. Cóż, może w przyszłości będzie z tym lepiej.

Link to post
Share on other sites

Zobacz na Logitech G203 bardzo fajna mycha z dobrym sensorem mała tyle że lekka (do 100g)

ewentualnie TT Esport Ventus, mało znana w PL ale ma dobre opinie LINK - generalnie kształtem bardzo zbliżona do tego geniusa, a sensor PMW3310 jak np. w zowie Fk1

Edytowane przez kebab84
Link to post
Share on other sites

Dobra, przesunąłem podkładkę, zacząłem trochę inaczej trzymać mysz i bardziej zaciskam palcami po bokach, gdy wykonuję większy obrót. Dzięki temu nie mam już wrażenia, że mi ona wypadnie z ręki, więc aż takiej tragedii nie ma.


Myślałem właśnie nad tym Logitechem, ale może być za szeroka. Do tego boki ma wypukłe, a mój stary Genius wklęsłe (właściwie to są one proste i pod pewnym kątem). Za to ten TT całkiem spoko mógłby być, ale nie podobają mi się te otwory na grzbiecie. Po cholerę większość producentów sprzętu dla graczy wciska takie pierdoły. Ani to praktyczne, ani nawet ładnie nie wygląda. DM1 Pro S wybrałem między innymi właśnie ze względu na prostotę.

Edytowane przez Ktoś17
Link to post
Share on other sites

to jest problem polskich sklepów gdzie po wejściu do nich na półkach możesz sobie popatrzeć tylko na myszki i to nie wszystkie przez szybkę w pudełku a inne jak chcesz to na zamówienie. Moim zdaniem powinna takowa myszka leżeć żebyś mógł sobie zabrać do ręki i zobaczyć jak się ją trzyma. U mnie są sklepy rtv agd media expert proline i komputronik i w żadnym z nich nie ma takich bardziej znanych myszek na pułkach np jakis zowie czy dm nawet nie ma rival 300 stoją tylko jakieś genesis i inne a4tech a takiego lepeszego sprzętu brak. 

Link to post
Share on other sites

ponieważ 80% ludzi kupuje właśnie te pseudogamingowe Geniusy, A4tech i inne tanie myszki do 100zł. Jeszcze od czapy pojawi się Razer czy SS czy Logitech.. a tak o dobrych myszkach dowiesz się tylko z internetu.


Z tym ventusem sie pomyliłem i podałem ci laserowego zamiast optycznego - ten jest optyczny VentuS R

Edytowane przez kebab84
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...