Skocz do zawartości

Powtarzający się błąd w memtest


Recommended Posts

Witajcie. Wzięło mnie na przetestowanie pamięci i zapuściłem na noc memtest. Rano okazało się, że komputer jest zawieszony w trakcie testu (14 pass na 100 ustawionych, ok 6h testu). Błędów niby nie było ale przewijała się na dole ta sama notka (było ich bodaj 5 czy 6 jedna pod drugą) "ram may be vulnerable to high frequency row hammer bit flips". Dodam, że ram to g.skill ares [email protected] podkręcony do [email protected] (timingi ustawione tak jak trzeba) Komputer działa na takich ustawieniach już ponad 3 tygodnie i jest 100% stabilny (przechodzi dobowe testy np w occt czy prime). Może to być przyczyna zbyt niskiego napięcia czy może problem jest z czymś innym? Robić coś z tym czy tak to zostawić i się nie przejmować?

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

to jest problem wynikający z dużej gęstości ic's, nic mniej nic więcej. 
tu więcej 
Chyba nie myślisz że zmniejszanie litografii i zwiększanie gęstości pamięci nie ma żadnych skutków ubocznych.  


nie jest to traktowane jako wada fabryczna, więc co z tym zrobisz zależy od ciebie ( większość nic nie robi, bo jest to tylko ostrzeżenie o możliwości występowania błędów, a nie o ich występowaniu ) 

Link to post
Share on other sites

Czyli nie brać do bani tego, ze po kilku godzinach testu memtest zawiesza mi kompa skoro cała reszta działa? Niby ostrzeżenie a nie błąd ale po ok 6h testu komputer był zawieszony. Ogólnie nic o litografii i gęstości zapisu nie wiedziałem i nie brałem nawet tego pod uwagę. Musze doczytać.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...