Skocz do zawartości

Kompletny zestaw PC do 3500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Zamierzam niedługo zakupić nowy komputer i związku z tym, że nie mam za bardzo wiedzy na temat tego, które komponenty do siebie pasują, zdecydowałem, że najłatwiej będzie poprosić kogoś doświadczonego o pomoc.

  • Zastosowanie komputera: głównie gry
  • Maksymalna kwota: 3500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: w przeciągu ok. miesiąca
  • Których części potrzebuję: komputer (razem z napędem DVD i kartą sieciową), monitor, klawiatura, mysz, głośniki
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: –
  • Specjalne wymagania: –
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): –
  • Własna propozycja zestawu: –
  • Inne: –

Z góry dzięki!

Edytowane przez Wirox
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black) 1 x  XFX Core TS 550W 120mm Bronze 1 x  Gigabyte Radeon RX 570 Gaming 4GB DDR5 256bit (1244/7000) 1 x  Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ 1 x  Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI) 1 x  MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Patriot 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Viper Elite 1 x  Asus DRW-24F1MT SATA (black) 1 x  D-Link DWA-125 /N150, USB/

 

3586 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Na start trzymałbym się czegoś takiego. Procesor 4 rdzenie, płyta B250 z pamięciami w Dualu i jeszcze z dwoma wolnymi slotami. Zasilacz z zapasem mocy na +12V, 5 lat gwary. Obudowa z dwoma wentylatorami 120 mm w zestawie oraz z piwnica na zasilacz oraz okablowanie. RX 570 od Gigabyte, HDD na dane i monitor 24 cale na PLS z FreeSync pod GPU od AMD. 

 

Kwestia głośników, myszki i klawiatury. Minimalnie wolniejszy CPU i H110 z jedną kością 8 GB i jednym wolnym slotem 

 

1 x  Asus H110M-R /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT SILVER 1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

 

Oszczędność prawie 150 zł. Tutaj będzie już na jakieś podstawowe peryferia. 

 

1 x  Genius SW-S2.1 200 6W (2.1) 1 x  Natec Genesis G77 Gaming 1 x  Zalman ZM-K300M Gaming
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki!
Mam kilka pytań odnośnie zestawu.

 

Czy jest widoczna różnica w wydajności pomiędzy RAM-em Viper Elite a Ballistix Sport? Druga opcja wydaje się lepsza pod ewentualną rozbudowę, bo wszystko jest w jednej kości. Czy przy czterech slotach nie ma to takiego znaczenia (gdybym zostawił pierwszą płytę główną)?

 

Co przemawia za wyborem zewnętrznej karty sieciowej? Dla własnej wygody wolałbym zaopatrzyć się w kartę wewnętrzną; możesz coś polecić z tej kategorii?
 

Edytowane przez Wirox
Link to post
Share on other sites
Czy jest widoczna różnica w wydajności pomiędzy RAM-em Viper Elite a Ballistix Sport?

Między jedną, a dwoma w zależności od gry, miejsca testowego. Czasem 1-3 fps, czasem zysk żaden. Dużo zależy jak mocne mamy GPU.

 

Dla własnej wygody wolałbym zaopatrzyć się w kartę wewnętrzną; możesz coś polecić z tej kategorii?

TL-WN881ND /N300, PCI-E/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wygląda na to, że będę potrzebował pomocy ze złożeniem zestawu raz jeszcze. Zanim zdążyłem złożyć zamówienie, Radeon RX 570 przestał być dostępny, więc zdecydowałem się poczekać trochę, aż będzie z powrotem na stanie. Niestety teraz nie tylko nadal nie ma Radeona, a jeszcze część pozostałych komponentów również została wyprzedana.

Link to post
Share on other sites

RX raczej szybko nie będzie. Coś tam ludzie popiskują, że może pod koniec miesiąca albo na początku lipca będzie rzut na PL. Kwestia tego ile zostanie dla normalnych konsumentów a ile pójdzie na dzień dobry do koparek. 

 

Pamięci Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT SILVER

Mobo Gigabyte GA-B250M-DS3H

 

Jeżeli zakup na teraz, to GTX 1060 6 GB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

RX raczej szybko nie będzie. Coś tam ludzie popiskują, że może pod koniec miesiąca albo na początku lipca będzie rzut na PL. Kwestia tego ile zostanie dla normalnych konsumentów a ile pójdzie na dzień dobry do koparek. 

 

Pamięci Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT SILVER

Mobo Gigabyte GA-B250M-DS3H

 

Jeżeli zakup na teraz, to GTX 1060 6 GB

Dzięki.

Rozsądniejszym wydaje mi się kupienie GTX-a. Nie znam się na rynku kart graficznych, ale logicznie rzecz biorąc przy takim zapotrzebowaniu na Radeony RX, ich cena powinna znacząco pójść w górę kiedy powrócą na półki.

 

Która wersja GTX-a 1060 jest według ciebie najodpowiedniejsza do tego zestawu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...