Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Otóż kupiłem na alledrogo micro sd, ale przyszło do mnie bez oryginalnego opakowania mimo, że na aukcji była oznaczona jako nowa.

Jak mogę sprawdzić czy ta karta rzeczywiście jest nowa, oryginalna i w pełni sprawna?

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

puść skan programem do odzyskiwania danych ( np, easeus data recovery )   jeśli cokolwiek zobaczy to będzie używana ( mikrokontrolery kart SD nie mają funkcjonalności SMART ) 
Większość osób jedynie formatuje karty ( więc powinieneś coś widzieć )  


oryginalność sprawdź po prostu czy uzyskuje transfery podobne do specyfikacji 

sprawność sprawdź np hd tune health test 

Link to post
Share on other sites

puść skan programem do odzyskiwania danych ( np, easeus data recovery )   jeśli cokolwiek zobaczy to będzie używana ( mikrokontrolery kart SD nie mają funkcjonalności SMART ) 

Większość osób jedynie formatuje karty ( więc powinieneś coś widzieć )  

oryginalność sprawdź po prostu czy uzyskuje transfery podobne do specyfikacji 

 

sprawność sprawdź np hd tune health test 

 

a jak już wgrywałem na nią pliki to odzyskiwanie danych też zobaczy co było wcześniej?

Link to post
Share on other sites

Trochę lipa że już używałeś ( skoro miałeś podejrzenia że nie jest oryginalna już po opakowaniu )
Ogólnie nie zobaczy plików wcześniejszych po zapisaniu ( czyli jak zapisałeś całą pojemność to nici z tego sposobu ) 
ale i tak sprawdź, może coś się uchowa jak nie wypełniłeś jej nigdy do końca ( oczywiście pod warunkiem, że ktoś wcześniej ją wypełnił do końca ) 

Link to post
Share on other sites

Trochę lipa że już używałeś ( skoro miałeś podejrzenia że nie jest oryginalna już po opakowaniu )

Ogólnie nie zobaczy plików wcześniejszych po zapisaniu ( czyli jak zapisałeś całą pojemność to nici z tego sposobu ) 

ale i tak sprawdź, może coś się uchowa jak nie wypełniłeś jej nigdy do końca ( oczywiście pod warunkiem, że ktoś wcześniej ją wypełnił do końca ) 

 

jeszcze jej nie zapisałem całej :)

Dziś doszła i wrzuciłem ledwie 1/3 to może coś tam się uchowało.

Link to post
Share on other sites

Popatrz na styki czy są mocno wytarte. Sprawdź softem do odzyskiwania co jest na pozostałych 2/3 powierzchni. Ja stosuję Recuva. Jak się uda odzyskać, to wyślij gościowi zdjęcia i powiedz, że albo zwrot kasy lub obniżka, albo fotki wrzucisz do sieci :)

Link to post
Share on other sites

Przeskanowałem kartę wzdłuż i wszerz, wygląda, że jest w porządku. 

Nie ma bad sector'ów, nic nie było na nią wgrywane i nawet trzyma prędkości zapisu takie jakie są wg. producenta, styki też nie są powycierane. 

 

Zastanawia mnie dlaczego nie było oryginalnego opakowania, są jakieś hurtowe zbiorcze pakiety micro sd?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...