Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega


Recommended Posts

Chyba to też nie wchodzi w grę, teraz dopiero zauważyłem że AMD zablokowało możliwość OC zewnętrznymi programami :P można tylko podkręcić tym co jest Wattman a to jest lipa że tak powiem :P napięcie max 1175mv :/


 

 

1070tka
 

Na chwilę obecną nie jest opłacalna, za niewiele więcej jest 1080tka 

Link to post
Share on other sites

Dobrze by było jakby mi się udało sprzedać tą 480tkę, poczekałbym trochę na Intelu i zmiana, albo GTX albo Vega. Wszystko zależy od opłacalności. Wziąłem tego rxa tylko na przeczekanie do premiery vegi, ale wychodzi na to że mogłem już dawno brać gtxa i mieć wszystko w pompie :P

Link to post
Share on other sites

Mi to się szczerze pisząc nie chce wierzyć w tą ilość wpadek... Tzn. ja już się pożegnałem z myślą o Vedze ale nie chce mi się wierzyć, że AMD nie zdaje sobie sprawy, że muszą coś z TDP zrobić...

Co do wydajności, to może faktycznie coś nie tak z tymi pierwszymi sterownikami ? Już nie mówię o jakimś dużym wzroście wydajności ale do tej 1080 może jeszcze dobije ?

No po prostu nie chce mi się wierzyć, że ktoś w AMD nie zauważył tych "wpadek" na etapie projektowania czy też prototypów i do końca brnęli w to co mamy.

 

Przecież włożyli w to gruby hajs a na tą chwilę nie ma żadnego ZA aby kupić te GPU.

Chyba, że te zniżki na monitory z FreeSync będą mocno atrakcyjne...

Link to post
Share on other sites

Przecież włożyli w to gruby hajs a na tą chwilę nie ma żadnego ZA aby kupić te GPU.

Chyba, że te zniżki na monitory z FreeSync będą mocno atrakcyjne...

 

Być może górnikom przypadną do gustu - chociaż to TDP  :rotfl:  W te atrakcyjne zniżki na monitory nie wierzę, chociaż to byłby jedyny racjonalny powód do brania pod uwagę zakupu Vegi przy tych wszystkich minusach. Istnieją też szaleńcy/fanboy-e którzy to kupią mimo wszystko. Myślę, że coś z tym jednak jeszcze zrobią... No ale pożyjemy, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Nie cytuj posta bezpośrednio nad sobą. Jakaś estetyka musi być :)

 

Ogólnie rzecz biorąc nie widzę powodu kupna RX64, a to by tłumaczyło dlaczego AMD chciało aby skupić się na 56tce. Tylko problem polega na tym, że obie są raczej średnio warte swojej ceny...

 

e// RX56 może i byłby wart zainteresowania, gdyby nie fakt, że u nas jak zwykle ceny będą wyrwane z kosmosu. Strzelam, że będzie kosztować ~2300-2400zł.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites
  • Igoruss promował, odpiął, przestał promować i podpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...