Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega


Recommended Posts

Przecieki mówią, że Navi będzie kartami z serii 600, analogicznie będzie to więc seria RXI (R11 jak ktoś liczb rzymskich nie pamięta). A taki Radeon RXI 660, 670, 680 i 690 już wyglądają w zapisie standardowo.

 

Co do Radeona VII na rdzeniu Vega 2 to pokazana karta to prototyp referenta więc równie dobrze sklepowa nazwa może być zupełnie inna (chociaż wątpię w wykorzystanie nazewnictwa od liczby bloków nCU, bo "RXI Vega 2 60" lub "RXI Vega+ 60" nie wygląda bezpośrednio na następcę RX Vega 64).

 

To chłodzenie, Synergy Cooling, to genialny patent, bo wyniki na poziomie custom loppa "wyciśnięte" z AC (banalna konserwacja, brak płynów w pc itp) to majstersztyk. Po wypłacie leci support. Trzeba to ludziom libkowac.

Link to post
Share on other sites

@Terie:

 

W miejscach procesorowych niestety będzie się 590 nudzić. Zamiast tego polecam zapolować na rx 580 8gb, sprzedać proca i kupić z Dalekiego Wschodu Xeona na 1155. Taki E3-1270 kosztował mnie $60 z dostawą, szedł półtora tygodnia.

Link to post
Share on other sites

@Terie:

 

W miejscach procesorowych niestety będzie się 590 nudzić. Zamiast tego polecam zapolować na rx 580 8gb, sprzedać proca i kupić z Dalekiego Wschodu Xeona na 1155. Taki E3-1270 kosztował mnie $60 z dostawą, szedł półtora tygodnia.

Ktoś mi proponował dołożyć do tego komputera Xeon E3 1230. Odpowiednik i7 2600

Link to post
Share on other sites

Resident evil 2 remake bardzo przyzwoicie prezentuje się na kartach AMD i procesorach Ryzen.

Widać także że ilość rdzeni i wątków ma w niej znaczenie. Co prawda na 4r/4w zachowamy 70fps+, ale do wydajności np 6/12 brakuje prawie 40 klatek patrząc na minimum.

Link to post
Share on other sites

Nie no co ty, nie masz za co przepraszać :D Też uważam, że Radeon VII jest z dooopy nazwą totalnie, a zapowiada się że jednak zostanie :/

 

http://m.benchmark.pl/aktualnosci/asrock-phantom-gaming-radeon-vii-zapowiedz-karty-graficznej.html

 

IMHO może się nawet nazywać AMD stolec :) Byle by WRESZCIE okazał się sensowną konkurencją dla Nvidii w wysokim segmencie GPU dla graczy.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, w uproszczeniu ta Vega VII to układ w niższym procesie i Z większą ilością pamięci.

 

Nawet dobrze się składa. Bo wparcie sterowników dla starej już Vega 56/64 powinno być dłuższe.

Link to post
Share on other sites
@Terie:

 

W miejscach procesorowych niestety będzie się 590 nudzić. Zamiast tego polecam zapolować na rx 580 8gb, sprzedać proca i kupić z Dalekiego Wschodu Xeona na 1155. Taki E3-1270 kosztował mnie $60 z dostawą, szedł półtora tygodnia.

A do tych xeonów trzeba pamięć zmieniać na ECC , i czy na płycie na b75 pójdzie bez problemów?

 

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Igoruss promował, odpiął, przestał promować i podpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...