Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega


Recommended Posts

@UP O fakt zabawy, wciśnięcia Max z karty czego fabryka nie dała na stocku, zbicia głośności itp.

Generalnie do czasu aż nie kupiłem pierwszego Radeona (rx 480 4GB) to jedyne co robiłem przy karcie, to dwa suwaki w Afterburnerze i ewentualnie odkurzanie od święta :D i też się dziwiłem "po co ktoś takie czary odstawia... dla 5 FPS więcej, których i tak nie zobaczy bez miernika?"

 

@LT pisz na PW, bo na wodzie ludzie robią 1650-1700 MHz na rdzeniu (faktyczne taktowanie) na modowanym V56.

Link to post
Share on other sites

@UP O fakt zabawy, wciśnięcia Max z karty czego fabryka nie dała na stocku, zbicia głośności itp.

Generalnie do czasu aż nie kupiłem pierwszego Radeona (rx 480 4GB) to jedyne co robiłem przy karcie, to dwa suwaki w Afterburnerze i ewentualnie odkurzanie od święta :D i też się dziwiłem "po co ktoś takie czary odstawia... dla 5 FPS więcej, których i tak nie zobaczy bez miernika?"

 

@LT pisz na PW, bo na wodzie ludzie robią 1650-1700 MHz na rdzeniu (faktyczne taktowanie) na modowanym V56.

Dokładnie o to chodzi żeby zobaczyć, pobawić bo do grania żeczywiście wystarczą mi stockowe ustawienia .No może plus UV.Po za tym lubie mieć detale na maxa.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie w stylu "czy warto wymienić gtx 1070 na gtx 1080". Zależy, jaki masz model tego Pascala (ręczne OC, fabryczne OC), w jakie gry grasz (np takie csgo z FreeSync to zupełnie inna gra) oraz czy lubisz dlubać przy karcie (Vedze trzeba trochę dopomóc żeby pokazała pełnię swoich możliwości). No i te ceny, bo sprzedać używanego gtx 1070 za 1500 PLN by kupić V56 za 2400 to średni deal....

Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam 1070 MSI Armor OC + monitor 4K - LG27UD68-W.

 

Naczytałem się sporo jak to FreeSync i G-Sync pięknie poprawiają płynność wyświetlanego obrazu.

Podobno 60fps bez i z FreeSync wygląda inaczej na korzyść FreeSync.

 

Jestem w stanie przełknąć średnio opłacalny deal ze sprzedażą 1070 i zakupem Vega 56 / 64 tylko pytanie czy warto?

Celowałbym raczej w tańsze wersje kart od AMD aby jak najmniej dołożyć do tej Vegi.

 

Rozważam też wymianę monitora na coś w 2K + 144hz + G-Sync i koniecznie IPS.

Edytowane przez k0zik
Link to post
Share on other sites

Przejście z 4K na 1440p może być bolesne więc zostałbym na razie na tym monitorze co masz.

 

Nie bierz Vegi referenta, poluj na Sapphire Pulse, PowerColor Red Devil lub Gigabyte Gaming.

 

Tu jest dobra okazja, Nitro za 2000 z GW:

https://allegro.pl/sapphire-nitro-radeon-rx-vega56-limited-edition-i7451010796.html

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Mały szkopuł - "Kupiona za granicą w UK ze sklepu overclockers.co.uk w dniu 19.12.2017, od tego dnia liczona jest 2 letnia gwarancja"  Jak dla mnie kupowanie takiego piekarnika z gwarancją za granicą za takie pieniądze to trochę niezbyt dobra opcja. Babrać się później z wysyłkami jak by przyszło co do czego to szkoda zdrowia biorąc pod uwagę, że będzie musiał jeszcze do obecnej, równie dobrej karty 500zł dołożyć. 

Link to post
Share on other sites

No tak, ale ten FreeSync to podobno rewelacja ? Niestety nigdy nie miałem okazji zobaczyć jak to działa.

Podobno nawet bieganie myszką po pulpicie jest przyjemniejsze?

Jeśli faktycznie tak to świetnie wygląda to jestem w stanie stracić te 500PLN.

Na sprzedaży monitora stracę więcej, niż w tym wypadku na GPU.

 

Gram ogólnie kilka godzin w tygodniu. Czasem w nowości, czasem w starocie - ostatnio tłukę w Unreal gold :)

Wiadomo że w 4K na full nie pogram w nowe FPS ale za to granie w cRPG czy strategie w 4K to super sprawa.

 

Dodatkowo do codziennej pracy przydaje się powierzchnia 4K.

 

Pytanie teraz jakie jest ryzyko, że ta karta padnie?

Czasem pewnie skuszę się żeby coś tam, za pomocą oprogramowania podkręcić, chociaż podobno nie ma to sensu na VEGAch.

Link to post
Share on other sites

@k0zik

Z ślepych testów  G-SYNC vs Adaptive Sync ( FreeSync) jakie widziadłem mało kto potrafił wskazać wyższość  jednego rozwiązania nad drugim, po za tym jak sama nazwa wykazuje FreeSync jest  rozwiązaniem darmowym, wręcz wpisanym w standard przesyłania sygnału A/V Display Port, tylko nVidia mówi p#^&!  i promuje swój droższy sprzętowy odpowiednik G-SYNC.

Ponadto o czym się mało pisze AMD udostępniło dla swoich kart funkcję Ulepszonej synchronizacji ( Enchanced Sync) która  jest odpowiednikiem V Sync , tylko nie ogranicza do 60 klatek, ale można z powodzeniem stosować na monitorach z 144Hz odświerzaniem, by działać nie potrzebuje nawet monitora z FreeSync (choć może działać z włączoną funkcją F/S).

Co do rozdzielczości 3840X2160 (4K), przy swoich 27" wolę niższą 2560x1440 ale z odświerzaniem 144Hz niż w/w w 60 Hz.

 

Swoją Vega 64 ver. AiO kupowałem w Wielkiej Brytanii ( jesienią gdy kurs £ był poniżej 4,70 zł, choć taniej było zapłacić i sprowadzić tą wersję bo u naszych "Januszy..."  :/

Z resztą mam tam brata, i dość często przyjeżdża do Polski, więc w razie czego... .

Link to post
Share on other sites

Kupiłem tą V56 z aukcji kilka postów wyżej.

 

Na tą chwilę patrzę sobie tylko na nią bo nie mam 3 kabla PCI-E żeby podłączyć kartę...

Nie zwróciłem uwagi że kable mam trzeba 3 x 8pin do zasilenia...

 

Założyłem temat w dziale z zasilaczami, jakby ktoś chciał pomóc to zapraszam.

Lajkonikiem jestem :]

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Przejście z 4K na 1440p może być bolesne więc zostałbym na razie na tym monitorze co masz.

 

Nie bierz Vegi referenta, poluj na Sapphire Pulse, PowerColor Red Devil lub Gigabyte Gaming.

 

Tu jest dobra okazja, Nitro za 2000 z GW:

https://allegro.pl/sapphire-nitro-radeon-rx-vega56-limited-edition-i7451010796.html

Co do Vegi to odradzałbym wersję od Gigabyte, sam jak kupiłem trafiłem na wersję która od wyjęcia z pudełka (Vega 64 Gaming OC) wywalała black screeny w grach (nie ważne jaka gra, jakie obciążenie, jaki bios, jaka temperatura, jak podłączona karta, jakie sterowniki), potem przeczytałem na reddicie i innych forach że to bardzo popularny problem z ich wersją, wypowiadali się użytkownicy co dostawali 3 szt. wadliwych egzemplarzy pod rząd, ja po mojej pierwszej wadliwej vedze Gigabyte zrezygnowałem...

 

Chociaż może jestem wyjątkiem w Polsce bo u nas nie znalazłem żeby ktoś narzekał na nie, a może po prostu trafiłem na jedyną z niewielu wadliwych sztuk w naszej dystrybucji.

Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe, jak byłem robić zwrot 2600x to typ przede mną oddawał właśnie V64 od Gigabyte. Szczerze powiedziawszy nie dziwią mnie te problemy, bo już od kilku lat Gigabyte zbiera mega hejt za kontrolę jakości (i to nie tylko GPU).

Link to post
Share on other sites
  • Igoruss promował, odpiął, przestał promować i podpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...