Skocz do zawartości

Kompletny zestaw do gier za ~3000zł do ocen


Recommended Posts

Witam.

Mam za zadanie złożenie komputera dla młodego fana gier (wiadomo strzelanki, fify itp). Branża rozwija się dynamicznie, a ja swój ostatni komputer składałem dobre kilka lat temu, dlatego trochę  nadrobiłem zaległości teoretycznych, następnie stworzyłem zestaw i proszę o opinię i propozycję ewentualnych zmian:

 

  • Zastosowanie komputera: gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~3000zł (+ ewentualnie 100-200zł)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Najpóźniej do końca maja
  • Których części potrzebujesz?: kompletny zestaw z monitorem i klawiaturą (bez myszki i głośników)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie
  • Specjalne wymagania: monitor z podstawką może mieć max. wysokość 40cm
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie
  • Inne: co sądzicie o monitorach z funkcją tv, tak żeby po podłączeniu anteny można było odbierać telewizję naziemną (pokój mały, więc nie ma bardzo miejsca na kompa i tv, więc może 2in1?)
  • Własna propozycja zestawu:

Procesor: Intel Core i5-7400 3.0GHz 6MB

Płyta główna: Asus H110M-R / intel H110, DDR4

Grafika: Asus GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB DDR5 128bit

RAM: GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Silver

Dysk: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zasilacz: XFX Core TS 430W 120mm Bronze

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)

DVD: LG GH24NSD1 SATA

Klawiatura: Logitech G103 Gaming (może tu coś tańszego?)

 

Całość daje ok. 2638zł , więc trochę mało zostaje na monitor z którym mam największy dylemat. Jaki wybrać? Co sądzicie o wspomnianym wcześniej z funkcją TV? Czy można jeszcze na czymś zaoszczędzić na powyższym zestawie żeby więcej zostało na monitor? Jaka ocena samego zestawu?

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez MoIzI
Link to post
Share on other sites

Propozycja zestawu wygląda bdb i nie ma co tam grzebać. 

 

Monitor z tunerem DVB-T jak najbardziej na tak. Sam korzystałem / korzystam z takiego rozwiązania. Weź sobie zwyczajną tańszą klawiaturę, to będzie trochę na dołożenie do monitora. 

Link to post
Share on other sites

chodzi o to, że między biurkiem, a półką nad nim jest 41cm, więc w grę wchodzą tylko 22 cale (oczywiście można wiercić i przenieść półkę, ale uważam, ze nie ma sensu)....zresztą jak ja kiedyś kiedyś przesiadłem się z 15 cali na 17 to myślałem, że większego wypasu być już nie może, dlatego uważam, że dla młodego spokojnie starczy :)

Link to post
Share on other sites

Jak na zestaw dla młodego to na wypasie, Do grania w fhd spokojnie wystarczy i to na wysokich detalach przy 60 fps. Monitor też wygląda przyzwoicie, matryca ips, więc kolory i kąty widzenia będą dobre. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

witam ponownie. Zestaw złożony z podzespołów z pierwszego posta pod koniec maja. Ostatnio pojawiły się problemy z wyświetlaniem obrazu. Komputer użytkuje 10 latek, który mieszka daleko ode mnie, więc ciężko mi ustalić dokładnie problem na telefon. Poprosiłem go jedynie żeby przepiął kabel HDMI od grafiki do laptopa, więc mówił mi, że po podpięciu wyświetla się obraz z laptopa na monitorze, także kabel i monitor sprawne. A jak podłączy pod grafikę to wyświetla się "NO SIGNAL". Komputer się włącza, wiatraki się kręcą. Więcej chłopak nic nie sprawdzi bo nie umie,,,ojciec zawiózł sprzęt do jakiegoś "znachora", który stwierdził, że zasilacz jest za słaby dla tych podzespołów i jest do wymiany. Czy to możliwe, że ten zasilacz nie wyrabia? Jakoś przez ponad dwa miesiące dawał radę...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Niestety pod HDMI na płycie nie działa. Także na pewno to nie wina grafiki. Podpinałem zasilacz z innego kompa i to samo. Także zostaje płyta główna, procesor i ram...w związku z tym, że ram i procek raczej się nie psują to obstawiam płytę główną i tu moje pytanie. Zanim odeśle płytę , naprawią lub wymienią i odeślą minie trochę czasu, dlatego myślę nad kupnem nowej, a tamtą ewentualnie włożę do innego kompa...chciałbym dołożyć i kupić coś ciut lepszego na chipsecie serii 200. Jaką płytę główną byście polecili pod ten zestaw? Myślałem nad:

https://www.x-kom.pl/p/342120-plyta-glowna-socket-1151-msi-b250m-bazooka-3xpci-e-ddr4-usb31-m2.html

https://www.x-kom.pl/p/343292-plyta-glowna-socket-1151-msi-b250-pc-mate-2xpci-e-ddr4-usb31-m2.html

https://www.x-kom.pl/p/345760-plyta-glowna-socket-1151-msi-b250m-gaming-pro-pci-e-ddr4-usb-31-m2.html

 

Zastanawiam się może bardziej nad formatem ATX , obudowa jest duża to po co się ściskać...

Jeszcze jedno pytanie czy jedna kość ramu będzie działa bez problemu w płycie 4 slotowej czy tam muszą być w dualu?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się może bardziej nad formatem ATX , obudowa jest duża to po co się ściskać...

PC Mate.

 

 

czy jedna kość ramu będzie działa bez problemu w płycie 4 slotowej czy tam muszą być w dualu?

Włóż w slot DIMM A2, czyli drugi od strony procesora.

Link to post
Share on other sites

witam pomownie. Wiem, że może to nie odpowiedni dział, ale poniekąd kontynuacja...otóż odesłałem płytę do ESC i dostałem odpowiedź 

Uszkodzenie mechaniczne (pogięte piny w podstawce procesora), wyłączenie gwarancyjne, tylko odesłanie do serwisu producenta, bez terminu realizacji, bez gwarancji powodzenia. http://www.esc.pl/images/pixel_trans.gif

Rozumiem jakby komputer nie działał tuż po złożeniu, że możliwe było uszkodzenie pinów podczas instalacji procesora, ale komputer działał bez zarzutów 3 miesiące, a awaria była z dnia na dzień...przecież nie pogięły się podczas stania obudowy pod biurkiem...równie dobrze mogły zostać pogięte podczas testowania w serwisie...miał ktoś podobne doświadczenie? co w takiej sytuacji można zrobić? Nie jeden komputer już złożyłem , nigdy nie miałem podobnej sytuacji

Edytowane przez MoIzI
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...