Skocz do zawartości

Problem z połączeniem sieciowym w PC.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Longhorn,

Recommended Posts

Witam, przechodząc do sedna sprawy. Posiadam laptopa, oraz komputer stacjonarny. Nie jest on podłączony do internetu bezpośrednio do routera ponieważ odległość pomiędzy routerem (znajduje się w salonie) a komputerem (znajduje się w moim pokoju). Więc kilka miesięcy temu wpadłem by podłączyć kabel od internetu do laptopa a drugi koniec do komputera tak by WiFi z laptopa odbierał również komputer stacjonarny poprzez kabel (może ktoś z tego zrozumie). Ale, miesiąc temu laptop uległ zaktualizowaniu się aktualizacji która nie dawała spokoju (programy uruchamiały się godzinami). Więc zainstalowałem od nowa system na laptopie, zainstalowałem sterowniki jakich wymaga (Grafika, Chipset, itd.) Dzisiaj chciałem trochę "pograć na stacjonarnym w grę wymagającą internet (jest to jedyny komputer w którym gra chodzi w miare dobrze) no i.. jednak nie pogram sobie bo nie chcę się połączyć z internetem, w laptopie mam takie okienko: http://i.imgur.com/Cgut3TS.jpg

Wygląda to tak, 1 pasek to jest połączenie WiFi laptopa które działa, drugi pasek zaś jest to połączenie przez kabel z laptopa do komputera stacjonarnego. Dodam ze przed zainstalowaniem od nowa systemu na laptopie działało jak należy więc obstawiam na 100% że to wina niezainstalowanego sterownika tylko nie mogę się domyślić jakiego.

Systemy:

Laptop - Vista Home Premium 32-bit

Stacjonarny - XP Professional SP3 32-bit

 

EDIT: Model laptopa to Acer Extensa 5220 (jeśli chcecie dokładny model to proszę napisać to dopiszę tutaj)

Edytowane przez thomyroke
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Rozwiązania są dwa, połączenie mostkowe lub zaznaczasz we właściwościach karty bezprzewodowej te ustawienia 

http://www.download.net.pl/upload/News%20September%202014/UdostepnianieInternetuPrzezLAN/ics.png

i internet powinien zadziałać. Jeśli nie to może być konieczność podania ręcznej adresacji IP.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozwiązania są dwa, połączenie mostkowe lub zaznaczasz we właściwościach karty bezprzewodowej te ustawienia 

http://www.download.net.pl/upload/News%20September%202014/UdostepnianieInternetuPrzezLAN/ics.png

i internet powinien zadziałać. Jeśli nie to może być konieczność podania ręcznej adresacji IP.

Okej, musiałem jeszcze w ustawieniach pozaznaczać opcje i.. zadziałało :P Wielkie dzięki, temat lock.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...