Skocz do zawartości

[Recenzja] Klawiatury James Donkey 612 i Motospeed CK104


Recommended Posts

Witajcie,

 

Dzisiaj kolejny test klawiatury z Chin. Tym razem jest to James Donkey 612 z przełącznikami BLACK. Do porównania posłuży mi testowany wcześniej Motospeed CK104.

 

https://youtu.be/PQzgog8MvJE

W opisie filmu umieściłem linki do produktów i kody rabatowe, które obniżają w pewnym stopniu cenę klawiatury. Jest mi po prostu łatwiej edytować ewentualnie nowy kod w jednym miejscu.

Klawiatura James Donkey 612 przychodzi do nas w czarnym ładnie wykonanym opakowaniu. Od góry informacja o modelu, natomiast na jednym z boków znajdziemy informację o producencie.  Produkt jest dobrze zabezpieczony na czas podróży.

image.jpg

 

Karta gwarancyjna w języku chińskim i szczypce do wyciągania klawiszy - to jedyne co znajdziemy w opakowaniu

image.jpg

 

Klawiatura po wyjęciu z opakowania

image.jpg

 

Od góry w znacznej części wykonana jest z plastiku. Szkoda, że producent nie pokusił sie o zastosowanie aluminium. Mimo to klawiatura jest świetnie spasowana, masywna, nigdzie sie nie ugina, trzeszczy itp. Całość wygląda na prawdę dobrze.

image.jpg

 

Jedynie boki klawiatury wykonane są z aluminium, na lewej stronie znajdziemy informacje o producencie klawiatury. Małostkowe podejście.

image.jpg

 

 

James Donkey dostępna jest z klawiszami w kolorze niebieskim i czarnym. Moja klawiatura to czarne przełączniki. Charakteryzują się one na prawdę cichą pracą (ciszej niż cherry brown w mojej klawiaturze), cichszą niż RED w motospeed, ze względu, że są to klawisze Black, pracują również z większym oporem.  Klawiatura nie posiada podświetlenia RGB. Podświetlenie to kolor pomarańczowy. Świetnie wygląda szczególnie w nocy, moim zdaniem robi to dużo lepszy efekt WOW niż choinka RGB ;)

image.jpg

 

Pozłacana wtyczka i kabel w oplocie - czyli standardy zachowane

image.jpg

 

Od spodu niewiele się dzieje. Kilka informacji o samej klawiaturze

image.jpg

 

O wiele ciekawiej wygląda kwestia zabezpieczenia przed ślizganiem się klawiatury. Porządne gumowe stopki, które przyklejone są do aluminiowych elementów, które jak możecie zauważyć, są możliwe do zdemontowania.

image.jpg

 

Waga James Donkey 612 to aż ponad 1100 gram

image.jpg

 

W porównaniu do niewiele ponad 750 gram Motospeed CK104 - to robi wrażenie.

image.jpg

 

Tą zdecydowanie większa masę czuć gdy przypadkowo chcemy przesunąć klawiaturze po blacie, co jest niemalże niemożliwe, przenieść itp

 

Więcej zdjęć w pełnej rozdzielczości do zobaczenia pod tym linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/0B2m6JuI1fzzqWkJiZDE1akZSQ3M?usp=sharing

 

Krótkie podsumowanie,

Podobnie jak w przypadku recenzji Motospeed CK104, tą klawiaturę z pełnym podświetleniem RGB i aluminiową górą kupimy za ok 45USD. Za James Donkey musimy zapłacić jednak nieco więcej, i nie dostaniemy podświetlenia RGB i wykonanie z plastiku. CK104 dostępna jest z przełącznikami chociażby RED i BLUE, natomiast "612" z Black i Blue.

W opisie filmu na youtube umieściłem kod rabatowy -20% na klawiaturę James Donkey. Po użyciu kodu jej cena spada do ok 230zł. W tej cenie z pewnością w Polsce znajdziemy kilka interesujących produktów, bez ryzyka VAT i gwarancją realizowaną na miejscu. Osobiście gdybym miał wybierać pomiędzy klawiaturą Motospeed i Donkey, w sytuacji kiedy CK104 kupimy za ok 160-170zł a James za ok 240zł, mimo wszystko zostałbym przy Motospeed. Klawiatura również jest świetnie wykonana, i jej bardzo dobry stosunek  cena/jakość pozwalają przymknąć oko na takie wady jak bardzo mocne diody informujące o np klawiaturze numerycznej, brak kabla w oplocie, brak gumek antypoślizgowych czy niską wagę.

Żadna z tych wad nie występuje w klawiaturze od James Donkey. Oczywiście, jeżeli komuś z Was przypadła do gustu  klawiatura James Donkey 612 gorąco zachęcam do zakupu. Wiele osób obawia sie zakupów w Chinach, myślę, że nie ma czego się obawiać, znajdziemy tam często świetnie wykonane produkty w o wiele niższych cenach, wystarczy szukać w sprawdzonych miejscach i sprawdzonych produktów !

image.jpg

 

Udanych zakupów !

Pozdrawiam

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...