Skocz do zawartości

Komputer + monitor za 4000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witam! 
Zamierzam kupić stacjonarkę + monitor w cenie do 4000 zł. Udało mi się dojść do takiego zestawu, wątpliwości mam co do zasilacza ale nie chciałbym przekroczyć tej bariery cenowej. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie, szczególnie propozycje monitora. Myszka jest wliczona w zestaw, raczej nie planuję jej zmieniać chyba że będzie coś interesującego. Z góry przepraszam ale jutro jestem w pracy i mogę nie być w stanie odpisać na posty w ciągu dnia. Dziękuję za wszelką pomoc!

Koszyk

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 4000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu tygodnia
  • Których części potrzebuję : Komputer + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Do ustalenia
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) WD Caviar Blue, 3.5'', 1TB i stary napęd z LG
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Lichy zasilacz, monitor z Feesync pod 1060 i wolny SSD na kościach TLC.

 

Pod jakie gry zestaw ?

 

1 x Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/1 x Asus H110M-R /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze1 x Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)

2564zł
do tego z x-kom
Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5
SteelSeries Rival 100 czarna
Razem trochę ponad 3800zł
 
RX 580 8GB + szkiełko z Freesync na matrycy PLS. Zyskujesz stabilniejszy zasilacz na lepszych kondensatorach z 5 letnią gwarancją, bardziej przewiewną obudowę szybszy dysk SSD 240GB na kościach MLC również z 5 letnią gwarancją.
 
Dociągając do budżetu wrzucić 16GB RAM na start 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED
Link to post
Share on other sites

Rozumiem że przy takim budżecie nie opłaca się kupować i5-7500? I że RX580 będzie działał lepiej od tej 1060?

Mam jeszcze pytanie jak wykorzystać te 240gb przestrzeni na ssd oprócz systemu?

Jeśli chodzi o gry to CS:GO, Overwatch, Wiedźmin 3, może GTA V. Czy ta konfiguracja będzie w stanie wyciągnąć 60fps przy wysokich ustawieniach?

 

Edit: Sklepu nie znam więc dla pewności się zapytam, czy jest godny zaufania?

Edytowane przez Camper09
Link to post
Share on other sites
że RX580 będzie działał lepiej od tej 1060?

Przy monitorze z Freesync tylko na tym skorzystasz, poza tym cenowo bardzo dobrze to wygląda.

 

jak wykorzystać te 240gb przestrzeni na ssd oprócz systemu?

Instalujesz na nim najczęściej odpalane tytuły i najważniejsze programy.

 

Czy ta konfiguracja będzie w stanie wyciągnąć 60fps przy wysokich ustawieniach?

https://www.youtube.com/watch?v=MjgLMASZJlg

 

czy jest godny zaufania?

Sklep jak każdy inny ;. 

Kupuj tam gdzie CI pasuje, ważne żeby nie przepłacić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...