Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dysk M2 a NVMe - pytanie do ekspertów

M2 NVMe SM961 960EVO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11566 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 29 maj 2017 - 13:55

Podłączanie dpu pod pci-e 2.0 x4 które idzie przez chipset to zły pomysł ( duży spadek wydajności )

Adapter z dyskiem lepiej wpiąć pod to złącze, nadal transfery będą ograniczone, ale juz do ok 1600 MB/s, to najwięcej co uzyskasz na tej płycie
*GPU
  • 0

#22 iseeldur

iseeldur
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 19:01

OK. No szkoda. Dzięki za pomoc.

Sorry jeśli zapytam o coś głupiego ale jak się sprawdza, które sloty są z dostępem do CPU, a które komunikują się przez DMI i chipset? Szczerze mówiąc przejrzałem instrukcję do mojej płyty głównej i nie znalazłem tam takiej informacji. Było jedynie napisane, że zalecany slot do GPU to PCIE_E2. Pytam, bo chciałbym wiedzieć na przyszłość.

Edit:

W razie jakby kogoś to interesowało, podłączyłem pod pci-e 2.0 x4  i taki wynik testu mi wyszedł:

Spoiler

Użytkownik iseeldur edytował ten post 01 czerwiec 2017 - 19:02

• 0

#23 seele

seele
  • Gaduła

• 338 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 21:55

żeby cokolwiek działało w komputerze musi być sterownik. Mam płytę G1 sniper M5 podłączyłem adapter do dysków M2. Wszystko działało. Wgrałem sterowniki do dysków ze strony samsunga zainstalowałem system.  Transfery to już inna sprawa. Ktoś tu napisał o biosie chyba nie z tej strony trza kopać. Fakt nie mam wiedzy pokroju biosu ale proszę mi pokazać który kowalski taką wiedzę ma. Wcześniej trza obojętny nowy dysk sformatować.  

• 0
Spoiler

#24 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11566 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 02 czerwiec 2017 - 22:46

To z biosem to jest trochę inna sprawa, bo tam chodzi o bootowanie z tego dysku. Bo nawet bez tego bedzie można obsłużyć dysk z poziomu np 10, tylko kto kupuję dysk nvme, aby używać go jako storage.

Co do iseeldur to wgraj stery samsunga nvme ( najnowsza wersja obsługuje sm961, mimo ze tam nie pisze ) i zobacz jak z transferami po tym ( są jeszcze stery oem pod sm961 ale to już po forach trzeba szukać )
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: M2, NVMe, SM961, 960EVO

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych