Skocz do zawartości

Dziwne zielone paski na yt


Recommended Posts

Hej mam problem który nie wiem czy nadaje się do tego działu jeśli nie to z góry przepraszam

jakiś czas temu zakupiłam nową kartę graficzną radeon i wszystko było dobrze 

w grach bez problemu w internecie też pomijając że czasem jak ręcznie zgaszę monitor to pokazuje się taki szum tylko i muszę jeszcze raz wyłączyć i włączyć aby pokazał się obraz

 

Ostatnio z tydzień może dwa tygodnie temu sporadycznie wyskakują mi przy skakaniu po yt takie oto pasy które do czasu odświeżenia same nie znikają

http://imgur.com/a/c20Vv

 

Nie wgrywałam nowych sterowników

na innych stronach problem nie występuje w grach też nie

i zastanawiam się czy to może zwiastować coś niedobrego z kartą graficzną

 

z góry dziękuję za odpowiedź 

 

 

parę informacji o których zapomniałam a mogą okazać się przydatne

posiadam tylko dysk ssd

wcześniej komputer działał na intelowej grafice z procesora

mam windows 8.1

karta graficzna się nie przegrzewa 

przeglądarka chrome z adblockiem i niczym więcej

Edytowane przez Magdalenka
Link to post
Share on other sites

rozpisałaś sie kobieto na stronę a nawet nie napisałaś co to za karta

te paski wyglądają na artefakty związane z przetaktowaniem/uszkodzeniem pamięci na karcie, możesz spróbować obniżyc o jakies 50Mhz takty na pamięciach i  zobaczyć czy nadal będą wystepować

Link to post
Share on other sites

karta sypie ci artefaktami czytaj jest uszkodzona od tego momentu będą się te paski kropki powiekszac i nasilać natychmiast odsyłaja na gwarancje jak napisałes że jest nowa

 

ewentualnie spodziewaj się takich anomali na monitorze

https://www.google.pl/search?q=graphic+artefacts&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjc6vKC7-fTAhXSJSwKHacLDFMQ_AUICigB&biw=1920&bih=1089#imgrc=5zTHJEgZK0hCQM:

 

PS.jaki to radeon 480 580 ?

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Da się to jakoś sprawdzić czy karta jest uszkodzona?

bo sprawa jest o tyle dziwna że artefakty występują jedynie na yt zawsze w tym samym miejscu czyli u górny strony i przy skakaniu miedzy filmikami 

 

Karta to rx480

Edytowane przez Magdalenka
Link to post
Share on other sites

Kartę mam jakieś 3 miesiące i nie przypominam sobie żadnych problemów 

dopiero niedawno pojawiły się te dziwne artefakty

co ciekawe są one tylko na tle strony a sam filmik działa normalnie

 

tylko w GTA5 i Warthunder na ziemi jakoś dziwnie renderowała się trawa i migotała jakby ziemia

ale szukałam w google i podobno to się zdarza i wina sterowników zwłaszcza w warthunder

 

innym objawem który był już wcześniej jest coś takiego

gdy wyłączę monitor guzikiem i odpalę go szybko ponownie pokazuje się taki obraz

http://imgur.com/a/sKNnQ

dopiero po ponownym wyłączeniu i włączeniu wszystko wraca do normy

 

jeszcze jedną ciekawą rzecz jaką zauważyłam to na yt mam coś takiego że gdy przerzucam filmiki bardzo szybko

to często okładka albumu lub urywek filmiku na jakim przerwałam skacząc na nowy filmik wyświetla się przez ułamek sekundy na początku nowego filmiku 

powiedzmy ze słucham schodów do nieba z charakterystyczną okładką

i nagle zmieniam z listy proponowanych kawałek na coś innego

to w pierwszej sekundzie nowego filmiku dalej wyświetla mi się obrazek stairway to heaven i później wszystko wraca do normy

 

3dmark leciał przez 10 min i nic niby dałam stress test na ultra ale wszystkie ustawienia były bazowo

i dziwne bo grafika mi się nagrzała ledwo do 63 stopni sprawdzę jeszcze unigine valley z 30min

Edytowane przez Magdalenka
Link to post
Share on other sites

unigine valley z 40 min i bez problemów 

http://imgur.com/a/4zPou

 

pomyślałam że skoro problem zawsze pojawia się na yt w tym samym miejcu i tak samo wygląda

to może to adblock zdejmując jakiś baner reklamowy wywołuje taki problem?

 

posprawdzam jeszcze tylko że problem pojawia się losowo więc ciężko stwierdzić co jest przyczyną

 

a co do śnieżenia/szumu obrazu przy wyłączeniu i ponownym włączeniu wiecie co może być przyczyną?

Edytowane przez Magdalenka
Link to post
Share on other sites

nie instalowałam tych msi gaming app etc mam tylko crimsona czy jak to się nazywa i vulcana

mam też sterowniki od intelowej grafiki z procesora ale znajomy mi mówił żebym ich nie wywalała 

 

nie wiem czy kabla nic mi nie miga nic nie przerywa jedynie zawsze przy wyłączeniu monitora jak komputer jest na chodzie i ponownym uruchomieniu pokazuje się taki szum na całym monitorze tak jak na zdjęciu 

http://imgur.com/a/sKNnQ

znika po ponownym wyłączeniu i włączeniu

nie mam pojęcia co jest tego przyczyną ale było tak chyba od samego początku podpięcia grafiki

 

używam tego kabla z dużą wtyczką dokręcaną na 2 śrubki (nie pamiętam jak się nazywa)

 

mam identyczny procesor jak ty w podpisie i kartę graficzną też msi 4gb

do tego dysk ssd crucial 250 gb który jest jedynym dyskiem chwilowo w tym komputerze

i 8gb ramu też crucial

Edytowane przez Magdalenka
Link to post
Share on other sites

 

 

Kartę mam jakieś 3 miesiące i nie przypominam sobie żadnych problemów

Elektronika ma to do siebie że lubi się wysypać praktycznie na samym początku.

Co może być problemem?

- uszkodzony kabel

- błąd sterowników

- uszkodzone gpu

 

Jeśli problem jest sporadyczny to na chwilę obecną bym się nie martwił. Wyślesz do serwisu(miesiąc bez karty), a oni odpalą benchmark który nic nie pokaże i wróci bez zmian.

 

Rozwiązanie:

- przetestować kartę na innym komputerze  i porównać czy objawy są takie same.

- podmienić kabel

- przeinstalować system (bałagan w sterownikach)

- odesłać na serwis

Link to post
Share on other sites

mam już tak złe doświadczenia z serwisami i sklepami internetowymi że jestem niemal pewna że odeślą stwierdzając że wszystko jest dobrze

 

powiedźcie mi jeszcze jedną rzecz bo w warthunder jak i w gta5 na ziemi występował flickering

teraz przy testowaniu unigine valley drzewa daleko w tle w 2-3 scenach też migały delikatnie przy ruchach kamery

na filmikach yt widzę że doczytywanie się skokowe tekstur to normalka w radeonach(co też mnie strasznie irytowało na początku i myślałam że to coś z kartą)

ale już w jakości yt nie mogę zobaczyć czy miganie np tych drzew w unigine valley to coś normalnego czy tylko u mnie występuję to na taką skalę

 

krzyhox gdybyś mógł odpalić unigine valley bo masz identyczna kartę (najnowsze sterowniki rekomendowane 17.4.4)

i zobaczyć czy w ostatnich scenach po scenach deszczu też widzisz że drzewa daleko na tle gór delikatnie migają to były chyba 3 ostatnie sceny 

byłabym bardzo wdzięczna

 

wybacz że z yt scena ale już wywaliłam z dysku ten benchmark

najbardziej u mnie było to widoczne w tym miejscu

http://imgur.com/a/UFG7q

Edytowane przez Magdalenka
Link to post
Share on other sites

RuLeR dzięki wielkie to mnie trochę uspokoiło

 

co do tych pasków na yt to przeinstalowałam chrome i adbloka i od 2 dni problem nie występuje ale jak pisałam wcześniej pojawiał się on losowo więc pewnie dopiero po jakimś tygodniu będę miała pewność 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...