Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam prosiłbym o pomoc w złożeniu komputera tak za 6600-6900 zł. Głównie gram w gry takie jak cs go, h1z1, fifa, w przyszłości może bardziej wymagające tytuły. Zależy mi na w miarę cichej pracy.

Póki co wybrałem:

Procesory  Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX  to raczej pewniak Karty graficzne MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 (256 to takze raczej pewniak Dyski SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA3 (MZ-75E250B/EU) tez pewniaczek Dyski twarde 3 5 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, Napędy optyczne Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS

i to na tyle z pewniaczków..

Płyty główne MSI Z270 GAMING M3, Z270, DDR4, HDMI, DVI,

Nie mam pojęcia jaka płyta głowna, z tego co wiem killer net to dobra karta sieciowa, zalezy mi tez na dobrej zintergrowanej karcie dzwiekowej. Nie bede na poczatku duzo podkrecal procka, moze kiedys, ale chcialbym miec tą możliwość

 

Pamięci RAM G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

zastanawiam się też nad Corsairy 3000mHz cl15, dlatego tez proszę o poradę

 

Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock PRO 3

Nie wiem czy to nie zapotezny cooler, moze wystarczy zwykl dark rock 3 lub jeszcze cos mniejszego?

Zasilacze SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140)

550W raczej mi wystarczy, zalezy mi na modularnym okablowaniu, myslalem tez nad zasialczem be queit! Pure Power 10 600W CM, ale moze tez jakies inne propozycje?

 

Obudowy Obudowa be quiet! SILENT BASE 800 (BGW01)

Zalezy mi na ładnej obudowie z oknem, takie bardziej zaawansowanej z filtrami przeciwkurzowymi itd Zastanawia mnie czy to nie jest za duza obudowa i przede wszystkim za droga, myslicie ze warto to kupic? Myslalem tez nad PHANTEKS Enthoo Pro M Tempered Glass Edition .  A moze wystarczy cos tanszego?

 
Link to post
Share on other sites
1070 spokojnie mi wystarczy do h1z1 i cs go

Do tych gier wystarczy spokojnie zestaw za połowę tej kwoty.

Zasilacz na https://www.morele.net/zasilacz-fractal-design-edison-m-550w-80-gold-fd-psu-ed1b-550w-704839/

lepsze kondensatory, OEM S12G, do tego całkiem cichy wentylator ze stosunkowo niskim RPM, 5 lat gwarancji. Supremo M2 nawet bym kijem nie tknął, szkoda kasy, przeciętne wyniki jak na PSU z przetwornicą DC-DC.

Grandis przysłania sloty, a RAM z wysokim radiatorem, zamień na Macho BW Rev. B.

GPU na MSI Gaming i masz cashback.210zł https://msi-promotions.com/pl/pl/pages/springcashback/home

SSD - Evo 850 to kości TLC, temat rzeka, wrzuć tańszego iridium Pro na MLC z również 5 letnią gwarancją i wysokim limitem TBW.

SB800 z oknem, nie dałbym blisko 600zł za tą obudowę bo nie jest tego warta.

Link to post
Share on other sites

Jeśli wyberzesz

 

 

Macho BW Rev. B
 

Nie trzeba zmieniać RAM.

 

 

obudowe?

Jeśli CI się podoba to może zostać, ja bym celował w R5. jeśli już bierzesz w pełni wyciszoną obudowę to dałbym sobie spokój z oknem bo tutaj przez to tracisz.

 

 

Podobno palit ma lepsze osiagi od msi

Porównywalne, przy MSI do 15 maja cashback.

Link to post
Share on other sites

To co napisał 3ndurek...

 

Wez Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 Gaming X+ 8GB GDDR5X (256 Bit) HDMI, 3x DP, DVI-D (GTX 1080 GAMING X+ 8G) i skorzystaj z cashback (z tego co widze MSI przedłużyło do 31 maja) wtedy razem z płytą będziesz miał 335zł zwrotu.

https://msi-promotions.com/pl/pl/pages/springcashback/qualifying

 

Chłodzenie : Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

 

Żeby troszkę zaoszczędzić, a nie tracić nic na wydajności : Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (CMK16GX4M2B3200C16) ew. z minimalną stratą wydajności, ale większa oszczędność Pamięć Crucial Tactical, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (BLT2C8G4D30AETA)

 

Skorzystaj z kodu : http://forum.benchmark.pl/topic/130878-faq-zestaw%C3%B3w-kody-promocyjne/

 

I możesz pomyśleć o dołożeniu 100zł do : Zasilacz Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W (CP-9020090-EU) , wtedy masz 10 lat gwarancji i pół pasywne chłodzenie (do 50% obciążenia nie kręci się wentylator)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie zestaw bardzo podobny do mojego który kończę składać.

 

U mnie wybór padł na:

 

Intel i7-7700k

MSI Geforce 1070 Gaming X

MSI Z270 Gaming M3

Samsung 960 EVO

Ramu jeszcze nie kupiłem ale Corsairy albo G.Skill'e 3200mhz

be quiet Straight Power 10 600W CM

be quiet Dark Rock 3 Pro

SilentiumPC Pax M70 Pure Black v2

 

Poczytaj troche na internecie różnych opinii i testów i dopasuj sobie zestaw pod siebie :) Polecam promocje od MSI, za płytę i grafike którą wybrałem jest 295zl cashbacku, możesz śmiało pakować w 1080 jeżeli czujesz, że 1070 to za mało (ja sie przesiadam z 8 letniego geforca 9800 gtx+ a gram w LoL'a i chce zaczac w 'Rust' [za******a gra,polecam] wiec 1070 w zupelnosci mi wystarczy). Płyta MSI M3 wg mnie wystarczy, lepszy kodek dzwiekowy niz Tomahawk a niewiele drozsza (do m5 nie widziałem sensu dopłacać). Jeżeli chodzi o dysk to ja bym sie nie przejmował pieprzeniem o TLC czy MLC, oczywiście ze MLC bedzie służyć dłużej (nawet dwa razy dłużej) ale to różnica między np 8 a 16 lat... 960 Evo (TLC)padł w testach po jakiś 800 TB a 960 Pro (MLC) po 2000 TB. Przecietnemu uzytkownikowi 800TB to na jakies 8 lat wystarczy jak nic. Zasilacz i cooler wzialem od be quiet ale smialo mozesz poszukac czegos tanszego. Mi akurat pasuje stylistyka, poziom halasu a raczej jego brak, zasilacz trzyma dobre napiecia czy cos tam i ma modularne okablowanie a cooler do zestawu raczej i mozesz poszukac jakiejs noctuy czy scythe bo w testach wypadaja nawet ciut lepiej od tego dark rocka :D obudowa to juz osobista preferencja, mi sie podoba ta od SilentiumPC , robiona na podobienstwo Fractal Design ale przy okazji o wiele tansza. Wygluszana, bajerki i tak dalej i bez okna bo nie chcialem :) ogolnie to czytaj , dowiaduj sie i szukaj, mi wybranie zestawu zajelo z dobre 3 miesiace ale mam poczucie ze to jest dokladnie to co chcialem

Link to post
Share on other sites

Goodram ma 560mb/s odczytu i 530mb/s zapisu a samsung 960 evo z tego co pamietam to chyba 1700mb/s odczytu i iles tam zapisu (poszukaj sam?) czyli calkiem niezly skok jak na 150zl roznicy... skoro kupujesz plyte ktora ma wejscie m.2 i obsluzy karte nvme to warto z tego skorzystac wg mnie :) zasilacz jest dobry (ciezko jest wybrac zly szczerze mowiac...), nawet i mniej W wystarczy ale zawsze warto w zapasie miec troche. Zasilacze sa najwydajniejsze i najcichsze miedzy 50%-80% obrotow. Ja akurat wolalem dorzucic 20zł i miec ten od be quiet ktory ma przy okazji modularne okablowanie czyli mozesz polowe kabli ktorych nie uzywasz wywalic i miec porzadek i lepszy przeplyw powietrza(Edit - twoj tez jest modularny wiec smialo bierz). Chlodzenie tez spoko poki sie zmiesci w obudowie (sprawdz w specyfikacji obudowy maksymalna wysokosc chlodzenia cpu i wysokosc tego chlodzenia).


a tak wg to sprawdzałes obudowe phanteks enthoo pro m (mozesz nawet poszukac wersji acrylic badz tempered glass) ? tansza i w testach wypadaly lepiej od be quiet :)

Edytowane przez NapstersS
Link to post
Share on other sites

Różnicę tutaj odczujesz. Różnica w prędkości odczytu oraz zapisu jest spora. 

 

Teraz tak czytam i MSI przedłużył cashback do końca miesiąca więc wszystko gra. 

 

"OKRES PROMOCJI: 14/04/2017 - 31/05/2017"

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...