Skocz do zawartości

Komputer się restartuje - chce wymienić zasilacz prośba o pomoc


Recommended Posts

Cześć. Posiadam taki sprzęt:

  • Nazwa płyty głównej MSI P67A-C45 (MS-7673)
  • Typ procesora DualCore Intel Core i3-2105, 3100 MHz (31 x 100)
  • Opis urządzenia
  • DIMM1: Patriot Memory PSD34G133381
  • DIMM2: Kingston 9905403-185.A00LF
  • DIMM3: Patriot Memory PSD34G133381
  • DIMM4: Kingston 9905403-185.A00LF
  • nVIDIA GeForce GTX 550 Ti
  • Zasilacz OCZ - STEALTH XSTREAM2 (Power Supplay) 600W 
  • Obudowa Revoltec SEVENTY 2

Sytuacja wygląda tak, gram sobie np. Diablo III, Starcraft 2 i nagle restart komputera, nie ma reguły czasami po godzinie grania czasami po 3.

Co zrobiłem to:

  1. Przeprowadziłem memtest64
  2. Defragmentacja i naprawa błędów na dysku
  3. Zapuściłem 3D Marka
  4. Przedmuchałem powietrzem podzespoły 

I nadal to samo, pozostaje tylko zasilacz. Budżet 150 do 300 zł

Jeżeli chodzi o wymagania to cichy, nic gorszego od tego co mam teraz.

Z góry dziękuje za pomoc 

 

 

Link to post
Share on other sites

puść OCCT power supply test, jak wywali to na 99% zasilacz 

Co do zasilaczy, to za około 300zł masz G550m, lub coś na seasonic s12g ( np xfx ts gold ) 


ps. przez wywalenie, masz na myśli, że komputer nagle się restartuje ( bez ostrzeżenia, cisza i czarny ekran ) ?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź też płytę bo już raz taki przypadek miałem i właśnie płyta główna była winowajcą. Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Nie mam pomysłu jak sprawdzić płytę główna, nie mam innej aby podmienić, a w głowie żadnego softu do testów płyty.

Jedynie co mi przychodzi do głowy to zobaczyć czy nie ma nowszego biosu od tego co mam teraz.

puść OCCT power supply test, jak wywali to na 99% zasilacz 

 

Co do zasilaczy, to za około 300zł masz G550m, lub coś na seasonic s12g ( np xfx ts gold ) 

ps. przez wywalenie, masz na myśli, że komputer nagle się restartuje ( bez ostrzeżenia, cisza i czarny ekran ) ?

Tak przez wywalenie mam na myśli , że nagle bez ostrzeżenia, cisza wszystko się wyłącza czarny ekran mija około 1-2 skudy i wstaje. OCCT power supply test,  rozumiem że to jakiś soft? 

Link to post
Share on other sites

tak, program OCCT i w nim jest test "power supply ", ale to wygląda na klasyczny zasilacz ( albo się przegrzewa, albo kondensatory wyschły ) 

No to powiem tak test leci, w trybie Automatycznym na 10 min. Ale chyba przestawię na Nieokreślany odpalę Starcrafta i niech sobie leci, liczę że zapisze wynik w postaci PNG w momencie restartu. A co do samego testu, to jedynie co mi się rzuciło to wartość na Szynie +12 wynosi 8.18V oraz min i max tyle samo. A moja wiedza jest tak że powinna wskazywać w granicach 12V 

Link to post
Share on other sites

No to powiem tak, odpaliłem w trybie Automatycznym DX11 na 59 min. Z czasami po 1 minucie na początek i koniec pochodził z około 7 min, odpaliłem grę. Długo nie pograłem bo zaledwie 5 min i niespodzianka restart ale wyników brak.....Sam test 10 min nie wywołał restartu, pytanie czy jest jakiś soft który będzie czuwał i wyłapie i zapisze sam moment restartu ?   

 

W logach Windows takie cuda:

 

Czas 23:19:54

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

 

Czas 23:20:05

Poprzednie zamknięcie systemu przy 23:18:27 na ‎2017-‎05-‎10 było nieoczekiwane.

 

Czas  23:38:42

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

 

Czas  23:38:51

Poprzednie zamknięcie systemu przy 23:37:54 na ‎2017-‎05-‎10 było nieoczekiwane.

.

Edytowane przez Pixel_
Link to post
Share on other sites

A jak z temperaturami???

Wentylator na cpu się nie zatarł?

Może pasta pod cpu wyschła?

 

Sprawdź np. HWMonitor'em temp min i max podczas gry, program mierzy też zmiany napięć, obroty wentylatorów itp. Jak dobrze pamiętam to można ustawić zapisywanie do loga także po restarcie powinno dać się odczytać wartości, może to pomoże ustalić w czym tkwi problem.

Link to post
Share on other sites

Powyjmuj wszystkie wtyczki/kable/podzespoły i powsadzaj jeszcze raz...

Hmm, czasami najprostsze metody są najskuteczniejsze 

 

tak, program OCCT i w nim jest test "power supply ", ale to wygląda na klasyczny zasilacz ( albo się przegrzewa, albo kondensatory wyschły ) 

Wykonałem test o to wyniki: http://imgur.com/a/cjaAN

Ostateczna decyzja kupować nowy zasilacz...

A jak z temperaturami???

Wentylator na cpu się nie zatarł?

Może pasta pod cpu wyschła?

 

Sprawdź np. HWMonitor'em temp min i max podczas gry, program mierzy też zmiany napięć, obroty wentylatorów itp. Jak dobrze pamiętam to można ustawić zapisywanie do loga także po restarcie powinno dać się odczytać wartości, może to pomoże ustalić w czym tkwi problem.

Jak byś podesłał szybki Tutoriale jakie wartości są niepokojące a które niedopuszczalne było by łatwiej obserwować. 

Z pastą też jest jakiś trop, co co wentylatora wszystkie działają 

Edytowane przez Pixel_
Link to post
Share on other sites

 

 

Ostateczna decyzja kupować nowy zasilacz...
 
Miałeś tylko sprawdzić, czy się restartuje przy obciążeniu... Jak się restartuje ( czarny ekran i cisza, po czym się włącza ) to nowy zasilacz na 99% 
3ndurek ci fajny znalazł ( właśnie na seasonic serii g ) 
Link to post
Share on other sites

 

Miałeś tylko sprawdzić, czy się restartuje przy obciążeniu... Jak się restartuje ( czarny ekran i cisza, po czym się włącza ) to nowy zasilacz na 99% 

3ndurek ci fajny znalazł ( właśnie na seasonic serii g ) 

Sprawdziłem OCCT power supply test wykonany dzisiaj przez 45 min nie spowodował restartu.

Wczoraj w nocy OCCT power supply test zapuszczony a następnie uruchomiona gra powodowała restarty co przedstawiłem w logach gdzie widać odstępy czasowe.  

Wniosek jest taki że OCCT power supply test nie wykazał jednoznacznie problemów z zasilaczem, zmienię pastę na procesorze, oraz poskładam wszystkie komponenty jeszcze raz 

   

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...