Skocz do zawartości

Urządznie wielofunkcyjne atramentowe - Brother czy Epson?


Recommended Posts

Witam.

 

Mam drukarkę laserową czarno-białą. Chcę dokupić coś co drukuje w kolorze. Nie będę drukował dużo. Zależy mi na jak najniższych kosztach eksploatacji i bezawaryjności. Nie muszę mieć super jakości wydruku, to domowy użytek. Z moich doświadczeń wiem, że chcę Epsona lub Brothera, które mają po 4 zbiorniczki z tuszem.

 

W necie najczęściej polecają: Brother DCP-J105 i Brother DCP-J100  (jedna ma wifi druga nie, bardzo mi na wifi nie zależy) Mam taką w pracy. Jest git. Tanie tusze, bezawaryjna. Koszt ok. 500 PLN.

 

Znalazłem też Epson WF-2750DWF, który jest tańszy, ma dupleks, czytnik kart, podajnik. Kosztuje zauważalnie mniej bo ze 380PLN. W okolicy 500 PLN są wyższe modele o bliźniaczej konstrukcji.

 

Czy warto zaoszczędzić i kupić Epsona, który ma więcej funkcji? Koszt druku jest droższy dużo względem Brothera? Też się tu kupuje małe tanie zamienniki tylko nie wiem czy wydajność tego nie jest gorsza.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez interceptor
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja mam Epsona L565, czyli podobny do tego z linku, ale z systemem EcoTank. Oryginalny tusz w buteleczce kosztuje 25zł za 70ml, więc nawet nie ma co się rozglądać za zamiennikami. Po półtora roku użytkowania zużyłem ledwo 1/4, a drukuję zdjęcia kiedy chcę.

 

Zasada jest taka: chcesz tanią drukarkę - wydajesz więcej na tusze.

Kupujesz droższą drukarkę - masz tańsze drukowanie.

Link to post
Share on other sites

Ja bym raczej szedł w stronę brothera, model DCP-J105 jest bardzo dobry, tani w cenie jak i eksploatacji :) tusze masz tanie, chodź to też zależy jakie kupujesz, zamienniki to tak średnio z 16zł jeśli dobrze pamiętam, mówię już o takich z dobrej półki a nie badziewiu z allegro, kupuj lepiej od rzetelnych sprzedawców. Ja jak miałem ten model brothera to zawsze brałem z dobretonery.pl , tusze marki jetworld.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...