Skocz do zawartości

Lajtowa muzyka do gotowania, chillowania, spotkań z kumpelą itd.


Recommended Posts

Szukam jakichś fajnych kawałków do stworzenia innej niż zazwyczaj słucham playlisty. Potrzebuję czegoś lajtowego, co nie będzie zbytnio się narzucać. Muzyka będzie puszczana w tle podczas gotowania, chillowania, czy spotkania przy winie z kumpelą także zależy mi żeby budowała fajny klimat.

Moje propozycje i obraz mniej więcej czego szukam:
-The Weeknd - Earned It
-The Weeknd - Where You Belong
-Sofia Karlberg - Crazy in Love

Wszystkie te piosenki są dosyć delikatne, nie narzucają się i co istotne nie zwracają na siebie zbytnio uwagi od wykonywanych obecnie czynności. Znacie jakieś podobne kawałki? Byłbym wdzięczny za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ale niestety nie o to mi chodzi :/
Tzn muzyka jak w pierwszym linku jest typowo instrumentalna, druga natomiast też jest klasycznego stylu.

Przesłuchałem właśnie dwie płyty The Weeknd i właśnie czegoś takiego mniej więcej szukałem ;)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście wszystkie płyty The Weeknd polecam. Ale gdybyś szukał czegoś podobnego:

- The Neighbourhood - trochę bardziej angażuje słuchacza, ale klimat podobny do The Weeknd
- Bobby The Unicorn - nowa płyta jest taka miodna, nienarzucająca się i chillowa, że nie mogłem o niej nie wspomnieć 
- polecam też Glue70 - w skrócie, to tak jakby zrobić fuzję The Weeknd z muzyczką z centrum handlowego. W aspekcie przyjemności i nienarzucania się 10/10 

Miłego ;) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie nie nie, wszystko tylko nie disco polo.
Do tego nie przepadam za polską muzyką, nie wiem czemu, po prostu tak mam.

Znalazłem jeszcze płytę Alina Baraz & Galimatias: Urban Flora i pasuje mi świetnie, jak ktoś ma podobne propozycje to byłbym wdzięczny ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@Jarrino, nie, absolutnie. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, przez całe życie słuchałem zupełnie innej muzyki z tą, o którą pytam nie miałem styczności. Byłoby łatwiej gdyby interesowałaby mnie jakaś muzyka z danego gatunku, np dajmy na to dubstep. Wpisujesz w youtube dubstep i po kilku dniach masz całkiem sporą playlistę.

Tutaj sprawa jest zupełnie inna bo tak naprawdę lajtowa muzyka "nie narzucająca się w kuchni" występuje chyba w każdym gatunku więc ciężko znaleźć więcej niż kilka kawałków na yt bo i nie wiadomo jak tego szukać.

Sprawa jest o tyle cięższa jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość życia słuchałem raczej mocniejszych gatunków rocka więc jest to zupełne przeciwieństwo.

Wiem, że da się co nieco znaleźć z bardziej znanych wykonawców, jak chociażby wspomniany wcześniej The Weeknd ale miałem nadzieję, że ktoś z podobnym gustem również wcześniej chciał skompletować playlistę do podobnych celów i coś uda mi się ciekawego znaleźć. Szczególnie mało i bardzo mało znanych artystów, których na yt jest pełno a odnalezienie ich przez taką osobę jak ja może być bardzo trudne. Ostatnio np zupełnie przypadkiem odkryłem "Two Feet", który bardzo przypadł mi do gustu a można powiedzieć, że lekko zahacza o dubstep więc gatunek, którego nie brałem w ogóle pod uwagę ;)

Po prostu otwieram się na nowy gatunek i miałem nadzieję, że macie w swoich playlistach jakieś perełki, których najprawdopodobniej nigdy bym nie znalazł w czeluściach jutuba i ogólnie internetu ;)

Edytowane przez skapskiadi
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Do gotowania jak znalazł
jajka same kicają na patelnię

 

:rotfl:

 

 

czy spotkania przy winie z kumpelą także zależy mi żeby budowała fajny klimat

 

No nie wiem, może takie coś spełni Twoje / jej oczekiwania:

 

Edytowane przez jureba
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...