Skocz do zawartości

Problem z fps Wiedźmin 3 i inne gry.


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Mój sprzęt:

 

Operating System: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 14393) (14393.rs1_release_sec.170327-1835)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: Z170-Gaming K3
BIOS: F2
Processor: Intel® Core i5-6600K CPU @ 3.50GHz (4 CPUs), ~3.5GHz
Memory: 16384MB RAM
Available OS Memory: 16334MB RAM
DirectX Version: DirectX 12

Card model: Palit Super JetStream GTX 1060 6GB

 

Kilka dni temu zaktualizowałem sterownik graficzny nvidia do wersji 381.89. Po aktualizacji nie uruchamiałem ponownie komputera. Wszystko działało ok do momentu aż do wczoraj, kiedy komputer nie chciał wybudzić się ze stanu uśpienia (brak obrazu na monitorach, jednostka pracowała). Przy usypianiu miałem otwarte sporo programów i uruchomionego tomcata, który wykorzystywał prawie 4 GB RAM. Pomyślałem - zdarza się i zresetowałem PC. Wszystko było ok, jednak po uruchomieniu Wiedźmina 3 zauważyłem widoczny spadek FPS. Wcześniej miałem 60 fps. Teraz od 30 do 50. Do tego wcześniej zużycie GPU wynosiło prawie cały czas 100%. Teraz to max 70%. Zużycie procesora podczas gry to 50-90% (tutaj chyba nic się nie zmieniło). W innych grach również zauważyłem spadki FPS, jednak nie tak znaczne jak w Wiedźminie.

 

Dodam że Wiedźmin zainstalowany na osobnym SSD.
Sprawdzałem dyski programem CrystalDiskInfo i wygląda że wszystko jest ok.

Temperatury podczas gry:

- CPU max 44 st. C

- GPU max 70 st. C

Co zrobiłem do tej pory:

- rollback sterownika graficznego do wersji na której nie było problemów z fps (381.65);

- aktualizacja BIOS i sterowników płyty głównej;

- reinstall Wiedźmina 3;

- reset BIOS;

 

Nic nie pomogło nadal problemy.

Może macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?
Chciałbym się obejść bez przeinstalowania Windows.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem. Tyle że GPU limit miało na 60% swoich możliwości i to w każdej gierce. Odinstalowałem kompletnie stery, zainstalowałem od nowa i wszystko wróciło do normy. Tobie też radzę bliżej przyjrzeć się sterownikom od karty graficznej. Wyczyść ładnie te które masz teraz, pobierz nowe i może pomoże tak jak mi :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...