Skocz do zawartości

chłodzenie AIO do 300zł ewentualnie ile kosztowało by najtańszy custom


Recommended Posts

Witam. Chcę wywalić obecne chłodzenie bo w PHANTEKS Enthoo Evolv ITX zajmuje 1/3 miejsca. Myślałem na jakimś ładnym AIO. Procesor to i5 7600 więc nie jest wymagana jakaś niezwykła wydajność.

Da radę w tej cenie coś kupić? Może być używane.

 

ewentualnie ile kosztował by mniej więcej najtańszy custom na używanych podzespołach

Edytowane przez swiezak018
Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem ale w tych pieniądzach nie polecam AIO kupisz coś co nie będzie do końca działać albo będzie mało wydajne.

Co do CLC to :

pompa 200zl

Rez 80 zł

Chłodnica 250 (co najmniej 240/40)

Złączki 6x15 +20 lub 8x15

(Złączki lub złączki plus male-male)

Blok cpu 220zł

Wentyle do 80 zł za sztukę

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Jak ma być najtaniej to lepiej pompe z rezem (150zl) i chłodnice Magicoola (150zl), jakościowo ok, a znacznie tańsze. Blok na CPUna allegro jesteś wstanie wyrwać za ok 120/150zł. Wentylatory w miare przyzwoite po 40zł i dotego złączki + wąż, płyn +/- 200zł. W sumie wyjdzie ok 750zł,taniej to będzie ciężko...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja nie zamykałbym tematu. Sam mam taką obudowę i tutaj nie ma szans na custom z ciekawie i estetycznie poprowadzonymi rurkami/wężami, tym bardziej jeśli mówimy o kwotach rzędu 800 zł. Oczywiście to kwestia gustu ale przeglądając internet przy customowym LC wszystko jest tak poupychane, że dla mnie traci to większy sens. W dodatku pomyśl o późniejszej konserwacji. W tej obudowie ciężko się poruszać nawet przy boxie :) Ja zmieniłem Phanteksa ph-tc14pe na Corsair H100i GTX, które kosztowało mnie ok 300 zł. Niestety przy AIO Corsair'a trzeba doinwestować w lepsze wentylatory bo fabryczne są pomyłką. Do takiej budy marzeniem byłoby AIO Nzxt kraken x62 ale to nie ten budżet a używkę ciężko kupić na chwilę obecną. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...