Skocz do zawartości

W karcie graficznej msi gtx 960 2GB pamieć pracuje przy 3500 Mhz a powinna 7000 Mhz.


Recommended Posts

Od początku posiadania tej karty miałem podobne wartości, czyli 3500- 3600 przy obciążeniu. I nie wiem czy tak powinno być, czy nie. Na stronie molere.net  (tam gdzie kupiłem kartę) piszę jasno taktowanie pamięci - 7010 Mhz. Chciałbym się dowiedzieć czy to ja coś źle robię, czy to karta graficzna jest uszkodzona. Mam jeszcze na nią gwarancję.

 

adres do specyfikacji: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-2gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-3x-dp-gtx-960-2gd5-721276/

 

Wkleił bym zrzut ekranu z gry ale nie wiem jak. 

Link to post
Share on other sites

GDDR5 masz mnożone x 4.


Czyli jeśli w programie typu msi afterburner masz ustawioną pamięć na 1500mhz to pokazuje Ci rzeczywiste taktowanie, a efektywne wynosi wtedy 6000mhz.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Jak testujesz grafikę w programie od gigabyte lub MSi podczas gry jak lipton to 3500 Mhz x2 i masz 7000 MHz, ja mam gtx 1060 i mam pokazane 4200 MHz x2 9400 MHz. Wszystko Ok jest z grafiką efektywnie pracuje na 7000 MHz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od początku posiadania tej karty miałem podobne wartości, czyli 3500- 3600 przy obciążeniu. I nie wiem czy tak powinno być, czy nie. Na stronie molere.net  (tam gdzie kupiłem kartę) piszę jasno taktowanie pamięci - 7010 Mhz. Chciałbym się dowiedzieć czy to ja coś źle robię, czy to karta graficzna jest uszkodzona. Mam jeszcze na nią gwarancję.

Jakbyś sobie poczytał o GDDR5, to byś wiedział, dlaczego tak jest.

7 GHz to inaczej 7 Gbit/s, czyli tzw. marketingowe taktowanie efektywne.

Pamięci GDDR5 pracują tak naprawdę w dwóch typach zegarów:

  1. CK (Command Clock) = 0,25x taktowania efektywnego.
  2. WCK (Write Clock) = 0,5x taktowania efektywnego.

Czyli tłumacząc na łopatologiczny:

 

GDDR5 7000 MHz to inaczej GDDR5 7 Gbit/s z zegarami 1750 MHz i 3500 MHz i nigdy przenigdy nie należy wierzyć danym podawanym przez producenta (i sklepy).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Jak testujesz grafikę w programie od gigabyte lub MSi podczas gry jak lipton to 3500 Mhz x2 i masz 7000 MHz, ja mam gtx 1060 i mam pokazane 4200 MHz x2 9400 MHz. Wszystko Ok jest z grafiką efektywnie pracuje na 7000 MHz.

Ok, wielkie dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...