Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć .

Mam Rx 480 gigabite 8g ... Czego podczas obciążenia włącza dowolny kolor ekranu i aby grac dalej trzeba zresetować pc i obniżyc z 1290 stock na np. 1225 mhz ? Może ktoś pomóc mi z rozwiazeniem tego probliemu ( karta gigabite ma 8 pin wtyczke a nie 6 pin ) oraz mam zasilacz Bequet pure power 9 600w silver 

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś podobny problem z 8800 GT, która zawieszała mi kompa a wystarczyło nieco obniżyć taktowanie VRAMu o kilkadziesiąt MHz. Niby możesz odesłać do serwisu, ja wolałem nie bawić się w serwisy i czekanie na kartę, bo różnica w wydajności była niezauważalna.

Link to post
Share on other sites

A później sprzedałeś tego 8800 jako uszkodzonego lub za sporo mniejsze pieniądze z zastrzeżeniem że nie jest w pełni sprawny? Bo żeby być uczciwym względem kupca przy odsprzedaży trzeba by tak właśnie zrobić. Jak karta jest wadliwa, a jest na gwarancji to ja bym się nie zastanawiał tylko wysłał na serwis. Ewentualnie może warto było by ją zanieść do jakiegoś sklepu komputerowego z serwisem celem potwierdzenia że to problem z kartą. To nie jest kabelek za 5 zł żeby machnąć ręką na wady tylko elektronika za już konkretne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Ciężko było jednoznacznie stwierdzić, że to karta była nie do końca sprawna bo na innym kompie chodziła stabilnie z fabrycznym OC a u mnie powodowała crashe. Mnie nie chciało się czekać na odpowiedź serwisu, a co zrobi autor tego tematu, to jego sprawa.

Link to post
Share on other sites

Witam otóż także mam problem z karta rx 480 asus rog strix grając w battlefild 1 zawieszał komputer na stock ustawieniach karty. NA ekranie się był kolor czarny czasami szary wszystko zalezało od tła otoczenia mapy... Karte oddałem na reklamacje z tytułu rekojmi.
karte sprawdzalerm na 2 konfiguracjach sprzetowych, sterownikach, autualizajach systemu win 10. NIc nie przyniosło efektu i oddałem na reklamację walcząc z nia kilka dni..Zobaczy,y co wywnioskują pseudo fachowcy. Dodam jeszcze, że wcześniej grałem na hd7970 ghz edition sfleszowany na rx280x i nie było takich problemów z crashami komputera...
 

pozostały sprzet to 
i7 7700k
msi z270 tomahawk arctic 
dd4 16gb 3000 mhz corsair 
dysk ssd mx300 275gb
1tb hdd
zasialcz corsair rm750 W

i drugra platforma testowa to 
i5 3570k
z77a-g43
10gb ram 1333
1tb hdd
corsair rm 750 w

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...