Skocz do zawartości

BSODy po zainstalowaniu nowej karty graficznej


Recommended Posts

Hejo, 2 dni temu zakupiłem nowe GPU - gtx 1080 i od tego czasu BSOD wywaliło 3 razy - raz w cs 1.6, raz natychmiastowo po zakończeniu gry w wiedźmin 3, i raz podczas gry w cs:go. Komputer mam już 4 lata (w przeciągu których wszystko był ok) a problemy zaczęły się wraz z włożeniem nowej karty graficznej, więc podejrzewam że to ona jest chociaż w jakimś stopniu winna. 

Wrzucam 3 pliki minidumpa i wykres programu HWinfo który był uruchomiony podczas gry w cs:go do czasu aż nie wywaliło BSoDa (zauważyłem że tuż przed blue screenem wzrasta zużycie(?) dysku). W podglądzie zdarzeń bsod loguje się jako kernel power 41 event 63 ale po czytaniu w internecie na ten temat wiem że dużo to nie mówi. Podczas pierwszego BSODa kod błędu to FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED PAGE, podczas trzeciego był to natomiast SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED

 

Tutaj pliki minidumpa i wykres https://dbr.ee/FlOO

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładnie konfiguracje komputera i powiedz jeszcze jaka była poprzednia grafika. Kernel power 41 event 63 tak naprawdę nic nie mówi. Zawsze będzie taki wpis po nieoczekiwanym zamknięciu. Wiem to bo sam niedawno założyłem wątek, bo restartował mi się komputer z powodu błędu kernel power 41 (63). Kombinowałem na różne sposoby aż w końcu ściągnąłem najnowsze sterowniki i sformatowałem dysk, nagle problem ustąpił. Tak więc kernel power 41 może oznaczać uszkodzony któryś z elementów komputera jak i że któryś ze sterowników lub programów rozrabia.

Edytowane przez Faflucy
Link to post
Share on other sites

Obecna konfiguracja to i5 3570K (taktowanie stockowe), MSI Z77A-GD55, Corsair Vengeance 8GB 1333Mhz, dysk WD Blue 1TB, zasilacz XFX Core 650W. Poprzednie GPU to SLI MSI GTX 660. 

 

Zarówno przy Intel Burn Test czy OCCT nic sie nie wysypuje, mam zainstalowane najnowsze sterowniki nvidia (dzisiejsze). Zapomniałem dodać że przy pierwszym uruchomieniu kompa z nowym GPU włączył się na "dwa razy" (odpalił się, zgasł i znów sam się odpalił).

Link to post
Share on other sites

Podczas instalacji sterowników zaznaczyłeś "czysta instalacja". Jeżeli tak to przydało by się sprawdzić zasilacz jakie ma napięcia podczas obciążenia na liniach 3.3V, 5V, 12V. Dodatkowo przywróć bios do ustawień fabrycznych i sprawdź, czy masz najnowszą wersję biosu, jeżeli nie to zaktualizuj.

Link to post
Share on other sites

Tak czysta instalacja zaznaczone, bios wczoraj aktualizowany do najnowszego, napięcia trzeba mierzyć jakimś miernikiem (w sensie że fizycznie)? Bo w tym logu HWinfo są tam jakieś wartości podane dla tych linii, nie wiem tylko czy to to.

Link to post
Share on other sites

W logu HWiNFO nie znalazłem żadnych anomalii natomiast wszystkie pliki MiniDump wskazują na problem z pamięcią. Jeżeli w biosie nie masz włączonej opcji XMP to przełącz na Enabled i sprawdź czy pomoże. Podkręciłbym również CPU. Karta GTX 1080 na pewno będzie zadowolona.

Link to post
Share on other sites

U mnie były podobne objawy zaraz po zainstalowaniu xfx 480 fabrycznie podkręconego jak tylko włączyłem jaką kol wiek grę pojawiał mi się bluescreen po 5-15 minut. Też sądziłem że to wina grafiki.
Wypiąłem wszystko i wpiąłem dalej to samo.

Jednak mnie coś tknęło i przy modularnym okablowaniu zasilacza przepiąłem linie zasilającą grafikę w wolne gniazdo obok i wuala wszystko pięknie chodzi.
Nie wiem nie znam sie, ale wydaje mi się że może cześć gniazd tworzy jedną linię zasilającą, a druga część gniazd tworzy odrębną i może dochodziło do przeciążenia?
U mnie pomogło i już kilka tygodni jest jak pan bóg przykazał.
Jedyny minus to głośna grafika pod obciążeniem wiatraki chcą wyskoczyć z budy. 
Nigdy w życiu XFX żałuje że nie dopłaciłem parę groszyi nie kupiłem MSI Gaming x.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...