Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z laptopem i wifi . Internet mam zagwarantowany 17 Mbps a całkowita szybkość do 75 Mbps.

Problem jest taki że na telefonie czy tablecie osiągam prędkości wyżej wymienione natomiast na laptopie ledwie 3 Mbps a w trybie awaryjnym predkości również są zadowalające .

 

Skanowałam komputer programem antywirusowym ,Malwarebytes, AdwCleaner i nie ma poprawy .

 

Może ktoś wie jak pomóc ,bardzo dziekuję .

 

ANna

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w ustawieniach profilu tej sieci Wifi czy nie masz ustawionego klucza szyfrującego TKIP zamiast AES.

http://www7.algonquincollege.com/its-legacy/support/wireless/images/TKIP.jpg

Ewentualnie może być to problem kompatybilności twojej karty sieciowej z samym routerem. Czasem też zdarzają się nieudane serie jak Intelowskie 6230/6235. Możesz też na próbę wyłączyć szyfrowanie i zostawić sieć otwartą i ponownie zrobić próbę.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

mam ustawiony tryb zabezpieczeń na WPA2- PERSONAL  a typ AES 

Zostawiłam sieć otwartą i szybkość jest 0,90 Mbps

 

 

Podłaczyłam TP-LINK 300Mbps a  kartę która jest wbudowana w laptopa wyłączyłam ...i jest jeszcxe gorzej bo 0,40 Mbps .

 

Co powinnam teraz zrobić ... i dlaczego w trybie awaryjnym wszystko ładnie i szybko działa ..

Edytowane przez owocek41
Link to post
Share on other sites

W trybie awaryjnym internet nie działa, co najwyżej w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Oba te tryby cechują sie startem systemu w trybie bezpiecznym, m.in. bez oprogramowania w autostarcie i wielu usług. Podejrzewam tutaj leży przyczyna zaniżonej prędkości. Przeglądnij autostart i startujące usługi w poszukiwaniu zbędników uruchamiających się po zalogowaniu. Możesz do tego wykorzystać program autoruns https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx Na próbę możesz wyłączyć wszystkie programy z autostartu łącznie z antywirusem. Po restarcie sprawdź ponownie szybkość internetu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...