Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, tak jak w tytule mam problem z dźwiękiem w moich słuchawkach. Problem ten polega na tym, że czasami głośniki w słuchawkach "mieszają" się tzn. Prawa słuchawka zachowuje się jak subwoofer, natomiast centralny głośnik w lewej jak prawy tylni. To był przykład, bo za każdym razem jest inaczej.

Zauważyłem, że dzieje się tak najczęściej wtedy gdy wykonuje jakikolwiek ruch myszą w grze (np cs:go) lub nawet w programie tj. steam.

 

Narazie korzystam z chwilowego (dosłownie) rozwiązania jakim jest skakanie między częstotliwościami w ustawieniach słuchawek. Problem znika do czasu, gdy znów nie porusze myszką mając włśczony jakiś program.

 

Słuchawki: Roccat Kave (analog) Stereo 5.1

Karta dźwiękowa: Sound Blaster Audigy FX

Płyta główna: ASRock 980DE3/U3S3

Procesor: AMD fx-8320 8 core 3.5GHz

Grafika: NVIDIA GeForce GT 740

 

Początkowo podejrzewałem płyte gówną, gdyż od czasu do czasu miewałem BSOD'y, każdy dotyczył czego innego. Problem ten zniknął gdy przeinstalowałem sterowniki karty dźwiękowej. Teraz myśle, że to może być też wina karty dźwiękowej (kupiłem ją niecały miesiąc temu). Istotny w tym przypadku (dla potwierdzenia winy płyty)  może być kolejny "błąd". Próbując włączyć komputer (oczywiście nie za każdym razem) znika połączenie między monitorem a komputerem, wtedy muszę odłączyć wszystkie peryferie i zresetować komputer, a po włączeniu podłączyć ponownie.

 

Co o tym myślicie? Zanim kupie nową płytę główną chciałbym być 100% pewny co do jej winy, a narazie jestem w 90% :) Najbardziej zależy mi na naprawieniu dźwięku, bo to jest naprawde irytujące.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...