Skocz do zawartości

Problem z wydajnością w grach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez fatalsmile,

Recommended Posts

Napisano (edytowane)

Teraz to lepiej wyglądało. Co prawda też były chwilowe spadki, ale do 1.068 jedynie.

 

Log

 

#edit

Jednakże w grze nadal to samo. Słaba wydajność + ścinki. VCore na stałym poziomie - 1.080V

Edytowane przez fatalsmile
Link to post
Share on other sites

W logu wszystko ładnie ustabilizowane jak zwróciłeś może uwagę to taktowanie GPU wskoczyło na 2012 MHz. Jedyne co dalej nie wyjaśnione to ta nieszczęsna temperatura która wskakuje na 102*C. Przejrzyj systemowe jeszcze opcje zasilania i w panelu NVIDIA Tryb zarządzania energią.

Link to post
Share on other sites

Tak, patrzyłem też na taktowanie GPU, bo wcześniej skakało cały czas. Opcje zasilania mam wszystkie na maksymalną wydajność, czy to systemowe, czy nVidia.

 

Może pokusić się o wymianę płyty głównej? Myślałem, żeby wrzucić jakąś Z170 (np. AsRock Gaming K4) i w niedalekiej przyszłości CPU wymienić na i5-7600k (+ oczywiście chłodzenie i ram do zmiany). Tylko czy zasilacz wystarczy - Corsair CX450W.  :P

Edytowane przez fatalsmile
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze wątpliwości do karty graficznej. Log z GPU-z był wykonany pod obciążeniem w jakim programie? Pytam bo wartość Bus Interface Load [%] jest 0% a to nie jest normalne. Także myślę, że najpierw powinieneś znaleźć winnego tych problemów. Płyty na chipsecie Z170 lub Z270 na pewno jest lepszym wyborem ze względu na mocną i chłodzoną sekcję zasilania.

Link to post
Share on other sites

Podzespoły odrębnie działają poprawnie natomiast razem do kupy za nic. Zrób test  w OCCT zakładka Power Supply. Jakbyś miał taką możliwość to sprawdzenie na innej karcie graficznej, abyś nie znalazł się w punkcie jak tu: http://forum.benchmark.pl/topic/241189-mocne-spadki-gtx-1060/

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Mamy jeszcze jeden trop, a mianowicie spadki napięcia 12V do wartości 11.664V i wybryki karty graficznej, która chce pracować w wyższych parametrach niż została stworzona. Producent deklaruje zapotrzebowanie max 120W, a karta miejscami pobiera np. ponad 160W. Karta zachowuje się jak po porządnym OC- limit Power ma czasami ponad 130% w stosunku do normy. 

Link to post
Share on other sites

Cały czas mam tak ustawione. Bawiłem się tymi ustawieniami i miałem wrażenie, że ustawienie w tym miejscu karty graficznej coś daje. Niestety myliłem się. :(

 

Kupiłem płytę główną, bo i tak planowałem zmianę. W piątek powinna być i zobaczymy, czy coś to da. 

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko, że dowiadujemy się o wszystkich zabiegach ze żmudnej analizy parametrów pracy PC. Pamiętaj na przyszłość, że w przypadku niestabilności PC podstawą jest przywracanie wartości domyślnych dla pracy podzespołów i oprogramowania. Dopiero wtedy można przystępować do wprowadzanie zmian testujących zachowanie PC.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Po długim czasie udało mi się w końcu załatwić inną kartę. Na kolegi 960 jest ten sam problem, więc przypuszczam, że kartę można odrzucić. Płyty głównej w końcu nie zmieniłem, bo morele mi przysłało używaną i jeszcze walczę ze zwrotem, żeby zamknąć sprawę.

 

Od dnia wczorajszego (głównie gram w Overwatcha) pojawiają się takie jakby freezy co jakiś czas. Piszę jakby, bo nie do końca się zacina komp, tylko tak to wygląda, jakby część klatek uciekała i np. postacie wyglądają w tym momencie jak roboty.

 

Swoją drogą - jak wsadziłem z powrotem moją kartę, to po uruchomieniu komp wydał z siebie 4 krótkie sygnały i się nie włączył. Podejrzewałem, że to kwestia źle wsadzonej karty. Poprawiłem i było ok, ale z tego co czytam, to taki sygnał oznacza błąd zegara systemowego. Martwić się tym?

 

###

Wymieniłem płytę główną (AsRock Z170 Gaming K4) - nadal to samo. Przetestowałem również pamięci MemTestem - zero błędów.

 

Log podczas grania

 

Zauważyłem jedną rzecz - po czasie spada GPU Power i GPU Core Load. Może to wina wadliwego zasilacza?

Edytowane przez fatalsmile
Link to post
Share on other sites

 

 

Postaram się kartę graficzną załatwić od kolegi, ale to dopiero po weekendzie.
Robiłeś ten sprawdzian z inną kartą graficzną? Napięcia na linii 12V są w normie natomiast odczyt wartości parametrów karty graficznej od czasu 21:16:48.171 pokazuje jakby karta zaczyna działać na 50%. Konkretnie użycie rdzenia GPU spada, użycie pamięci GPU wzrasta, a GPU D3D spada.
Link to post
Share on other sites

Robiłeś ten sprawdzian z inną kartą graficzną?

 

Robiłem.

 

Po długim czasie udało mi się w końcu załatwić inną kartę. Na kolegi 960 jest ten sam problem, więc przypuszczam, że kartę można odrzucić.

 

Niemniej jednak, testowałem krótko, bo kolega potrzebował kartę w ten sam dzień z powrotem i nie jestem w stanie stwierdzić, że na pewno był ten sam problem. W środę mi pożyczy znowu + zasilacz i będę miał na cały weekend.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...