Skocz do zawartości

TV 65 do filmów i PS4 6000 zł


Recommended Posts

Żeby zmieścić się w cenie:

 

- Philips 65PUS6521

- LG 65UH 7707

 

Drożej:

 

- SONY KD65XD8505

- PHILIPS 65PUS7101

 

Sprzedałbym pół nerki i wziąłbym Philips 65PUS7101, potrójny ambilight robi robotę. Dzięki temu telewizor wydaje się jeszcze minimum 5 cali większy. Do tego niski input-lag (po niżej 40) tak więc do gier również się nada. 

 

 

Ogólnie z każdego z tych TV będziesz zadowolony bo to już 4K i prawdziwe 100hz bez sztucznego podbijania. 

Link to post
Share on other sites

@up

 

Kolega dobrze prawi ALE samsungi mają problemy z padającymi matrycami i niestety zbierającym się kurzem na matrycy (od wewnątrz). 2 tygodnie temu sam zgłaszałem do serwisu telewizor teściów z tym właśnie problemem :)

 

Jak wybrać Samsunga to polecałbym dokupić przynajmniej 12 miesięczne przedłużenie gwarancji. 

 

Szkoda troszkę tych Samsungów bo sam mam jednego a rodzice 2 sztuki - naturalnie inne modele starsze i wszystko gra.

 

Oczywiście autora tematu ten problem nie musi dopaść ale wiadomo warto to mieć na uwadze. 

Link to post
Share on other sites

Lepiej "nie jeść kilka miesięcy" i kupić tego Sony skoro Ci odpowiada ;).

 

Pamiętaj, że teraz dołożysz jeszcze 1000 zł ale telewizor ma służyć kilka dobrych lat. Tak więc powiedz sobie, że to taka inwestycja długo terminowa. 

 

Jeżeli jednak nie chcesz tyle wydawać podałem Ci inne fajne troszkę słabsze TV do Twojego budżetu. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Jestem zdecydowany na 65 cali, ale chodzi mi po głowie jeszcze 55 cali, polecisz jakieś modele ? Czy ten sony ale w wersji 55 cali zachowa swoje wszystkie plusy, czy różni się znacząco od wersji 65 ?? Mówię o KD65XD8505.

Edytowane przez Corsair_GA
Link to post
Share on other sites

Osobiście poszedł bym w wielkość. Z odległości 2m i więcej i tak nie widać znaczącej różnicy w takich modelach.

 

Ogólnie powiem tak - koniecznie przejdź się do sklepu i zobacz na własne oczy co i jak :)

 

ps. KD65XD8505 to dobry telewizor

 

Masz jeszcze SONY KD55XE9005, który ma obraz żyletę. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

No właśnie byłem i bardziej pasuje mi 65. Ale 55 też nie jest jakieś złe. Tylko bije się jeszcze z myślami. Bo różnica w cenie jest ogromna. Między tym sony w wersji 65 a 55 jest różnica ponad 2000 zł. Pytanie, czy lepiej zaoszczędzić i przeznaczyć te 2000 zł na coś innego, czy kupić większy a potem żałować tych 2000 zł więcej. Dlatego moje pytanie do Ciebie czy np. wersja 55 jest jakoś okrojona względem wersji 65 ? Skąd ta różnica, przecież to 10 cali :P

Link to post
Share on other sites

Jeżeli bierzesz w sklepie to możesz wziąć 55" pobawić się kilka dni i zamienić na 65" gdyby coś Ci nie odpowiadało.

 

Ceny niestety za większy rozmiar tego samego modelu są wszędzie podobne i wahają się od 1000 wzwyż. 

 

Czy czymś się różnią ? - oba są 4K i 100hz a to najważniejsze. 

 

Podsumowując KD55XD8505 to bardzo dobry telewizor ale KD65XD8505 będzie na pewno dawał większą frajdę podczas filmowych wieczorów oraz przy rozgrywce w PS4 pro, właśnie ze względu na wielkość :).

 

Osobiście jak mi padnie obecny Samsung to planuję zakup minimum 65 cali a jak będą fundusze to celuję w 75 :).

Link to post
Share on other sites

Nie pchaj się w matrycę IPS, fatalna czerń, słabiutki kontrast, prawie niezauważalny HDR. Tylko VA.

 

Również chętnie się dowiem jakie to modele będą fajne w tej cenie :)

 

Co do czerni - jeżeli ktoś wcześniej nie miał plazmy lub nie oglądał godzinami OLED-a to będzie w porządku. Żaden LCD nie będzie miał takiej czerni - coś za coś niestety. 

 

Jeżeli chodzi o HDR granie z mocnym HDR przez dwie - trzy godziny to zabójstwo dla oczu. Po za tym Sony na pewno nie ma słabego HDR  :o

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

KS7000 najlepszy stosunek jakość/cena. wersja 55 cali to około 5000 PLN wersja 65 cali, 2 tysiaki droższa. Masz tu TV z 10 bitową matrycą, z bardzo szeroką paletą barw, jasnością osiągającą 1400 nitów, dobrą czernią, rewelacyjnym kontrastem, certyfikat UHD Premium, niziutki input lag i dobry HDR. Jest przepaść między tym TV a takim Sony na IPS na którym nie doświadczysz HDR tylko jego marną namiastkę. Nie sugeruj się tym co ktoś wyżej napisał o HDR bo zwyczajnie nie ma z tym do czynienia.  W HDR nie chodzi o to żeby oślepiał Cię obraz od jasności ale był w stanie równocześnie wyświetlić pełna paletę barw w jasnych i ciemnych miejscach, jest to niewykonalne na matrycach IPS ze względu na ich bardzo niski kontrast natywny. Sony z tego roku XE modele od 85 wzwyż już są na matrycach VA i jak najbardziej mogą być ale są też droższe z uwagi na to, że dopiero co weszły na rynek. Z ubiegłego roku od Sony dopiero xd93 jest na VA i ma dobry HDR a xd85 się wystrzegaj.

Ten Samsung KS7000 jest naprawdę rewelacyjny, obraz bajka i HDR robi duże wrażenie.

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

@Samsunga KS7000 - nawet nie brałem pod uwagę bo ma MEGA problem z brudzącą matrycą (kurz), odchodzącymi ramkami oraz bad pixelami w nowych egzemplarzach. Do tego dochodzi rozmycie podczas grania. Może te ostatnie naprawi kalibracja a może nie ? Co będzie jak w telewizorze za 6500 zł 2 tygodnie po gwarancji wywali bad pixel lub kurz ? Byłoby trochę szkoda.

 

HDR owszem samsung ma bardzo fajny.

 

Wystarczy poczytać opinie w internecie - jest tego mnóstwo bo to nie nowy TV. 

 

Najlepsza jakość obrazu obraz to Sony XD8505 (nie dawno była akcja przedłużenia gwarancji do 5 lat - fajna sprawa przy TV za takie pieniądze). 

Jeżeli chodzi o czerń i programy (smart) to Samsung z serii KS7000.

 

Jest też PANASONIC TX-65DX750E bardzo dobry telewizor z wzorowym obrazem (nieco słabsze kąty widzenia) i fajnym HDR (@delfinowy samsung ma mocniejszy HDR). Do normalnego smarta wystarczy aż nad to. Niski input-lag ogólnie rewelacyjny TV. 

 

 

 

Każdy TV ma swoje plusy i mniejsze lub większe minusy. Budżet nie jest mały ale chcąc ideał trzeba mieć 8-10 tysięcy niestety :P

Link to post
Share on other sites

Jakość obrazu Sony xd85 ma tragiczną jak każdy IPS, jest przepaść w obrazie między VA i IPS, dlatego tylko topowe modele TV otrzymują matrycę VA. Na IPS nie ma mowy o dobrym HDR, to bardzo słaba namiastka. XD85 nawet nie ma podstawowego wygaszania lokalnego, czerń to kolor szarawy. XE85 to już zupełnie inna klasa bo na szczęście zrezygnowali z IPS na rzecz VA ale jest też sporo droższy.

Panasonic jak najbardziej dx750, chociaż i tak obraz słabiej wypada od KS (węższy gamut i  ponad połowę ciemniejszy od KS chociaż potrafi na podobnym poziomie 500 nitów w HDR utrzymać ale jednak Samsung w HDR jest lepszy bo oprócz tego potrafi osiągnąć krótkotrwale ponad 1000 nitów i jest w stanie bez clippingu obraz podać aż do 4000 nitów, gdzie Panasonic już nie jest w stanie bo ma peak brightness tylko 500 nitów, Samsung 1400).

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu miliona stron, sugerując się waszymi podpowiedziami wybrałem Sony KD65XE8505. Zwiększyłem budżet do 9000 zł. Mam jeszcze jedno pytanie. Byłem ostatnio w MM i wpadły mi w oko TV od LG. Czy do 9000 zł znajdzie się coś lepszego od tego Sony ? ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...