Skocz do zawartości

Strasznie słaba jakość nagranego wideo (fraps/shadowpl./obs)


Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu borykam się z problemem, który uniemożliwia mi sprawne nagrywanie rozgrywek z różnych gier.

Problem pojawił się po zakupie nowego sprzętu:

CPU: i7 6700k 4.0GHz  @4.2

Mobo: MSI z170a Gaming M5

Zasilacz: Evga 750W SuperNova G2

 

Do tego zestawu z poprzedniego komputera używam:

GPU: Asus gtx 970

SSD: Samsung Evo 850   256GB

HDD: 1. WD Black, 2. Seagate Barracuda 7200rpm

Monitor: Samsung SyncMaster 2433 (stary monitor z 60Hz)

 

Podczas nagrywania wideo (1080p60fps) używając programu Shadowplay(obecnie Share) podczas grania mam stałe 60fps (czasem może pojawić się na sekundę 59 lub 61) lecz na nagranym wideo obraz wygląda tak jakby było około 20-25fps. A czasem nawet jak pokaz slajdów w szybkim tempie.

 

Przy użyciu OBS Studio problem jest identyczny a próbowałem naprawdę wielu ustawień, i rekomendowanych i polecanych przez innych ludzi a także poprzez własne kombinacje. Kompletnie nic nie pomogło. Czasami cały filmik ~25min wygląda beznadziejnie a czasami jest tak że nagrany filmik, który powiedzmy również ma ~25minut nagra się bez zarzutu, innym razem przez kilka minut jest dobrze i nagle w którymś momencie znowu wygląda jak pokaz slajdów.

 

Próbowałem używać nawet używać Frapsa tylko w tym przypadku jest jeszcze gorzej. Podczas nagrywania (w grze) co około 5-8 sekund następuje nagły spadek FPS z 60 do 44 (spada i wraca na 60) i jakoś nagrania również jest beznadziejna.

 

Testowałem zapisywanie wideo na każdym dysku i niestety gdziekolwiek bym zapisał to plik wideo wygląda tak samo. I niestety to też nie jest wina playera na którym odtwarzam wideo gdyż próbowałem odtworzyć na 3 różnych, dodatkowo po renderowaniu i wysłaniu filmiku na YT tam również jest dokładnie taka sama jakość jak pliku źródłowego.

Nie mam już pojęcia w czym może leżeć problem. Nie miałem nigdy do czynienia z takim problemem, na starym komputerze tego nie miałem a procesor był i5 2400 z płytą główną od asusa.

 

Powiedzmy, że każdą grę mogę uruchomić i mieć w niej te 60fps ale gdy przyjdzie do nagrywania to jest tragedia.

Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobnym problemem i mógłby cokolwiek poradzić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...