Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przed wymontowaniem karty bios powinien być przywrócony do ustawień domyślnych. Robisz zapis tych ustawień następnie wyłączasz PC przyciskiem na obudowie. Teraz wykonaj reset biosu powinno pomóc w szczególności jak RAM ma włączoną opcję XMP.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Widzisz, życie i elektronika piszą różne scenariusze. Sam miałem podobny problem po przejściu na kartę z integrowaną (migotanie ekranu i utraty obrazu). Dopiero wyłączenie XMP dało rezultat. W między czasie system sam przestawił konfiguracje zasilania CPU i na minimalnych ustawił 100%.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Widzisz, życie i elektronika piszą różne scenariusze. Sam miałem podobny problem po przejściu na kartę z integrowaną (migotanie ekranu i utraty obrazu). Dopiero wyłączenie XMP dało rezultat. W między czasie system sam przestawił konfiguracje zasilania CPU i na minimalnych ustawił 100%.

zrobiłem reset biosu zmieniłem system na windows 7 ale nadal to samo co jakis czas reset i za każdym razem jak chcę wyłączyc pc to ten się resetuje i nadal działa:)

Link to post
Share on other sites
GIGABYTE H77 DS3H 

i5 3470 

ZASILACZ OCZ ZS 550 

DDR3 16GB 1600MHZ  CL10 GOOD RAM

DYSKI SSD IRIDIUM PRO 240GB ,WDC WD10EALX 1TB 

 

Komputer działał normalnie jak była w nim karta graficzna .Zastanawiam się nawet czy nie kupić byle jakiej taniej karty graficznej ,wtedy pewnie by wszystko działało.

Link to post
Share on other sites
Komputer działał normalnie jak była w nim karta graficzna

Możliwe, że to tylko zbieg okoliczności i przyczyna jest inna. Problem z wyłączeniem PC może świadczyć o zaburzeniu w elektronice. Zacząłbym od sprawdzenia źródła zasilania- listwa zasilająca, gniazdo ~220V i sprawdzenie czy nie ma przebicia na obudowie PC (to możesz sprawdzić wierzchem dłoni).

Zapomniałem co najważniejsze sprawdź przycisk Power i Reset na obudowie. Dla testu odłącz kabelki od Front panel  na płycie potem uruchom PC zwierając chwilowo te styki na płycie. Potem wyłącz PC systemowo.

http://i.imgur.com/UCAeHY1.jpg

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...