Skocz do zawartości

MONITOR DO GIER 4000zł / 27 / G-Sync


Recommended Posts

Witam serdecznie, po wielu tygodniach odkładnia w końcu nadszedł czas na spełnienie marzeń i zakup monitora typowo do Gier. Mój budżet to 4000zł , szukam monitora z matryca 27 cali - obecnie posiadam taki lecz zwykły 60hz Samsung i nie wyobrażam sobie mniejszego. Oczywiście proszę o rade ponieważ opatrzyłem sobie kilka egzemplarzy , w kolejności podam który mnie najbardziej interesuje , monitor będzie podłączony do karty graficznej EVGA GTX 1070 FTW

1 - https://www.morele.net/monitor-asus-pg279q-784090/ 

2 - https://www.morele.net/monitor-acer-xb271hkbmiprz-um-hx1ee-001-830544/

3 - https://www.morele.net/monitor-asus-rog-pg278qr-1068664/

4 -https://www.morele.net/monitor-asus-mg279q-748328/

5 - https://www.morele.net/monitor-aoc-ag271qg-774630/

Generalnie gram w gry typu Battlefield / COD / Star Wars Battlefront , NFS.

Bardzo prosze o sugestie . 

Pozdrawiam Przemek

Link to post
Share on other sites

Asus MG279Q - po co ci monitor z AMD FreeSync do karty GTX 1070?

Acer XB271HKbmiprz - 4k nie do tej karty,chyba że będziesz grał w tej rozdzielczości w najniższych ustawieniach graficznych.

AOC AG271QG i Asus ROG PG278QR ewentualnie mogą być ale też nie poszalejesz w rozdzielczości jaką oferują na tej karcie graficznej.

 

Co bym zrobił na Twoim miejscu gdybym miał 4000 zł na monitor:sprzedałbym tę kartę,dołożył i kupił GTX 1080 (ceny teraz są super) i kupił monitor WQHD 27 cali 144Hz G-Sync,lub :sprzedałbym tę kartę,dołożył i kupił GTX 1080Ti i do tego dopiero  kupił monitor 4K,na przykład Acer XB271HKbmiprz tylko budżet musiałbyś zwiększyć o jakieś 1200 zł.

 

Niestety,jeżeli chcesz grać w rozdziałce WQHD nie mówiąc już o 4K na jakichś sensownych ustawieniach graficznych na tej karcie graficznej którą posiadasz to niestety możesz zapomnieć.Posiadam GTX 1080 i w takich grach jak Ghost Recon Widlands lub Sniper Ghost Warrior 3 karta trzyma ledwie 50-70 FPS ale w FullHD przy wszystkich wodotryskach graficznych na full.O graniu w WQHD lub 4K przy takich ustawieniach nie ma mowy.Nie mówiąc już o Twojej karcie.Jedynie GTX 1080Ti jakoś daje radę w WQHD i 4K.


Sprzedaj tą EVGA GTX 1070 FTW,powiedzmy za 1700 zł dołóż do GTX 1080Ti drugie 1700 zł.,kup ten monitor: http://www.ceneo.pl/42248494 lub inny WQHD 27 cali 144Hz G-Sync.

Dokładasz do tych 4000 zł 5 stówek i grasz w WQHD na najnowszej topowej karcie bez żadnych kompromisów.Tego Della można upolować dużo taniej.Na wykresie są bardzo duże wahania ceny.Od 2247 zł.Tyle kosztował na początku kwietnia.

Edytowane przez login1969
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

IPS - ACER PREDATOR 27" XB271HUBMIPRZ

         ASUS 27" PG279Q

         AOC 27" AGON  AG271QG

TN - ACER 27" PREDATOR XB271HUABMIPRZ

        ASUS 27" PG278QR 

        

Mam podobny dylemat od kilku tygodni pytanie który ?

Edytowane przez F.N.X
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bierz Acera. Asus'y to osobiście dla mnie porażka. Miałem 3 sztuki PG278Q i 2 sztuki PG279Q. Wszystkie miały backlight bleeding na takim poziomie, że trzeba być ślepym, żeby coś takiego z taśmy zeszło. Ewentualnie mały bonus w postaci kilku bad pixeli. Znalazłem gdzieś nawet wypowiedź Asusa w wywiadzie na ten temat. Coś w stylu: "rynek miał takie zapotrzebowanie na te modele, że musieliśmy zaniżyć kontrolę jakości, by go zaspokoić."

W stanach wprowadzili po jakimś czasie program i wymieniali wadliwe na nówki sztuki po dodatkowej kontroli jakości. Europę olali do końca. W sklepach w Polsce chcieli wpychać na chama te ze zwrotów 14-dniowych (2/5 w moim przypadku były zaklejone drugi raz inną taśmą). Osobiście się poddałem i siedzę dalej na starym. Przynajmniej 1060 wystarcza.

 

Bierz cokolwiek, byle nie Asus'a. Oszczędź sobie nerwów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

IPS - ACER PREDATOR 27" XB271HUBMIPRZ

         ASUS 27" PG279Q

         AOC 27" AGON  AG271QG

TN - ACER 27" PREDATOR XB271HUABMIPRZ

        ASUS 27" PG278QR 

        

Mam podobny dylemat od kilku tygodni pytanie który ?

Te dwa Acery to które podałeś to jest jeden i ten sam  model IPS.

Jeżeli chodzi o Acery to osobiście posiadam Acer Predator XB241Hbmipr i bardzo sobie chwalę.Aczkolwiek ten Dell którego podawałem wyżej też jest w porządku.Tak jak pisałem model monitora trzeba też dobierać do karty graficznej jaką się posiada,oczywiście jeżeli chodzi o gry.Ciężko będzie grać w jakichś sensownych ustawieniach graficznych w 4K czy nawet w WQHD na karcie GTX 1070.A schodzić z natywnej rozdzielczości monitora na niższą nie radzę bo efekt będzie bardzo mizerny.

@F.N.X ten ACER PREDATOR 27" XB271HUBMIPRZ jest strasznie drogi jak na tą rozdzielczość.Matryca IPS ale mimo wszystko cholernie drogi.Moim zdaniem,jeżeli ktoś lubi maksymalne ustawienia graficzne w najnowszych grach,to nawet do GTX 1080 najlepiej  nadawałby się monitor TYLKO FullHD.Chociaż tak jak wyżej pisałem w takich grach jak Ghost Recon Widlands lub Sniper Ghost Warrior 3 karta trzyma ledwie 50-70 FPS.Tak więc radziłbym Wam panowie nie szaleć z kupnem monitorów QHD nie mówiąc już o 4K do swioch kart bo się srogo zawiedziecie.Monitor QHD lub 4K TYLKO do karty GTX 1080 Ti.Chyba że ktoś preferuje wyższą rozdzielczość ponad ustawienia graficzne.

 

Bierz Acera. Asus'y to osobiście dla mnie porażka. Miałem 3 sztuki PG278Q i 2 sztuki PG279Q. Wszystkie miały backlight bleeding na takim poziomie, że trzeba być ślepym, żeby coś takiego z taśmy zeszło. Ewentualnie mały bonus w postaci kilku bad pixeli. Znalazłem gdzieś nawet wypowiedź Asusa w wywiadzie na ten temat. Coś w stylu: "rynek miał takie zapotrzebowanie na te modele, że musieliśmy zaniżyć kontrolę jakości, by go zaspokoić."

W stanach wprowadzili po jakimś czasie program i wymieniali wadliwe na nówki sztuki po dodatkowej kontroli jakości. Europę olali do końca. W sklepach w Polsce chcieli wpychać na chama te ze zwrotów 14-dniowych (2/5 w moim przypadku były zaklejone drugi raz inną taśmą). Osobiście się poddałem i siedzę dalej na starym. Przynajmniej 1060 wystarcza.

 

Bierz cokolwiek, byle nie Asus'a. Oszczędź sobie nerwów.

Zgadza się wszystko tylko nie Asusy.

Tutaj kolega założył temat o podkręcaniu procesora,ale widzę posiada tego Della.Zapytajcie go jak się ten monitor sprawuje: http://forum.benchmark.pl/topic/242648-i5-4670k-h87-podkr%C4%99cenie/?do=findComment&comment=2357592

Edytowane przez login1969
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Acer predator xb271hubmiprz miałem zwróciłem do sklepu koszmarny wyciek światła i jakiś paproch w matrycy mam wrażenie że był ze zwrotu .

Co do asusów mają najlepsza gwarancje  ale właśnie znam te problemy z nimi .

xb271hubmipr matryca ips

xb271huabmipr martyca tn 

tak są takie same różnica jest w matrycach i cenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja tam posiadam XB271HU i nie wymienił bym go na nic innego, chyba ze większego :) wycieków nie ma, dead pixelow nie ma - w porównaniu z AOC AG271QG. Acer jest właścicielem AU Optronics, nie wiem możne to przekłada się na większa kontrole jakości lub po prostu miałem szczęście. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli co najlepszym wyborem jest  XB271HUbmiprz Ips.

Co ciekawe jest dosyć mało ofert sprzedażny 

http://www.ceneo.pl/43073159#mh=P1g9UWHf55004acer1-xLeX3mKDArdghtFXp8RiEkyhOQpTqyMQd2aR-WDSvUSQldGYezp4aydvS2ZtyJ40c2iPeIljshqUFreSP6V7ROfmprq_p4zaTEL63sv9fAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tRoW23ISOyGAd-LH2NG6KoftNZlGE03LWZ-FouC3kvj1sJeY6Jd6vQA2

Myślę poczekać aż coś się zmieni bo to co jest to pewnie jakieś stare resztki magazynowe.

Może nawet monitory ze zwrotów jednego już takiego przerobiłem czekam na zwrot gotówki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proszę mi powiedzieć czy kupując w sklepie nowy egzemplarz, w tym przypadku ( na chwile obecna był by to ASUS , tylko ten jest w sklepie w okolicy ) moge poprosić o sprawdzenie sprzętu na miejscu ? tzn umawiam sie jasno - oni otwierają podłączają pod swój sprzęt , jak wszystko jest ok bez wypalonych pikseli przebarwień itp to zwyczajnie kupuje , jak cos jest nie tak to odmawiam zakupy ( co chyba nawet lepiej nie musiał by sie sklep trudzic z ewentualna gwarancja ) czy raczej sklepy tego zabraniają?  

Link to post
Share on other sites

Proszę mi powiedzieć czy kupując w sklepie nowy egzemplarz, w tym przypadku ( na chwile obecna był by to ASUS , tylko ten jest w sklepie w okolicy ) 

1.W sklepie stacjonarnym sporo przepłacisz.

2.Wszyscy piszą ci tutaj żeby nie brać Asusa

3.Który to miałby być Asus?Chyba nie ten z FreeSync bo to bez sensu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie nie ma to znaczenia czy będzie to ACER czy ASUS , chciałbym zwyczajnie kupić świetny monitor do gier , skoro płaci sie za niego 3500zł + należy tez wymagać najwyższej jakości , nie jestem tak zwanym fanboy'em , gdyby był Dell , BenQ czy Philips lepszy od tych proponowanych w podobnych cenach to bym kupił . 

Link to post
Share on other sites

 

Co bym zrobił na Twoim miejscu gdybym miał 4000 zł na monitor:sprzedałbym tę kartę,dołożył i kupił GTX 1080 (ceny teraz są super) i kupił monitor WQHD 27 cali 144Hz G-Sync,lub :sprzedałbym tę kartę,dołożył i kupił GTX 1080Ti i do tego dopiero  kupił monitor 4K,na przykład Acer XB271HKbmiprz tylko budżet musiałbyś zwiększyć o jakieś 1200 zł.

 

Niestety,jeżeli chcesz grać w rozdziałce WQHD nie mówiąc już o 4K na jakichś sensownych ustawieniach graficznych na tej karcie graficznej którą posiadasz to niestety możesz zapomnieć.Posiadam GTX 1080 i w takich grach jak Ghost Recon Widlands lub Sniper Ghost Warrior 3 karta trzyma ledwie 50-70 FPS ale w FullHD przy wszystkich wodotryskach graficznych na full.O graniu w WQHD lub 4K przy takich ustawieniach nie ma mowy.Nie mówiąc już o Twojej karcie.Jedynie GTX 1080Ti jakoś daje radę w WQHD i 4K.

Sprzedaj tą EVGA GTX 1070 FTW,powiedzmy za 1700 zł dołóż do GTX 1080Ti drugie 1700 zł.,kup ten monitor: http://www.ceneo.pl/42248494 lub inny WQHD 27 cali 144Hz G-Sync.

Dokładasz do tych 4000 zł 5 stówek i grasz w WQHD na najnowszej topowej karcie bez żadnych kompromisów.Tego Della można upolować dużo taniej.Na wykresie są bardzo duże wahania ceny.Od 2247 zł.Tyle kosztował na początku kwietnia.

Nie bierzesz sobie do serca jednak moich rad które jeszcze raz wyżej zacytowałem.Widzę że ostro się napaliłeś na monitor za grubo ponad 3500 zł..Tylko karta za słaba do niego.No cóż,twoja kasa.Wiedz tylko o tym że monitor nie podniesie ci FPS-ów w grach.Chociaż, jeżeli sprzedałbyś swoją GTX 1070 za te 1700 zł,wziąłbyś na przykład MSI GTX 1080 GAMING X a nie GTX 1080 Ti,z CashBackiem wyszłoby ci za nią około 2200 zł.Niestety w tej chwili na Allegro nie ma już w ofercie tych kart za 2390 bo schodziły jak ciepłe bułeczki.Sam od nich wziąłem tę kartę. ale myślę że się pojawią.Zatem na monitor miałbyś te 3500 zł.Chociaż z uporem maniaka powtarzam że wolałbym kupić na twoim miejscu tego Della który jest bardzo dobrym monitorem,mimo że TN i dołożyć do GTX 1080Ti.Masz tutaj dyskusję na temat tego monitora:   http://forum.benchmark.pl/topic/223389-dell-s2716dg-27-czy-wart-swojej-ceny/?hl=%2Bs2716dg+%2Bswojej

I jeszcze jedno.Naprawdę nie wiem co ludzie chcą od TN-ek

1.KĄTY:przecież nikt nie siedzi grając czy oglądając film z boku monitora!

2.KOLORY: trzeba chyba mieć wrażliwość kobiety żeby widzieć że kolory są nie tymi kolorami którymi powinny być.

Posiadam TN-kę Acera i nie narzekam ani na kąty ani na kolory.IPS-też mają swoje wady.Przede wszystkim srebrzenie.Musiałbyś o tym poczytać bo nigdy nie miałem IPS dlatego nie interesowałem się zbytnio tym.

@PrzemekPSP jakie masz pozostałe części w kompie?Chodzi mi głównie o procesor,ramy,płyta główna...

Edytowane przez login1969
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie jest tak że ten zakup nie jest przemyślany, wręcz przeciwnie. W pierwszej kolejności zakupie monitor, a później druga 1070 ew sprzedam i kupię 1080ti, to że jestem strażakiem nie oznacza że jestem głupi :P uwielbiam sprzęt i tematykę komputerowa aczkolwiek nie mogę być ciągle na bieżąco dlatego też zapytałem was o radę, gdybym się posilkowal tylko recenzja np z pc lab już dawno kupił bym asus'a.

 

Jasne już piszę.

 

i5 4690k + Corsair H110i - jest to ta najnowsza wersja z poprawiony firmware, jestem mega zadowolony.

 

Asus Maximus VII Formula

 

Seasonic x660 Platinum

 

3x SSD -1- 120gb Samsung 840 Evo -2 480gb SanDisk extreme 3. 480gb SanDisk Extreme

 

HDD WD black 1tb na dane

 

Dźwiękowka- Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series kupilem ja lata temu fajnie gra więc szkoda mi zmieniać

 

Obudowa Bq dark base 900

 

16gb RAM Kingston HYPER X FURY BLACK

Link to post
Share on other sites

@longin1969

 

Wybacz ale chyba coś masz nie tak w wyłapywaniu barw, każdy nawet zagorzały fan TNek potwierdzi ci jedna rzecz, - IPS ma znacznie głębsze i lepsze kolory, nawet tzw. matryce typu PREMIUM odbiegają od lepszych matryc IPS. Piszesz że nie miałeś nigdy IPS, to po cholerę porównujesz ją do matryc TN, z nagrań na yt ?

 

Kąt widzenia - ja monitor używam także do oglądania z pozycji leżącej, powodzenia w oglądaniu czegokolwiek pod kątem na matrycy TN :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie jest tak że ten zakup nie jest przemyślany, wręcz przeciwnie. W pierwszej kolejności zakupie monitor, a później druga 1070 ew sprzedam i kupię 1080ti, to że jestem strażakiem nie oznacza że jestem głupi :P uwielbiam sprzęt i tematykę komputerowa aczkolwiek nie mogę być ciągle na bieżąco dlatego też zapytałem was o radę, gdybym się posilkowal tylko recenzja np z pc lab już dawno kupił bym asus'a.

 

Jasne już piszę.

 

i5 4690k + Corsair H110i - jest to ta najnowsza wersja z poprawiony firmware, jestem mega zadowolony.

 

Asus Maximus VII Formula

 

Seasonic x660 Platinum

 

3x SSD -1- 120gb Samsung 840 Evo -2 480gb SanDisk extreme 3. 480gb SanDisk Extreme

 

HDD WD black 1tb na dane

 

Dźwiękowka- Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series kupilem ja lata temu fajnie gra więc szkoda mi zmieniać

 

Obudowa Bq dark base 900

 

16gb RAM Kingston HYPER X FURY BLACK

Broń Boże nikt nie twierdzi że jesteś głupi!!!:)Próbuję tylko doradzić ci tak aby w pełni  wykorzystać monitor który zakupisz.I aby karta graficzna też była wykorzystana w 100 %.Chodzi o to żeby jedno od drugiego nie odstawało.Do twojego procesora jednak GTX 1080 Ti jest kartą za mocną.Znowu się powtórzę:nie wykorzystasz jej możliwości przy tym procesorze.Tak więc najlepszym rozwiązaniem dla ciebie jest GTX 1080.Ok,jeżeli zamierzasz później zmienić kartę na lepszą to może nawet i lepiej bo sam się przekonasz ile mocy potrzebuje karta graficzna żeby ogarnąć najnowsze tytuły w już WQHD nie mówiąc o 4K.Oczywiście mówię tutaj o najwyższych ustawieniach graficznych w najnowszych tytułach.I jeszcze jedno.Zdecydowanie odradzam ci SLI.Dlatego że:

1. Większość gier ma problemy w wyświetlaniu obrazu w takiej konfiguracji

2 .Dwie karty obok siebie=dużo wyższe temperatury

3. Pamięc VRAM nie sumuje się.

Generalnie zdecydowanie lepiej mieć jedną wydajną kartę niż dwie mniej wydajne.

A jeżeli chodzi czy monitor TN cz IPS to już musisz sam zadecydować.Być może nie znam się,nie odróżniam kolorów jak to napisał @gustine.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedz . Właśnie pod tym względem chce zakupić najpierw Monitor , ponieważ będę wiedział ze potrzebuje mocniejszego sprzętu co za tym idzie skusze sie na nowsza kartę graficzna. Co do Procesora to mogę go podkręcić ale mogę tez go sprzedać i dołożyć do jakiegoś i7 używanego - nie myślę nad zmiana platformy. Jak bym miał już kupić to 1080Ti ponieważ jak czytam opinie to dobrze podkręcony 1070 dobija bo standardowego 1080? Moja EVGA nawet dość sie kreci - jest tez po dodaniu tych termopadów. 

Dobra Panowie czyli pozostaje na polu bitwy 

Acer Predator XB271HU vs Asus ROG Swift PG279Q 27

na chwile obecna zdecydowanie wychodzi na ACER'a

 
Edytowane przez PrzemekPSP
Link to post
Share on other sites

Generalnie pg279 jest wg mnie najlepszym wyborem z tych które tu przedstawiłeś jeżeli trafisz na dobrą sztukę. Myślę że warto go kupić i jeżeli będzie wadliwy to wtedy poprostu go oddaj i kup acera xb271hu. Sam mam zamiar kupić pg271.

No i xb271hu też jest wadliwy, ta matryca której używają te monitory jest po prostu felerna i którego byś z nich nie wybrał to musisz się niestety nastawić na wymiany.

Edytowane przez Gigaunicorn
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...