Skocz do zawartości

Szukam monitora - 27', WQHD, 144Hz, G-Sync do 3000 zł


Recommended Posts

Poszukuję monitora do gier typu FPS. Znajomy od dwóch lat używa Asusa ROG SWIFT PG278Q i zrobił na mnie wrażenie ten monitor. Ale aktualnie nie jest już dostępny. Są jakieś różnice między PG278Q a PG278QR? Lub możecie coś doradzić dobrego w tej kwocie? 

 

Składam aktualnie komputer i będę grał na karcie MSI GeForce GTX 1080 Gaming X lub Gigabyte GeForce GTX 1080Ti Gaming OC

Edytowane przez Lindenowski
Link to post
Share on other sites

Asus pg 278qr, g-sync V2 i 165Hz tyle w nim nowego ja czekam na odpowiednia promocje i właśnie go kupuje. Miałem bez R i był świetny do gier. Będziesz zadowolony.

 

Wiesz może jak z serwisem w Polsce tego monitora? Czy zamawiać lepiej z niemieckiego amazonu bo jest o 70 euro aktualnie przeceniony https://www.amazon.de/dp/B01LWQGIUR/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to w Polsce z serwisem, mieszkam w Szwecji i nie miałem problemu z serwisem. Przyjeżdżali z nowym zabierali stary, niby wszystko co z serii ROG jest inaczej traktowane co do gwarancji itd. Jeśli chodzi o Niemcy to tez nie mam problemu z produktami z serii ROG (informacj od znajomego co tam mieszka).

 

Jak pujdzie tak jak bym chciał to będę miał monitor za 580 euro jeszcze w tym tygodniu.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to w Polsce z serwisem, mieszkam w Szwecji i nie miałem problemu z serwisem. Przyjeżdżali z nowym zabierali stary, niby wszystko co z serii ROG jest inaczej traktowane co do gwarancji itd. Jeśli chodzi o Niemcy to tez nie mam problemu z produktami z serii ROG (informacj od znajomego co tam mieszka).

 

Jak pujdzie tak jak bym chciał to będę miał monitor za 580 euro jeszcze w tym tygodniu.

 

Czy lepiej dołożyć kilka stówek i kupić Asusa PG279Q na IPS'ie ?

Link to post
Share on other sites

. Są jakieś różnice między PG278Q a PG278QR?

 

Napisze tylko to czego nie ma sama wersja Q /tańsza/ porównując ją do QR

 

Odświeżanie: 165Hz
 
GamePlus(tryby) FPS Counter/Display Alignment)
 
GameVisual :6 wbudowanych trybów(Scenery/Racing/Cinema/RTS/RPG/FPS/sRGB Modes/User Mode)
 
Wejścia wideo : HDMI
 
Zgodność z certyfikatami  eStandby, TUV Low Blue Light ( wersja Q nie ma Low BLue Light, Ultra Low Blue Light, które chroni  przed szkodliwym niebieskim światłem.)
 
Tak na szybko. Czy opłaca się dokładać ok 950 zł do wersji QR?  to nalezy sobie samemu  odpowiedzieć.
Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Mam już QR, do IPS-a mu brakuje ale pierwsze testy przeszedł pozytywnie. Teraz montuję na ścianę i będę dalej testował. 

 

 

Czy opłaca się dokładać ok 950 zł do wersji QR?

To  chyba do modelu pg279q? No chyba że jest między modelem Q a QR taka różnica to co innego. U mnie w sklepach (SE) to model Q jest tańszy max o 50 Euro.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Tak chodzi o pg278qr syf straszny tak samo jak i model pg279q. Z Dell-a jestem zadowolony mimo ze to tylko 24 całe 1440p to się juz przyzwyczaiłem. Niestety nie miałem możliwości zobaczyć w akcji modelu z 27 calowym ekranem, gdy byś go nabył to chętnie bym coś o nim usłyszał.

Link to post
Share on other sites

Wymienię tego acera jeszcze raz może dwa i wtedy dam se spokój.

Co jest nie tak z tą technologią produkcji monitorów że wychodzi taki bubel mam tu na myśli wycieki podświetlenia.

Technologiczne jest wspaniały sprzęt ale przekreśla go jedna wada!


 

 

Tak chodzi o pg278qr syf straszny tak samo jak i model pg279q. Z Dell-a jestem zadowolony mimo ze to tylko 24 całe 1440p to się juz przyzwyczaiłem. Niestety nie miałem możliwości zobaczyć w akcji modelu z 27 calowym ekranem, gdy byś go nabył to chętnie bym coś o nim usłyszał.

 

co powiesz o obrazie tego della w porównaniu pg279q  ? tn vs ips 

Edytowane przez F.N.X
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Dell-a S2417DG (tego co ja mam) to obraz jest bardzo "soczysty" a to dzięki dobrze dobranym ustawieniom fabrycznym profili kolorów i zapewne wysoka rozdzielczość też robi swoje. Nie mam porównania co do modelu pg279q dawno temu go miałem ale na pg278qr nie udało mi się tak ustawić żeby był porównywalny do Dell-a S2417DG zawsze czegoś brakowało.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Również zakupiłem ten monitor i mam kilka pytań :)

Jak rozpozać czy G-SYNC jest włączony?

Panel sterowania NVIDIA -> zarządzanie ustawieniami 3D -> technologia monitora - G-SYNC

To wystarczy?

Jeżeli G-SYNC jest włączony to blokuje on ilość fpsów do 144? w grach typu cs:go lub innych gdzie spokojnie można osiągnąć 200+ fps?

 

Następnie - jak wygląda spasowanie waszej ramki w monitorze? U mnie na dole przy przyciskach do menu trochę odstaje i nie wiem co z tym zrobić :/

 

Po wgraniu profilu ICC i ustawieniu wszystkiego tak jak podaliście to biały kolor chciał wypalić mi oczy xD w przeglądarce nie byłem w stanie rozróżnić zakładki przeczytać co to za strona.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...