Skocz do zawartości

Czy warto GTX 1070/1080 do procka i5-4670k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Zubol93,

Recommended Posts

Witam, jako że jestem typowym "casualem" w sprawach technicznych, chciałbym się dowiedzieć czy warto kupować gtx 1070/1080 przy procesorze i5-4670k (niepodkręconym). I czy w ogóle ma to sens przy obecnym setupie czy lepiej zainwestować w nową maszynę.

 

Obecny zestaw:

-Płyta główna: MSI Z87-G43

-Procesor: Intel Core i5-4670K, 3.4GHz

-Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit

-Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho

-Zasilacz: XFX TS 550W

-Pamięć: HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3

-Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600

-Dysk SSD: Crucial M500 120GB

-Obudowa: Corsair Carbide Series™ 330R Quiet Mid Tower

Edytowane przez dawid_suchy
Link to post
Share on other sites

Pewnie że warto, ta Twoja 770 to już trochę dziadek który nie wyrabia. Pytanie tylko czemu nie kręcisz tego proca skoro masz odpowiedni sprzęt do tego?

 

Tak gram tylko w full hd. Oc procka nie robię ponieważ nie mam kompletnie pojęcia jak to się robi więc się za to nie zabierałem, bardziej przed strachem, że wszystko się spali :D

Mam jeszcze pytanie co do zasilacza? Czy poradzi on sobie z kartą czy bezpieczniej jest kupić lepszy/ nowszy ?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz wystarczy, nie musisz zmieniać. Co do OC to naprawdę nie jest skomplikowane i nie wiem jak trzeba się postarać, żeby coś uszkodzić. Poprzeglądaj parę poradników jak to wygląda na twojej płycie i bierz się do podkręcania bo naprawdę warto. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I czy w ogóle ma to sens przy obecnym setupie czy lepiej zainwestować w nową maszynę.

Nie ma sensu inwestować w nową maszynę. Masz dobrą płytę główną, która obsługuje szybkie Ramy i w przyszłości spokojnie możesz wymienić ten Ram który masz na np. 2x8 GB DDR3 2400 MHz CL10 (jak tylko Ram stanieje, lub jak trafisz używkę w dobrej cenie). Koniecznie kości 2x, żeby był Dual Channel.

Masz dobre chłodzenie procesora.

Masz w miarę porządny zasilacz.

Ino czytać poradniki o kręceniu Haswella (najważniejsze, to pamiętać, żeby nie zostawiać napięcia CPU VCore na Auto), wymienić Ram na szybki, i starczy ci jeszcze na długo.

W przyszłości możesz spokojnie wymienić procesor na np. używany i7-4790K, znowu dodając kompowi trochę żywotności.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie będziesz podkręcał to 1070 to trochę za dużo, 1060 na styk (do full hd). Sam posiadam 1070 OC z i5 4590 (to samo co Twój bez OC) tylko gram w rozdzielczości 2560x1440 i tutaj karta skaluje się idealnie z procesorem w 60fps.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Nie ma sensu inwestować w nową maszynę. Masz dobrą płytę główną, która obsługuje szybkie Ramy i w przyszłości spokojnie możesz wymienić ten Ram który masz na np. 2x8 GB DDR3 2400 MHz CL10 (jak tylko Ram stanieje, lub jak trafisz używkę w dobrej cenie). Koniecznie kości 2x, żeby był Dual Channel.

Masz dobre chłodzenie procesora.

Masz w miarę porządny zasilacz.

Ino czytać poradniki o kręceniu Haswella (najważniejsze, to pamiętać, żeby nie zostawiać napięcia CPU VCore na Auto), wymienić Ram na szybki, i starczy ci jeszcze na długo.

W przyszłości możesz spokojnie wymienić procesor na np. używany i7-4790K, znowu dodając kompowi trochę żywotności.

 

Ok to pozostaje kwestia czy gtx 1070 czy 1080 i jakiego producenta. Jakieś sugestie, opinie?

Edytowane przez dawid_suchy
Link to post
Share on other sites

Jak do FHD to raczej 1070, oczywiście jest teraz parę gier gdzie 1070 nie utrzymuje 60fps w 1080p ale w większości przypadków GTX1080 będzie się mocno nudził w 1080@60. W takim BF1 kręcony 1070 nawet w 1440p zapewnia 70-100fps a w wieśku oprócz bagien i ogrodów pałacowych >60fps (ultra bez hw).

 

Jeżeli chodzi o modele to wszyscy (wraz ze mną) polecają bliźniacze pality jetstream lub gamerock. Są bardzo ciche i chłodne, mam i sobie chwalę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak do FHD to raczej 1070, oczywiście jest teraz parę gier gdzie 1070 nie utrzymuje 60fps w 1080p ale w większości przypadków GTX1080 będzie się mocno nudził w 1080@60. W takim BF1 kręcony 1070 nawet w 1440p zapewnia 70-100fps a w wieśku oprócz bagien i ogrodów pałacowych >60fps (ultra bez hw).

 

Jeżeli chodzi o modele to wszyscy (wraz ze mną) polecają bliźniacze pality jetstream lub gamerock. Są bardzo ciche i chłodne, mam i sobie chwalę.

 

A jeżeli chodzi o MSI ?  Wychodzi taniej niż w przypadku Palitów ze względu na "cashback" od MSI.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W przypadku MSI Gaming, 1080 jest 17% droższa (morele) ale średnio 20% wydajniejsza więc minimalnie bardziej się opłaca. Jeżeli MSI daje jeszcze do tego jakieś cashbacki to bym się nie zastanawiał tylko brał, w przypadku modelu 1080 Gaming 8G jest to 210zł więc nieźle. Tak jak mówiłem, w FHD taki GTX1080 będzie się raczej nudził i to nawet w bardziej wymagających grach, więc po kupnie możesz pomyśleć o monitorze 1440p bo naprawdę warto, obraz jest wyraźnie ładniejszy dla oka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...