Skocz do zawartości

Zaniżone taktowanie MSI GTX 1080 Gaming X


Recommended Posts

A ja mam takie pytanie dotyczące tego boosta. Jeżeli w specyfikacji jest karty jest boost np. 1721MHz, GPU-z pokazuje to samo, czyli mam rozumieć maksymalne taktowanie karty? Znów w grze lub benchmarku wyskakuje taktowanie np. 1911MHz, i tu dochodzę do głównego pytania jakie jest właściwe maksymalne taktowanie, to ustawione w BIOSie karty, czy też limit ustalają aplikacje, w tym przypadku gra i benchmark?

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Limit karty ustawiony jest w biosie. To co widzisz w GPU-Z na pierwszej zakladce to nie jest rzeczywisty boost tylko programowy. Rzeczywisty boost mozesz zobaczyc na drugiej zakladce sensors w GPU-Z. Ustaw sobie tam czytanie wynikow max i odpal gre lub benchmark z wlaczonym GPU-Z. Wtedy zobaczysz do jakiej wartosci karta Ci maksymalnie boostuje.

Link to post
Share on other sites

W starej karcie GTX 650 2 GB OC tak nie miałem dlatego się zaniepokoiłem, jak patrzyłem w sieci u innych to zegary w gpu-z mieli takie jak  na stronie MSI w trybie podkręconym. Bo pamięć w Afterburner pokazuje 1683 (tryb gier) a nie podkręcenia.

Ale najważniejsze, że już wiem, że wszystko jest ok.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie temperatur  na automacie włączają się wentylatory po przekroczeniu 60C jak włączyłem do testów GTA V na max detale + 8x msaa rozgrzewała się nawet do 73C wiele osób pisze, że to nie są wysokie temperatury jak na tą kartę, ale góra to aż parzyła ciężko dotknąć, aż zastanawiam się nad dodatkowym wentylatorem w obudowie. Ustawiłem krzywą i jest trochę lepiej coś takiego, ale czy to dobry pomysł ? 

 

65284c387c.jpg

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Drugie pytanie, dlaczego nie wpisać jednoznacznie do specyfikacji karty rzeczywistego boosta? Jest jakiś powód?

Tak jest. Kazda karta ma inne mozliwosci pracy na danym napieciu. Rzeczywisty boost generuje podawane napiecie. Niektore karty nie moga pracowac na tym samym napieciu co inne. Stad roznice miedzy kartami przy podkrecaniu. Musialbys zajrzec do biosu by to zrozumiec, nie chce mi sie tlumaczyc zaleznosci tabeli napiec od wartosci zegarow. Po prostu tak jest i juz. :)

Link to post
Share on other sites

Pytania nie dotyczyły podkręconej karty i nie podkręcania kart. Jeżeli dobrze zrozumiałem odpowiedź, to ciekawe jak to będzie z żywotnością takich kart, jeżeli laik nie ma w zasadzie wpływu na napięcia, dobrze myślę? Jeszcze raz podkreślę, mam tu na myśli kartę nie podkręcaną przez użytkownika.

Link to post
Share on other sites

Karty sa przetestowane tak by dzialaly na zegarach, ktore fabrycznie im przypisano. Natomiast niektore karty nawet z tej samej firmy, moga miec rozne napiecia na tych samych zegarach. Za to odpowiada tzw ASIC karty, chociaz nie mozna go sprawdzic w kartach Pascal. Wszystko opiera sie na zaleznosci pomiedzy tabelami zegara a podawanego napiecia ale musialbys zobaczyc BIOS by zrozumiec o czym mowie. Generalnie nie masz sie co martwic. Kupujesz karte, producent zapewnia ze dziala stabilnie na takich i takich zegarach, karta dostaje odpowiedniego kopa pod postacia napiecia by ta stabilizacje utrzymac i masz iles lat gwarancji ze nie bedzie problemu. Tyle co musisz wiedziec jako laik. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...