Skocz do zawartości

Zestaw bez karty i dysku do 1400-1500


Recommended Posts

Witam,

posiadam kartę GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB. Za kwotę 1400-1500 chciałbym kupić resztę części. Komputer będzie używany do gier, jednak nie będzie podkręcany. Planowany budżet to 1400, jednak jeśli będzie warto to tą stówkę mogę dopłacić. Dysk również posiadam, ale nie mam zapisanego modelu. W grę wchodzą również używki.

 

Samemu skomponowałem coś takiego:

http://i.imgur.com/rt1dDE3.png

 

Mam jednak troszkę wątpliwości:

1. Sprzedawana płyta jest nowa, ale bez gwarancji. W takim razie leżała ona 2 lata nieużywana, czy jak?

 

2. Czy zamiast i5 7500 może lepiej kupić np. i5 6500; wtedy też mógłbym kupić tańszą płytę główną np. H110m i zaoszczędzając w ten sposób pieniądze przeznaczyć je na coś innego, lub po prostu zachować.

 

3. Czy te ramy się nadazą? Jest to dość budżetowa wersja (ktoś sprzedaje kilka sztuk i widzę, że kilka już poszło). Może jednak warto dołożyć pieniędzy na coś bardziej flagowego?

 

4. Czy ten zasilacz będzie ok? Rozważałem jeszcze:

Corsair VS Series 450W 80PLUS

SilentiumPC Vero L1 500W

XFX TS 430

 

5. Jeśli chodzi o obudowę, to rozważam jeszcze SilentiumPC Regnum RG2 (wersja bez okna). Wskażecie mi faworyta?

Edytowane przez hapaka1
Link to post
Share on other sites
Sprzedawana płyta jest nowa, ale bez gwarancji. W takim razie leżała ona 2 lata nieużywana, czy jak?

Po prostu wygląda na to, że ktoś ją dostał/wygrał i nie ma dowodu zakupu. Osobiście brałbym nowe MOBO nawet na H110. Do tego używany i5 6500 za 650zł.

RAM jak najbardziej może być.

Z obudów zerknij na SPC RG1/RG2.

Co do PSU, nie brałbym używki tym bardziej, że to są mocno budżetowe jednostki.

Za 150-160zł masz nowe zasilacze, chociażby CoreXStream 500W 120mm

najlepiej byłoby dociągnąć do czegoś lepszego jak Core TS 550W 120mm Bronze a dopłacasz do lepszej jakościowo jednostki, która trzyma lepeij napięcia i masz na nią 5 lat gwarancji

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wielkie dzięki za odpowiedzi! Troszkę się jednak pozmieniało; mam zamiar zamawiać sprzęt i potrzebuje waszej ostatniej pomocy:

Budżet: 1400zł (mogę dopłacić maks 100-200zł, ale tylko jeśli warto)

Części użwane: Mogą być ale raczej z gwarancją

Co chcę kupić: procesor, płyta główna, pamięć ram, obudowa, zasilacz

Posiadane podzespoły: dysk, Palit GeForce GTX 1060 6gb

Zastosowanie: gry

Data zakupu: jak najwcześniej

OC: ze względu na budżet szukam komputera nie przeznaczonego pod OC

Rozdzielczość używanego monitora: 1920x1080

Specyficzne potrzeby: brak

 

Części ze starego komputera:

Chłodzenie: Cooler SilentiumPC Fera HE1224 

Pamięć ram: Goodram 6gb ddr3 1333 

Dysk: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB

Zasilacz: Chieftec gps-450aa-101a[/b]

 

Peryferiia monitor, mysz, klawiatura również mam.

 

Mam zamiar kupić taki zestaw:

Procesor: Intel Core i5 6500

Płyta główna: ASUS H110M-K

Pamięć ram: GOODRAM PLAY DDR4 8GB 2400MHz CL15

Zasilacz: Thermaltake SmartSE 530W

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 

 

Ten zestaw z przesyłkami wyniesie mnie 1474 zł.

Procesor wybrałem taki, ponieważ do i5 7500 musiałbym dopłacić 100zł, a wydajnościowo są dość podobne.

Płyta główna to najtańsza dostępna wersja H110. Jest sens kupić coś lepszego?

Co do zasilacza to zastanawiam się jeszcze nad:

SilentiumPC Vero M1 600W

Antec VP 500 - 500W

SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus

Thermaltake SmartSE 530W

XFX Core 450W PRO

Corsair VS450 450Watt CP-9020096

Jeśli chodzi o obudowę, to myślałem nad SilentiumPC Gladius M20, ale chyba zostanę przy RG2.

 

Tak więc na podstawie tego co napisałem śmiało mogę kupić ten zestaw, czy np. zmienić ramy na niższe, bo i tak zostaną przycięte? Zasilacz też mogę zmienić jeśli warto. Proszę też zwrócić uwagę na części które posiadam - czy te ramy i zasilacz mogę włożyć, czy nie ma sensu? Chętnie poczytam wasze wskazówki; po prostu nie chcę żałować zakupu :)

 

Tak jeszcze tylko na koniec: W tej cenie mógłbym złożyć z używanych części:

ASUS P8P67 EVO DDR3 1155

Intel Core i7-3770 3.4GHz

Pytanie, czy warto?

Edytowane przez vbaumaudio
Link to post
Share on other sites

 

 

XFX Core 450W PRO

Najlepszy z tych wszystkich, 10zł drożej masz  

 

 

 Core TS 550W 120mm Bronze

 

 

 

Zasilacz też mogę zmienić jeśli warto.

Ile lat masz tego Chiefteca ? - to budżetówka, osobiście bym go zmienił.

 

 

 

Pytanie, czy warto?

Masz już RAM, tego 3770 można na P57 jeszcze podkręcić, widzę, że masz Fera 3 http://pclab.pl/tip/Overclocking.Guide.jak.podkr%C4%99ci%C4%87.procesor.LGA1155.Poradnik.krok.po.kroku,51991/7

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Sytuacja się jednak zmieniła, tym razem już na pewno ostatni raz. Otóż w nocy kupiłem Intel Core i5 7500 (trafiła się okazja - nówka z pełną gwarancją za 750 zł). W takim razie zestaw będzie na kaby lake. Pozostaje mi już teraz tylko dobrać płytę i zasilacz, bo co do reszty podzespołów to jestem przekonany.

 

Płytę i zasilacz chciałbym kupić jak najtaniej. Wiadomo, bez skrajności. Nie zależy mi na jakiś fajerwerkach. Zestaw nie będzie pod OC, a budżet mam ograniczony. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie powinienem brać niżej wymienionych budżetówek to proszę o sugestię.

 

Jeśli chodzi o płytę, to chyba najtaniej jest wziąć H110M-DVS R3.0. Z tego co wyczytałem, to jest to ten model ma wgrany domyślnie bios obsługujący procesory najnowszej generacji. Do tego chciałbym w przyszłości włożyć tam jakąś kartę wifi, ale z tego co widzę, to nie powinno być problemu - dodatkowe złącze PCI-E jest.

 

Jeśli chodzi o zasilacz, to rozejrzałem się i znalazłem takie aukcje:

1. SilentiumPC Vero L1 500W - 120 zł, nowy, 2 lata gwarancji

2. Corsair VS Series 550W - 140 zł, używany, 2 lata gwarancji

3. XFX Core TS 430W - 155zł, nowy, 5 lat gwarancji

4. Antec VP500PC 500W - 155zł, nowy, 2 lata gwarancji

5. Cooler Master G550M - 165zł, używany, 2 lata gwarancji

6. SPC Supremo L2 550W - 219 zł, używany 2 miesiące, 5 lat gwarancji

 

Te 2 ostatnie pozycje raczej sobie odpuszczę, chociaż podejrzewam, że są najlepsze. Czy w takim razie opłaca się wziąć któreś z pozycji 1-4?

Pewnie powiecie, że XFX 430 będzie najlepszym wyborem. Mnie jednak troszkę odrzuca to, że nie jest on popularnym wyborem kierując się statystykami morele. No i jego kultura pracy jest dość głośna. Bardzo częstym wyborem jest Vero L1 500W oraz Antec VP500PC 500W, jednak często mogę spotkać się z negatywnymi opiniami co do konstrukcji tych zasilaczy. Mimo to, czy powinienem je sobie odpuścić, czy jednak za tą cenę śmiało brać?

 

Finalna wersja komputera będzie wyglądała tak:

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

Procesor: Intel Core i5 7500 

Chłodzenie: SilentiumPC Fera HE1224 (z poprzedniego komputera)

Płyta główna: H110M-DVS R3.0

Pamięć ram: GOODRAM PLAY DDR4 8GB 2400MHz CL15 

Dysk: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB (z poprzedniego komputera)

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 

 

No i zasilacz, który mam zamiar dokupić jak najszybciej.

 

W przyszłości będzie dołożony dysk ssd oraz karta wifi.

Edytowane przez vbaumaudio
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Tak trudno założyć własny temat ?

 

 

 

Hmm spotkałem się z opiniami, że ramu ddr3 nie włożę do pyty ddr4. Ty napisałeś, że może być. Jak to w końcu jest?

 

 

 

Części ze starego komputera: Chłodzenie: Cooler SilentiumPC Fera HE1224  Pamięć ram: Goodram 6gb ddr3 1333 

 

 

Tak jeszcze tylko na koniec: W tej cenie mógłbym złożyć z używanych części: ASUS P8P67 EVO DDR3 1155 Intel Core i7-3770 3.4GHz
 

 

 

 

Mnie jednak troszkę odrzuca to, że nie jest on popularnym wyborem kierując się statystykami morele. No i jego kultura pracy jest dość głośna.

Statystykami i rekomendacjami z morele się nie kieruj. Za 170zł nie dostaniesz cichego zasilacza pod taki sprzęt.

Już dwa razy pisałem na jaki PSU warto patrzyć, nie zamierzam się powtarzać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...