Skocz do zawartości

Nagły spadek wydajności procesora


Recommended Posts

Witam,

Przychodzę do Was z problemem, otóż zauważyłem znaczny spadek wydajności procesora. Niedawno robiłem format komputera i po trzech dniach normalnego funkcjonowania zobaczyłem właśnie ten spadek. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Oprogramowanie (Windows 7) jest oryginalne, a wirusów nie mam, ponieważ jedyne co instalowałem to steam a wchodzę tylko na YouTube. Kiedy odpalam grę nawet na najniższych ustawieniach procesor wzrasta do 100% i naprawdę ciężko jest tak grać. Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Najpierw skan Malmare Bytes potem ComboFix. Tak dla pewności. 

w systemie menedżer zadań zobacz czy widzi wszystkie rdzenie, tak to ma wyglądać (no z tym że u Ciebie cztery):

e2de4e3e4ed2fd6b4f74fc81baa2f2f1.png

 

Sprawdź w zakładce usługi (menedżer zadań, prawym na dolny pasek zadań) czy jakaś aplikacja nie zużywa dużej ilości pamięci.

Win + R i wpisz msconfig, potem zakładka uruchamiane i zobacz czy coś startuje, aplikacja której nie znasz, jak coś wygląda podejrzanie wyłączasz.

 

Potem od biedy windows update może coś znajdzie, aktualizacje opcjonalne poza językami też wgraj dla pewności.

 

Temperatury masz w normie na procesorze? ramy widzi wszystkie?

Edytowane przez 133699
Link to post
Share on other sites

Najpierw skan Malmare Bytes potem ComboFix. Tak dla pewności. 

w systemie menedżer zadań zobacz czy widzi wszystkie rdzenie, tak to ma wyglądać (no z tym że u Ciebie cztery):

e2de4e3e4ed2fd6b4f74fc81baa2f2f1.png

 

Sprawdź w zakładce usługi (menedżer zadań, prawym na dolny pasek zadań) czy jakaś aplikacja nie zużywa dużej ilości pamięci.

Win + R i wpisz msconfig, potem zakładka uruchamiane i zobacz czy coś startuje, aplikacja której nie znasz, jak coś wygląda podejrzanie wyłączasz.

 

Potem od biedy windows update może coś znajdzie, aktualizacje opcjonalne poza językami też wgraj dla pewności.

 

Temperatury masz w normie na procesorze? ramy widzi wszystkie?

Menedżer widzi wszystkie rdzenie. Skan Malwarem nic nie dał - 0 zagrożeń. Co do procesów najwięcej zżera Chrome, ale wcześniej mialem go odpalonego i wszystko było OK. Temperatura waha się od 30 do 36 :)

Link to post
Share on other sites

Więc sprawdź co zabiera te 99%.

W menedżerze zadań, dokładniej zakładka wydajność. W lewym dolnym rogu jest przycisk "Otwórz monitor zasobów" - kliknij to.

https://gyazo.com/f532d7fc7c7003130fa0fbb9764561e1

Tak jak na screenie wejdź dalej w "Procesor CPU" oraz sortuj obie listy według średniej. Po minucie powinno pokazać najbardziej zasobożerny proces lub usługę.
 

Link to post
Share on other sites

Napisz jaką masz płytę główną. Właśnie spojrzałem ponownie na screen który podałeś wcześniej - taktowanie ci spadło.

Są trzy możliwości:
- Przegrzewanie się procesora lub układu zasilania
- BIOS zmienił tryb na "awaryjny"
- Włączył się slow mode na płycie (fizyczny przełącznik)

Możesz w międzyczasie wejść też do biosu i ustawić domyślne ustawienia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...