Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wybór karty sieciowej

Karta sieciowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 pafcio95

pafcio95
  • Amator

• 46 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 20:31

Witam,

Mam problem z wyborem karty sieciowej z Wi-Fi, gdyż nie mam pojęcia która najlepiej będzie się najbardziej sprawowała u mnie. Dlatego liczę na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników :P

Jeżeli chodzi o wybór między wewnętrzną i zewnętrzną to najpierw myślałem nad wewnętrzną, gdyż nie potrzebuję jej do komputera stacjonarnego, więc mobilność karty nie jest jakoś specjalnie ważna. Ale pojawił się drobny problem z gniazdami rozszerzeń gdyż płyta którą posiadam to MSI H110M PRO-VD (https://www.morele.n...a-m-atx-784030/)

posiada tylko jedno PCI Express x16, które chciałbym wykorzystać do karty graficznej, a pozostałe 2 gniazda to PCI Express x1. Do tego chciałbym, żeby karta dobrze pracowała z Windowsem 10 64-bitowym. I tak na prawdę te 3 zaznaczone miejsca (wewnętrzna, PCI Express x1, Windows 10) w filtrach sprawiły, że na morele żadna karta nie spełniała wszystkich 3 warunków. Więc stwierdziłem, że może być już zewnętrzna. I tutaj kilka opcji się pojawiło. Jedne droższe jedne tańsze, ale zawsze już jakieś istnieją, które spełniają moje "wymagania". Więc jeżeli chodzi o cenę to różnica wydaje się być nie mała Najtańsze widziałem za ok. 35 zł, a najdroższe "za jakimi się oglądałem" były w okolicach ok. 115zł (to jest mniej więcej zakres cenowy). I pytanie czy jakość też jest tak jak cena 3 razy większa, albo chociaż na tyle większa, żeby rzeczywiście opłacało się wydawać więcej pieniędzy. Dodam jeszcze, choć to chyba jedna z ważniejszych informacji i powinna być na początku, że docelowo będzie używana w odległości do 10m (myślę, że ok. 7-8m) w linii prostej od routera, i będzie przedzielona ona 3 ścianami w kamienicy.

Jeżeli chodzi o moje propozycje kart sieciowych to mam taką jedną tańszą:

-https://www.morele.n...150mbps-284524/

Ale coś mi się wydaje, że istnieje lepszy wybór, dlatego proszę o opinie osób lepiej znających się :P

Z góry dziękuję za pomoc :D

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7456 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 28 kwiecień 2017 - 20:59

3 ściany w kamienicy i wifi... masz to wytestowane? Brakuje też kluczowych informacji o tym jaki masz router i prędkość łącza.

A jeśli chodzi o karty WiFi na PCI-E 1x to nie wiem w czym problem: http://www.tp-link.c...#specifications

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 pafcio95

pafcio95
  • Autor tematu
  • Amator

• 46 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 21:26

Nie wiem jak mam testować ilość ścian. W sensie miejsce, w którym będzie karta sieciowa jest oddalone od routera o ok.7-8m w linii prostej i pomiędzy nimi są 3 ściany, a łączność przez Wi-Fi dlatego, że nie chcę ciągnąć kabla praktycznie przez 3/4 mieszkania. Jeżeli chodzi o router to rzeczywiście nie pomyślałem, aby dodać te informacje, ale to właśnie dlatego, że nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Jednak już to podaje. Router, który posiadam jest to Orange FunBox 2.0, prędkość o ile dobrze pamiętam to 10/2.

Jeżeli chodzi o problem PCI to bardziej był problem z wyszukaniem produktów według filtrowania na morele.

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7456 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 08:23

Chodzi mi o to czy sprawdziłes ze sygnał dociera w miejsce w którym chcesz postawić komputer i ms tam odpowiednią moc i jakość. Szczególnie ze masz funboxa który zasięgiem nie grzeszy.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 pafcio95

pafcio95
  • Autor tematu
  • Amator

• 46 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 09:53

Teraz z telefonu piszę , tego miejsca i fakt mam najczęściej 1 na 3 kreski, ale liczę że karta z antenkami będzie lepiej wykrywać sygnał niż ta zamontowana w smartfonie.

Edit:

W tym samym pokoju, nawet odrobinę dalej od routera, ale na bardziej odkrytej przestrzeni (komputer będzie stał raczej koło ściany) smartfon łapie nawet 2 na 3 kreski.

Użytkownik pafcio95 edytował ten post 29 kwiecień 2017 - 09:59

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7456 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 10:49

Kup najlepiej coś na kablu żeby kartę ustawić w dogodnym miejscu. Coś jak tplink 822n. W sumie najsensowniejszy to pewnie ap/router w trybie klient, może hednak karta wystarczy.
  • 0

#7 pafcio95

pafcio95
  • Autor tematu
  • Amator

• 46 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 11:59

O czymś takim jak karta na kablu to bym nie pomyślał, a wydaje się dobrym pomysłem. Mam tylko pytanie co do modelu. Ten tplink 822n jest dobry jakościowo czy jednak opłaca się poszukać czegoś innego, może nawet trochę droższego?

I w sumie jeszcze jedno techniczne pytanie, bo nie za bardzo się orientuję ten ap/router to działa jak taki wzmacniacz sygnału?

Użytkownik pafcio95 edytował ten post 29 kwiecień 2017 - 12:00

• 0

#8 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3281 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:33

Jeśli ma tryb reapeater jak np. ASUS RT-N12+ to może służyć do wzmocnienia zasięgu WiFi. Na temat konfiguracji trybu AP jest poradnik w dziale.

• 0

i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | Asus GTX 1060 6GB | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

#9 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7456 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 16:28

Mi chodzi o ap clienta. Podlaczasz go jako klienta do routera a do niego kompa po kablu. Tu masz przykład http://digileaks.pl/...8level-wrp-300/
  • 0

#10 pafcio95

pafcio95
  • Autor tematu
  • Amator

• 46 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 09:45

Więc po przeanalizowaniu doszedłem do wniosku że mam 2 opcje:
- kupić tą kartę tplink 822n i w razie gdyby nie łapał za dobrze sygnału dokupić wzmacniacz sygnału (do tego bardziej się skłaniam bo mam wrażenie że sama karta sobie poradzi o ile jest dobrej jakości a opinie zbiera niezłe przynajmniej na morele),
- kupić AP, bo z tego co rozumiem on się łączy z routerem w jakiś inny sposób i w odróżnieniu od karty praktycznie nie ma opcji żeby nie połączył się z routerem (wydaje się to prostsze bo w końcu potrzeba 1 urządzenia zamiast ewentualnych 2 w pierwszej opcji, ale po pierwsze wydaje mi się że karta sobie poradzi, a po drugie nie wiem czy ja sobie poradzę z ustawieniem tego AP, bo jak czytam jakikolwiek artykuł na ten temat to po kilku zdaniach się gubię).
  • 0

#11 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7456 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 09:55

Łączy się z routerem w dokładnie taki sam sposób ale zazwyczaj dysponuje większą mocą i antenami o wiekszym uzysku.
  • 0

#12 pafcio95

pafcio95
  • Autor tematu
  • Amator

• 46 postów

Napisano 11 maj 2017 - 20:59

Kupiłem tego TP-Linka (https://www.morele.n...300mbps-363179/). I wszystko działa fajnie za wyjątkiem pingu. To znaczy wcześniej i tak miałem już ping koło 60-70 (to chyba dlatego, że mieszkam w dziurze, ale nie wiem jak to działa) teraz mam koło 80-90 i co jakiś czas skacze na dosłownie 2-5 sekund nawet do 300. Jest jakaś opcja żeby to poprawić? I jak się ma ping do miejsca zamieszkania?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Karta sieciowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych