Skocz do zawartości

Efi shell 2.31- problem z dyskiem twardym?


Recommended Posts

Witam,

 

dzisiaj po odpaleniu komputera wystąpił u mnie następujący błąd :

https://zapodaj.net/fa65c9d76d20b.jpg.html

 

Domyślam się, że może być to problem z dyskiem twardym, bo uruchamiając komputer słyszę takie "pstrykanie" (nie wiem jak to inaczej nazwać) dochodzące właśnie z dysku twardego.

 

W tej konsoli nie mogę nic zrobić. Żadne esc nie działa. Na inne klawisze też nie reaguje.

Wchodziłem do biosu tak jak proponowali na ang. forach, przywracałem ust fabryczne, ale to nie pomaga...

Wyłączanie, odłączanie komputera z zasilania też nie przynosi efektów. Otwierałem też jednostkę, sprawdzałem wszystkie połączenia między płytą główną i dyskiem twardym, podłączałem kabel SATA do innego portu. Także nic się nie zmieniło.

 

Nie chcę juz bardziej samemu nad tym kombinować, bo się prawdę mówiąc słabo znam na tych rzeczach. Nie wiem czy można jeszcze jakoś inaczej temu zaradzić, więc zwracam się z prośbą o pomoc :)

 

SPECYFIKACJA :

- RAM - Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V

- DYSK TWARDY - Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

- PŁYTA GŁÓWNA - MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX

- KARTA GRAFICZNA - Gigabyte Geforce GTX950 2048MB DDR5/128b WF2 OC GV-N950WF2OC-2GD

- PROCESOR - ntel Core i3-4170, 3.7GHz, 3MB, BOX

- ZASILACZ - ntec VP 500 - 500W

- SYSTEM - Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek próbę pomocy :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak możesz to sprawdź inny dysk weź np. od kolegi.

 

 

Sprawdzałem mój stary dysk i uruchamia się normalnie. 

Podłączałem także dysk do drugiego komputera i w zasadzie chyba mogę powiedzieć, że jest to samo... w sensie, to pstrykanie z dysku twardego.

W drugim komputerze mam zepsuty port w płycie głównej i mi obrazu nie wyświetla.

 

To może być również problem z zasilaniem dysku. Sprawdź czy wtyczka jest dobrze wciśnięta w gniazdo.

Chciałbym, żeby to było tylko to :) ale niestety chyba nie jest... sprawdzałem nawet nie raz.

 

 

To z pewnością jest problem z dyskiem twardym tylko pytanie... czy dałoby się jakoś odzyskać dane z niego? 

Mam gwarancje, więc zawsze można oddać, bo możliwe, że dysk po prostu zdechł

Link to post
Share on other sites

W tej sytuacji nie pozostaje nic innego, tylko oddać dysku na gwarancje. Odzyskanie danych jest możliwe, przy czym w pierwszej kolejności trzeba naprawić głowice dysku, bo najprawdopodobniej to jest przyczyna problemów z rozruchem dysku. Koszty odzyskiwania i naprawy na pewno będą duże. Odzyskiwanie możesz zlecić tej firmie http://www.krollontrack.pl/

Link to post
Share on other sites

W tej sytuacji nie pozostaje nic innego, tylko oddać dysku na gwarancje. Odzyskanie danych jest możliwe, przy czym w pierwszej kolejności trzeba naprawić głowice dysku, bo najprawdopodobniej to jest przyczyna problemów z rozruchem dysku. Koszty odzyskiwania i naprawy na pewno będą duże. Odzyskiwanie możesz zlecić tej firmie http://www.krollontrack.pl/

 

Czyli sugerujesz, że reinstalacja systemu na nic się zda, tak??

Bo teraz nie wiem czy próbować czy sobie odpuścić i lecieć z dyskiem na gwarancje...

Odzyskiwanie danych jednak sobie w takim wypadku odpuszczę, skoro trzeba dużo płacić... trudno się mówi...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...