Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Moje projekty

ocool Aquatuning

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#41 ernig

ernig
  • Autor tematu
  • Stary Piernik

• 1448 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 07 marzec 2018 - 21:27

Dzięki wielkie :)

Dziś kolejny mały update, żebyście nie gadali, że nic nie robię biggrin.png

Poprzednio obie warstwy stołu roboczego zostały sklejone, teraz dodałem jeszcze całą masę  śrub które powinny wzmocnić całość. Dodatkowo stół zyskał nowy wygląd i kilka dodatkowych punktów montażowych .

Aktualnie wygląda tak

DSC_8480.jpg

DSC_8481.jpg

Zabrałem się też za modyfikację osi Z, a w tzw miedzy czasie dotarł nowy wałek podparty 

DSC_8482.jpg

DSC_8488.jpg

No i na koniec pierwsze mocowanie silnika krokowego

DSC_8486.jpg

w przygotowaniu są pozostałe dwa .

Dzięki za uwagę i do następnego

• 0

Zapraszam do oglądania i wyrażania opinii

CM ELITE 331 v2 , NAS drewniak, BIG TT, MiniPC, biurko

Spoiler

#42 ernig

ernig
  • Autor tematu
  • Stary Piernik

• 1448 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 23:55

czas wrócić do tematyki PC ;)

tymczasowa konstrukcja i chwilowy odpoczynek od LC

DSC_8558.jpg

DSC_8560.jpg

• 0

Spoiler

#43 ernig

ernig
  • Autor tematu
  • Stary Piernik

• 1448 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 09:44

to już chyba ten czas, żeby przerwać sezon ogórkowy ;)

Początkowe założenia były lekko odmienne ale ostatecznie zdecydowałem. że tym razem mały projekt przeznaczony będzie  dla młodszego Szkodnika.

Ofiara przeróbek padła obudowa Define Nano S. Fajna konstrukcja pod kompy itx z LC ale z drugiej strony jak na itx dość spora. Niemniej diecezja zapadła zakup poczyniony można psuć ;).

Wstępne założenia

projekt miał być dla starszego  utrzymany w tematyce Star Wars

37011775_434057333669940_521363449393971

37036474_434057347003272_600084954915589

Jednak starszy syn niedługo dostanie inną skrzynkę więc Nano S zostaje u młodszego. Tematyka SW zostaje utrzymana.

Na pierwszy ogień poszła przeróbka mocowania do PSU. Zdecydowałem się zasilić komputer zasilaczem  w formacie sfx, konstrukcja od BQ o mocy 350 W ( może nie wybuchnie  ;) ).

Ze względu na planowaną zabudowę tzw piwnicy zasilacz musi być przesunięty maksymalnie do lewej strony, jak na załączonym zdjęciu.\

37030185_434057507003256_368961595225879

Element mocujący początkowo miał powstać z aluminium ale ostatecznie  wykonałem go  z blachy, materiał pochodził z panelu bocznego od jakiejś starej obudowy.

DSC_0011.jpg

DSC_0013.jpg

DSC_0014.jpg

Kiedy temat PSU został już ogarnięty przyszedł czas na najtrudniejsze zadanie, zaprojektowanie osłony piwnicy .

Jak zwykle pomocny okazał się karton :D dzięki któremu powstała wstępna wersja zabudowy. W tzw międzyczasie projekt zyskał uszczegółowioną tematykę. Z racji tego, że komp jest dla młodszego Szkodnika wybór padł na First Order,czyli młodsze wcielenie Imperium. A postacią przewodnią został Kylo Ren.

DSC_0021.jpg

DSC_0026.jpg

DSC_0028.jpg

To tyle na dzisiaj.

Pozdrawiam i do następnego.

e 2018-08-13

Kiedy udało się ustalić, że wszystko powinno się zmieścić przyszedł czas zamienić kartonowy model na wersję  z tworzywa.

DSC_0045.jpg

DSC_0047.jpg

DSC_0048.jpg

Elementy już prawie dopasowane, no i główny bohater przyzwyczaja sie do swojej nowej lokalizacji ;)

DSC_0053.jpg

Kolejnym krokiem było przygotowanie osłony  która stanie za plecami Kylo Rena. Wpadłem na pomysł aby pojawił się na niej  wygrawerowany  wizerunek Dartha Vadera.

Podstawa covera to czerwony HIPS oklejony folią szczotkowane alu.

DSC_0403.jpg

Odpaliłem CNC i po paru chwilach miałem gotowy element.

DSC_0409.jpg

Zastanawiam się jeszcze czy nie wykonać jeszcze jednego covera ale z mniejszym wizerunkiem, sprawa do przemyślenia :co: .

Jak widzicie na powyższym zdjęciu w tylnej części pojawił się już otwór pod pionowo umieszczoną kartę graficzną.

Pomalowane zostało też nowe mocowanie do zasilacza SFX.

DSC_0410.jpg

DSC_0416.jpg

I tyle na dzisiaj

Pozdrawiam ^^

• 3

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ocool, Aquatuning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych