Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, na majóweczkę mam zamiar gruntownie przeczyścić cały układ LC.

Teraz Pytanie czym??

Zwykła destylka?

Jak pozbyć się przebarwień miedzi w bloku i czy wgl jest sens pozbywania się tego?

Słyszałem też o zalewaniu chłodnic kwasem, ale nie wiem dokładnie o co chodzi. Ktoś może przybliżyć mi temat?

 

 

Link to post
Share on other sites

Tutaj znajdziecie dobrze napisany artykuł o czyszczeniu miedzi i jej stopów

Interesujące Was informacje znajdziecie w części "czyszczenie do metalicznego połysku".

 

Nie eksperymentujcie sami z substancjami, bo dla przykładu taki ocet który wyczyści miedź, doprowadzi również do jej korozji, którą trudno powstrzymać.

 

 

 

Zwykły papier ścierny o małej degradacji czy jakoś tak? Coś do tego? Pasta polerska?

Podejrzewam, że chodziło Ci o gradację :)

Jeśli nie masz widocznych zarysowań to zastosuj papier wodny o ziarnistości 2000, a następnie szmatka z mikrofibry lub filcu i pasta polerska

 

Tutaj temat o polerowaniu bloków, który porusza również zagadnienia chemicznego czyszczenia miedzi.

 

 

 

czy wgl jest sens pozbywania się tego?

 

Moim skromnym zdaniem, jeśli nie walczysz o każdy stopień Celsjusza lub każdy MHz, nie ma to sensu.

 

 


 

 

sam mam chłodnicę która psuje płyny i bym chętnie ją wyczyścił.

 

To nie chłodnica psuje Ci płyny, tylko płyn jest niewłaściwie dobrany do układu i nie zabezpiecza go przed korozją.

Produkty przemian chemicznych widzisz jako zanieczyszczenia płynu.

 

Coraz więcej osób interesuje się LC, ale mało kto zdaje sobie sprawę z konieczności stosowania odpowiedniej cieczy chłodzącej zawierającej inhibitory korozji oraz regularnej wymiany tego chłodziwa (inhibitory zużywają się)

 

Ja miałem ten sam problem dopóki nie zastosowałem Ergolid A, który jest profesjonalnym płynem do przemysłowych instalacji chłodniczych

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Co do Płynu nie masz racji. Płyny robię sam na bazie wysokiej jakości koncentratów i zawsze jest problem chyba że wyrzucę tę chłodnicę. Więc na pewno to z tą chłodnica coś jest nie tak.

dzięki za artykuł dokładnie o to mi chodziło

Co do płynu ergolid to rozmawiałem z technikiem i te płyny mają większa lepkość od płynów LC,  prefabrykowane w dużej ilości nie da się tego w żaden sposób modyfikować. Już nie mowie o pozyskaniu przezroczystego, Zaproponowano mi ergolid A -15 ale musiał bym kpiuć cała partię :PPPPP

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites
Zaproponowano mi ergolid A -15 ale musiał bym kpiuć cała partię :PPPPP

Ja znalazłem sklep gdzie mi na litry sprzedali, przyniosłem swoja bańkę 5 litrów i mam na parę lat.

 

 

Co do płynu ergolid to rozmawiałem z technikiem i te płyny mają większa lepkość od płynów LC

Mnie to nie przeszkadzało..

Tak jak mówiłem, wcześniej korzystałem z Borygo EKO rozcieńczonego i płyn mętniał, po zmianie na Ergolid A nie mam takich problemów

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wziąłem się za polerownie bloku. Jest lepiej, ale to chyba nie to czego się spodziewałem. Wydaje mnie się, że miałem złą pastę (jakaś woskowa), albo zwykła szmatka nie jest dobra do polerowanie ;/

 

Przed. Widoczne głębsze rysy, które było nawet czuć pod paznokciem 

http://i.imgur.com/lNgpBwi.jpg

 

Po. Brak głębszych rys, widać natomiast takie delikatne, pod palcem idealnie gładkie. 

http://i.imgur.com/KhdAWOJ.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...