Skocz do zawartości

Wymiana 980 na 1080ti


Recommended Posts

Witam,

 

Zamierzam wymienić moje GPU gtx980 na gtx1080ti.

Zacząłem grać w rozdzielczości 1440p, gdzie przy 980 muszę już trochę schodzić z detali.

Czekam na Palit gtx 1080 TI jak pojawi się już w sklepach w PL.

W sygnaturze specyfikacja mojego PC.
Pytanie do Was, czy będzie konieczna wymiana procesora z i5 na i7 na mojej płycie głównej?

W niedalekiej przyszłości zamierzam wymienić całą platformę (procesor, ramy i pł. główna) na coś nowszego.

Link to post
Share on other sites

W grach nie ma drastycznej różnicy między i5 - i7. Jeśli zamierzasz niedługo wymieniać całą platformę to tym bardziej nie ruszaj tego procka. Nawet więcej. Osobiście bym go na serię 7xxx nie zmieniał tylko poczekał minimum do Coffee Lake, bo może się nadzieja ziści i będzie 6 rdzeni w mainstream'ie.

 

Przy 1440p i wysokich ustawieniach martw się raczej o 8GB RAM'u.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź.

W takim razie zmienię w maju GPU na 1080Ti oraz dorzucę ramu.

Całą platformę (CPU, RAM i MOBO) wymienię w dużo późniejszym okresie.

Niestety do mojej płyty głównej włożę ramy max 1600mhz.

Myślisz, że opłaca się dokupić 2x8gb ramu w dual channel, a moje poprzednie 2x4 dorzucić w pozostałe sloty?

Czy będę musiał mieć wszystkie 4 kości ramu tego samego producenta i model - Crucial Ballistix? Czy może 2x8gb mogę spokojnie kupić innego producenta?

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

są to taktowania stock DDR3

wartości podkręcone również obsługuje :

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H87%20Performance/index.pl.asp?cat=Memory


edit : zwracam honor, jest mała notka której nie zawuażyłem :

"Note1: Ze względu na konfigurację chipsetu, każda kość RAM obniży taktowania do DDR3 1600 with H87 series chipset."

czyli wymiana na szybsze jednak nie wchodzi w grę

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Gtx1080ti do tego procesora to sporo na wyrost. Procek będzie go ograniczać nawet w niektórych grach moje i7 by go ograniczało. Więc nie odkładałbym za bardzo kupna nowego sprzętu, ewentualnie wymiany procesora na jakieś dobre i7. Ewentualnie bym rozważył kupno gtx1080. 

 

Masz linka do innego tematu, co prawda procek o model starszy, ale bardziej wykręcony i już ma problemy z gtx1080 z tego co pisze inny użytkownik. A na PurePc z tego co pamiętam testowali gtx1080ti z i7 4790k i ponoć też już ledwo ledwo dawał radę. :)

 

http://forum.benchmark.pl/topic/242482-jaka-karta-do-3570k-47ghz-i-16gb-ram-2133-cl9/

Edytowane przez WaltKowalski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Weźcie już nie przesadzajcie z tym "ograniczaniem"... przeskok z FullHD na 1440p to 1,78x większe wymagania od karty graficznej.
1080Ti do 1440p jest idealny.
Zawsze można jakąś opcją zadusić kartę (nawet w FullHD) - np. Hairworks, VXAO, SSAA itd.
Nawet jesli w kilku grach FPS będzie przez 20% czasu grania ograniczany szybkością procesora, to co to zmieni? Przez większość czasu karta będzie masywnie wykorzystywana.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

ReznoR - bardzo dziękuje za wypowiedź :) nie ukrywam, zależało mi na Twojej wypowiedzi w tej sprawie :) wielkie dzięki :)

 

Nie wiecie może kiedy w Polsce będą dostępne 1080 Ti od Palita? Jak tak patrze na serwisy (morele, esc, x-kom, komputronik) to mają MSI i ASUSa tylko.

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

Ten Asus tym razem jest porządnie zrobiony, naoglądałem i naczytałem testów i wygrywa nawet z MSI GAMING X która tym razem coś nie wyszła. Osobiście czekam na EVGA FTW3 i ruch ze strony AMD, marzę o jakieś 50/100$ obniżce przy premierze VEGI :)

 

Swoją drogą skorzystam z tematu i pytanie do was. Mam obecnie 2 monitory ASUS PG278Q i Benq XL2540 240hz. Jednego chcę się pozbyć, tylko że nie lubię grać w fpsy poniżej 100fps co przy 980ti się zdarza. Czy obecne karty a'la 1080Ti wystarczą do grania w 100+fps w gierach czy to jeszcze nie ta generacja? Bo przyznam że 1440p do pracy, neta i filmów jest mega, ale czasem brakuje mocy w grach, i w 1080p gra się lepiej głównie ze względu na płynność.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

remi.88 - wszystko zależy od detali jakie ustawisz w danej grze. Dla 1440p jak wyłączysz aliasing i physxy to spokojnie ponad 100fpsów pociągniesz w grach na takim 1080ti. Przy włączeniu wszystkiego na maxa trzeba się liczyć ze spadkami poniżej 100fps, ale nadal będzie to ponad 60 (lub delikatnie poniżej).


W ESC fajne ceny 1080Ti wersji niereferencyjnych

 

-Palit 1080ti Jet Stream - 3200

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=298517

 

-Palit 1080Ti Super Jet Stream - 3300

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=298518

 

-Gigabyte 1080Ti Aorus - 3300

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=298428

 

Którą z tych kart najbardziej się opłaca według Was?

Może jeszcze warto poczekać na Vege od AMD i ceny jeszcze trochę zejdą?

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

Witaj, nie wiem która z tych wymieniłeś jest dobra lecz ja kupiłem Asusa Strix OC GTX 1080Ti, po testach na tą chwile i temp w pomieszczeniu miałem max 70*. Do tego nie wiem ale ktos pisał że sie słlabo kręci ja mialem bez problemu 2050+MHz stabilne, plus ze jest kompatybilnie z asus płytami w RGB. Jeśli nie chcesz dawac 500PLN za hybryde typu EVGA, MSI SH, to ASUS jest kozakiem dodatkowo 2,5slota, reszta to podobna konstrukcja :) 

Link to post
Share on other sites

Masz GTX 980 Strix i jesteś zadowolony? Ja miałem 970 Strix i nie byłem zadowolony (tak samo jak wiele innych osób). Za to aktualny Palit JetStream to jak niebo i ziemia w porównaniu do Asusa.
Aczkolwiek mawiają, że nowy Strix w wersji 1080Ti Asusowi w końcu wyszedł.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Tak jestem zadowolony z 980 Strix :)
Choć musiałem ingerować w krzywą wentylatorów :)

Jestem ciekaw jak Palitowi udało się 1080ti :) 
Jak wrażenia po 1080 od Palita?

 

Masz GTX 980 Strix i jesteś zadowolony? Ja miałem 970 Strix i nie byłem zadowolony (tak samo jak wiele innych osób). Za to aktualny Palit JetStream to jak niebo i ziemia w porównaniu do Asusa.
Aczkolwiek mawiają, że nowy Strix w wersji 1080Ti Asusowi w końcu wyszedł.

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

Witaj kupiłem w Norwegii za 8700NOK. Słyszałem ze uprzednie 1080 były słabe od asusa i miałem 1080 Gaming X od Msi, dobra karta :) ale ten całkiem dobry jest, a najlepiej jest wziąć hybryde bo bedzie zimniej ale to juz dochodzi do 500PLN :D mi tam to nie przeszkadza dołoże wentylator by wyciagał ciepło z obudowy i bedzie git :D

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

mutissj - dzięki za filmik :) Dla 1080ti nie ma praktycznie różnicy w grach między i5 a i7, a tym bardziej Haswellem i5 :) Różnica w ilości klatek jest marginalna w 1440p :) Niby w teście z YT GPU przy i5 nie jest w 100% wykorzystywana, no i co z tego, skoro i tak gra chodzi w granicach 70fpsów   :) także moge spokojnie brać :) w przyszłości zmienię platformę (CPU + MOBO + RAM) i będzie jeszcze lepiej :)

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

Dla 1080ti nie ma praktycznie różnicy w grach między i5 a i7, a tym bardziej Haswellem i5 :)

 

jest różnica przy i5-4690K @ 4,5GHz w połączeniu GTX1080Ti, w filmiku zaobserwowałem:

 

  • [Wiedźmin 3] - nie ma ograniczeń
  • [GTAV] - na styk 100%
  • [Dying Light] - ograniczenie 10%-15%
  • [FarCry 4] - ograniczenie 5%-10%
  • [Crysis 3] - ograniczenie 25%-35%
Link to post
Share on other sites

@UP

 

jak chcesz... skąd pewność że następne gry nie będą katować tak procesor jak Crysis 3 czy Battlefield 1?

 

osobiście mi jeszcze starcza GTX970 dla 1920x1080,

 

a jak u Ciebie wygląda wydajność klatek GTX980 przy 2560x1440?

Link to post
Share on other sites

Dlatego wolę po kolei wszystko zmienić a nie za jednym zamachem wszystko :)

Najbardziej cena tego 1080ti mnie odstrasza. Nie tak dawno (2 lata temu) kupowałem gtx 980 za 2,5k, gdzie teraz jest wart niespełna 1k. Może się wstrzymam dłużej jak ceny spadną, zobaczę jeszcze.

Generalnie z tego mojego 980 jestem na razie zadowolony. Niestety w rozdzielczości 1440p muszę już trochę ciąć detale (Aliasing czy Physx). 

 

@UP

 

jak chcesz... skąd pewność że następne gry nie będą katować tak procesor jak Crysis 3 czy Battlefield 1?

 

osobiście mi jeszcze starcza GTX970 dla 1920x1080,

 

a jak u Ciebie wygląda wydajność klatek GTX980 przy 2560x1440?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...