Skocz do zawartości

Jaką karte kupić teraz? do 900zł/nowa


Recommended Posts

Po przejrzeniu tego testu https://www.purepc.pl/karty_graficzne/radeon_rx_470_na_pentium_g4560_core_i3_7100_i_core_i5_7400?page=0,10 nie widze za bardzo różnicy do jakiego procka ma być radeon . Obydwie karty dają ciała z procesorami 2 rdzeniowymi . Z tym że 1060 3gb jest szybsza kartą od rx470 . Przy 570 różnica w wydajności powinna być sporo mniejsza . Problemem aktualnie jest cena 570 bo po prostu jest nowa i droga . 

 

 Jeśli rx570 nie stanieje to brał bym jednak 1060 3gb.

 

No i pamiętaj że musisz mieć monitor z cyfrowym wejściem .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Bo w miejscach graficznych różnic nie będzie ale tam gdzie się pojawia procesorowe to wydajność na korzyść gtx może być spora. Lipton bodajże testował rx470 i gtx 1050ti w gta V na procku intela z nowej serii G i Gtx1050 ti w miejscach procesorowych przeganiał rx470 który jest szybszy, ale z prockami co najmniej i5

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony zawsze może za jakiś czas wymienić tą i3 na haswellowską i5 i problemu nie będzie. A spójrz na testy gtx 1060 3GB w RE7 lub w Hitmanie DX12. Te 3GB ramu potrafi się zapchać. Według mnie bardziej przyszłościowym rozwiązaniem jest kupno RX 570/480, ewentualnie dopłata do GTX 1060 6GB.

Link to post
Share on other sites

Przyszłościowe może jest. Ale w Re7 za spadki Fps ns gtx1060 3gb odpowiada jedna funkcja ustawień graficznych i jak ją wyłączysz to grasz na Ultra i nic się nie dławi wiem bo mam tą kartę. W Hitman wystatczy że dasz dx11. Szczerze na dwa lata jeszcze ten gtx 1060 3GB wystarczy do grania na high.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam wlasciwie to samo pytanie wiec sie podepne - szukam grafiki pod G4560 procek - mam ten Sam dylemat - zastanawiam sie nad 1060 a rx570 /480. Tylko cos slabo z cenami tych rx-ow. Widzialem na youtube ze wszyscy paruja ten procesor z radeonem - ale przeciez mamy tutaj jeszcze narzut sterownika. By the way podejrzewam ze predzej ten procek wyminie na jakies i5. Jest w ogole szansa ze zakupie jakas grafike w sklepie przed swietami? Jestem z wroclawia Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

 

P.S

mój sprzęt to własnie G4560 MSI B250M Mortart 32gb ram ddr4, dysk samsung 960 Evo :-)

Edytowane przez baszek
Link to post
Share on other sites

Jak będziesz zmieniał proca nie długo na co najmniej i5 to śmiało bierz Rx580 nie zawiedziesz się a na pewno będzie dłużej wspierany sterownikami. Ale jak zmieniasz grafikę co np dwa lata to gtx1060 nie jest zły. Tylko pamiętaj że do Rx 570/80 potrzebujesz mocniejszego zasilacza i 500w bym powiedział że musi być. Gtx ma pobór prądu o 100w mniejszy więc nie mało.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

ja bym się nie szczypał tylko twojego na alle,+ 300 pln za niego spokojnie poleci

 

zakupił coś podobnego(idzie znaleźć taniej)

http://allegro.pl/intel-core-i5-4570-stan-idealny-i6783711251.html

 

i na dziś jakiegoś gtx'a 970 z gwarką

lub rx 470/80 też z gwarką

 

nówka od używki z dłuugą gwarką naprawdę różni się tylko ceną :D

Link to post
Share on other sites

Za około 1000 to kupisz gtx1060 3Gb imo dobra karta sam taką mam, ale ja dość często zmieniam karty więc nie wiem czy dwa lata u mnie przesiedzi, na razie nie ma gry żeby nie szła w Ultra lub oczko niżej co i tak za bardzo nie widać różnic. Wiec do tysuąca bym Ci ją polecił do twojego procka. Ale jak masz trochę więcej kasy to kup wersję 6GB w obu przypadkach dobra to Gigsbyte windforce 2x tania i cicha. A jak chcesz już jeszcze lepsza to Msi gaming lub Palit JS, SJS lub Game Rock.

Link to post
Share on other sites

Za około 1000 to kupisz gtx1060 3Gb imo dobra karta sam taką mam, ale ja dość często zmieniam karty więc nie wiem czy dwa lata u mnie przesiedzi, na razie nie ma gry żeby nie szła w Ultra lub oczko niżej co i tak za bardzo nie widać różnic. Wiec do tysuąca bym Ci ją polecił do twojego procka. Ale jak masz trochę więcej kasy to kup wersję 6GB w obu przypadkach dobra to Gigsbyte windforce 2x tania i cicha. A jak chcesz już jeszcze lepsza to Msi gaming lub Palit JS, SJS lub Game Rock.

A coś takiego https://www.arest.pl/produkt/,,,1060,,,,Magazyn:1,/52920/PCIex-PALIT-GTX-1060-3-GB-DDR5-192-bit-DVI-HDMI-D-PORT-NE51060015F9D/ ?

Link to post
Share on other sites

Jak Ci nie będzie przszkadzać to że jest trochę głośniejsza od tych co wymieniłem to możesz brać. Zobacz też na Morele.net nie dawno były promocje na karty i gtx 1060 3GB były w dobrych cenach.

Np takiego Gigabyte mam a poniżej 900 zł dobra cena. https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-3gb-gddr5-192-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-3gd-974918/

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

To jest karta na góra rok później będzie problem ją sprzedać.

 

 Nigdy nie ma problemu ze sprzedażą podzespołów , no chyba że mówimy o np pentium 4 w aktualnych czasach .  Problem to może być z oczekiwaniami finansowymi sprzedawców .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...