Skocz do zawartości

rx 580 8 gb wybór niereferenta


Recommended Posts

Witam około pół roku temu złożyłem nowy komputer z myślą o dorywczej pracy (obróbka materiału wideo) i grach (50/50)na razie integra nie pozwala na nic więcej prócz siećiówek. Ważna informacja używki odpadają ponieważ kartę będę kupował na firme czyli -40% od ceny brutto.Karta będzie mi służyła ok 3 do max 4 lat dlateo skłaniam się ku radkowi , mój monitor ma freesync i ostatecznie postanowiłem kuic amd.

Specyfikacja;

CPU; i7 6700k chłodzony fortisem 3 podkręcony na 4.3 1.2v

MOBO; Asrock z170 extreme 4 

HDD i SSD;seagate baacuda 2t , 2x samsung 256 gb (zapomniałem jaki to model)

PSU;xfx ts 550w 80+ gold

buda;zalman z9 neo

Ram; 2 kości po 16 gb hyperx podkręcone do 2666 mhz

 

Budżet to ok 1200 myślałem o radku ale chętnie wysłucham waszych propozycji :)

za błędy ortograficzne przepaszam stara klawiatura odmawia wspópracy

Edytowane przez EVO11
Link to post
Share on other sites

Zapewne uprzedzę wszystkich, albo znakomitą większość :D

Biorąc pod uwagę serię RX400 to najlepiej wypadło MSI m.in kulturą pracy, ale może akurat masz inne preferencje co do design'u (mi osobiście czerwony nie odpowiada)

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

W serii Rx580 Asus, Gigabyte i Sapphire popraeili swoje chłodzenia.... ponoć. Na razie mało testów chyba było żeby to potwierdzić. Sapphire wydaje się mieć dobry stosunek ceny do wydajności i kiedyś ponoć dostał najlepsze chipy od Amd.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

 

 

Biorąc pod uwagę serię RX400 to najlepiej wypadło MSI m.in kulturą pracy

 

Masz rację, niestety z testów wynika że to już historia. W serii 5xx dali dokładnie te same chłodzenia, które z mocno podkręconymi zegarami i zwiększonym TDP nie radzą sobie najlepiej. Nie ma jeszcze w sprzedaży modelu Gaming X Plus, być może tam pojawi się lepsze chłodzenie. Obecny Gaming X wypada słabo, nie trzyma boosta i kręci obroty na wentylach takie że nawet Sapphire RX 480 Nitro+ OC było cichsze.

 

 

 

W serii Rx580 Asus, Gigabyte i Sapphire popraeili swoje chłodzenia.... ponoć.

 

Nie ponoć, tylko na pewno. Sapphire Nitro + i Asus Strix OC to obecnie ścisła czołówka serii 5xx, trochę ciężko znaleźć wiarygodne testy Aorus XTR ale Giguś też dał wielkie chłodzenie więc nie powinno być złe.

Link to post
Share on other sites

Ja bym sie na miejscu OP serio zastanawial na Sapphire Nitro+ (ale nie Limited Edition). W reckach pisza, ze szafir bardzo poprawil chlodzenie, ktore w koncu "wyrabia" i jest zauwazalnie cichsze od swojego odpowiednika z serio 480, cenowo tez nie powinno byc zle. 

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

580 nie jest kopią 480, refresh to nie rebrand.

 

Jest podrasowaną kopią. Rdzeń jest ten sam, bo udowodniono, że BIOS od RX 580 pasował do RX 480.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...