Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam problem z komputerem. Od 3 dni gdy włączam wymagającą grę taką jak Rust czy H1Z1, komputer się wyłącza. Dzisiaj zakupiłem nowy zasilacz Corsair 550w. (Wcześniej posiadałem 400w) Mimo tego dalej się wyłącza. Temperatura procesora sięga do 64 stopni podobnie jak karta graficzna. Sprawdziłem kondensatory, zeskanowałem cały system i nadal nie widzę usterki.

 

Parametry PC

Windows 7 Home Premium

Procesor Intel Core i5 4590 3,3ghz

RAM 8gb 1600mhz

Płyta główna H81M-S1

Karta graf. Gigabyte Gtx 750TI 2gb

Edytowane przez buleczka625
Link to post
Share on other sites

No to teraz niezła zagwozdka błąd ten odpowiada za utratę zasilania w danym momencie. Normalnie bym powiedział, że zasilacz nie trzyma napięć, ale skoro go wymieniłeś na nowy to trochę cięższa sprawa.

 

Robiłeś testy obciążające cały komputer mam tutaj na myśli procesor i grafikę jednocześnie? W biosie nic nie zmieniałeś? 

Link to post
Share on other sites

Nic nie zmieniałem, a z tym obciążeniem zaraz  sprawdze. 


No to teraz niezła zagwozdka błąd ten odpowiada za utratę zasilania w danym momencie. Normalnie bym powiedział, że zasilacz nie trzyma napięć, ale skoro go wymieniłeś na nowy to trochę cięższa sprawa.

 

Robiłeś testy obciążające cały komputer mam tutaj na myśli procesor i grafikę jednocześnie? W biosie nic nie zmieniałeś? 

w OCCT procesor mial 75 stopni, nic sie nie wylaczylo


Nic nie zmieniałem, a z tym obciążeniem zaraz  sprawdze. 


w OCCT procesor mial 75 stopni, nic sie nie wylaczylo

wczoraj jeszcze sprawdalem w 3d marku, tez tak samo


teraz gralem 20 min w cs go.... zresetowal sie

Link to post
Share on other sites

Kernel-Power świadczy o nieczystym zamknięciu systemu i jest zapisywany również przy zresetowaniu systemu. ważne są błędy zaistniałe czasowo tuż przed Kernel-Power. Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors i wrzuć screena np. na: http://imgur.com/

http://imgur.com/zbwOF73

Jaki dokładnie test robiłeś w OCCT? 

 

Jeśli nie robiłeś zrób Power Supply, masz multimetr w domu, aby się upewnić na 100%, że to nie zasilacz? 

 

Ewentualnie przetestuj pamięci Memtestem

W OCCT robiłem test zasilacza przez ok 10 min. Niestety nie mam multimetra w domu. Ale czy to możliwe, że nowiutki zasilacz może być przyczyną ?

Link to post
Share on other sites

Z odczytu wynika, że zasilacz ma stabilne napięcia i jak również  z kartą graficzną nie ma problemu. Problemem stan procesora tzn. patrząc na użycie dysków, a głównie systemowego to zastanawia mnie co powoduje prawie ponad 60% użycia CPU. Coś ciągniesz z internetu? Nawet na ten stan użycia CPU to temperatur masz za wysokie, powinny wahać się w granicach 40- 45*C, a są około 60*C. Sprawdź w biosie opcję karty z integrowanej- nie używasz przełącz na Disabled. 

W oknie Sensors w prawym dolnym rogu klik na ikonę notatnika i wybierasz miejsce zapisu logu. Minimalizujesz okno Sensors i przystępujesz do grania. Jak PC wysypie się uruchamiasz i log jest zapisany tam gdzie zleciłeś. Wrzuć log na jakiś hosting i podaj tu linka do niego.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

t

 

Z odczytu wynika, że zasilacz ma stabilne napięcia i jak również  z kartą graficzną nie ma problemu. Problemem stan procesora tzn. patrząc na użycie dysków, a głównie systemowego to zastanawia mnie co powoduje prawie ponad 60% użycia CPU. Coś ciągniesz z internetu? Nawet na ten stan użycia CPU to temperatur masz za wysokie, powinny wahać się w granicach 40- 45*C, a są około 60*C. Sprawdź w biosie opcję karty z integrowanej- nie używasz przełącz na Disabled. 

W oknie Sensors w prawym dolnym rogu klik na ikonę notatnika i wybierasz miejsce zapisu logu. Minimalizujesz okno Sensors i przystępujesz do grania. Jak PC wysypie się uruchamiasz i log jest zapisany tam gdzie zleciłeś. Wrzuć log na jakiś hosting i podaj tu linka do niego.

tzn jak nic nie robie to ma okolo 48 -53 stopnie, zazwyczaj mam wlaczonego steama origina itp, wiec moze to obciaza komputer


t

 

tzn jak nic nie robie to ma okolo 48 -53 stopnie, zazwyczaj mam wlaczonego steama origina itp, wiec moze to obciaza komputer

Dzięki wielkie za pomoc, jak dalej będzie problem to będe to wysyłał :)

Link to post
Share on other sites

https://megawrzuta.pl/download/abeae131b6a2292cc19337e671117b24.html

to ten plik kiedy gralem i pc mi sie wysypal (przed chwila)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://imgur.com/a/N4VuY 

http://imgur.com/a/hQ8vI    https://megawrzuta.pl/download/9524598249072141e624c268df614b7e.html

(Z tym gpu-z w tle)

Edytowane przez buleczka625
Link to post
Share on other sites

Faktycznie jest jakiś dziwoląg, bo oprócz spadku napięcia 12V na 11.880V (to norma) nie ma się czego czepić. Jedynie jeszcze tego, że CPU nie taktuje na maksymalnych 3700 MHz tylko w miarę rozgrywki taktowanie spada do 3490 MHz. Włącz test w Intel Processor Diagnostic. Wymontuj baterię biosu do gruntownego resetu ustawień bios. Przy okazji możesz ją wymienić na nową - ma poniżej 3V. Główny podejrzany to CPU lub płyta gł. a konkretnie sekcja zasilania.


 

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Faktycznie jest jakiś dziwoląg, bo oprócz spadku napięcia 12V na 11.880V (to norma) nie ma się czego czepić. Jedynie jeszcze tego, że CPU nie taktuje na maksymalnych 3700 MHz tylko w miarę rozgrywki taktowanie spada do 3490 MHz. Włącz test w Intel Processor Diagnostic. Wymontuj baterię biosu do gruntownego resetu ustawień bios. Przy okazji możesz ją wymienić na nową - ma poniżej 3V. Główny podejrzany to CPU lub płyta gł. a konkretnie sekcja zasilania.

 

 

 

Wyjąłem baterie i zresetowałem BIOS. Nic to nie dało. Włączyłem Rusta i dalej się wyłącza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...