Skocz do zawartości

Monitor PG278QR ustawiony na 120Hz po uruchomieniu Battlefield 1 przełącza automatycznie odświeżanie na 144 Hz


Recommended Posts

Używam monitora PG278QR (reszta sprzętu w sygnaturce).

 

Na karcie monitora w Windows 10 ustawiłem 120 Hz. Sprawdziłem ustawienia w panelu sterowania NVidii, tam również częstotliwość odświeżania została ustawiona na 120 Hz. Również w opcjach gry wybrałem '2560x1440 120 Hz'.

 

Mimo to za każdym razem, gdy uruchamiam Battlefield 1 monitor automatycznie zaczyna pracować z częstotliwością 144 Hz. OSD wyświetla informację: 'G-SYNC Mode DisplayPort 2560x1440@144Hz' a licznik fps w monitorze wyświetla w prawym górnym rogu '144'.

 

Po wyłączeniu gry Battlefield 1, monitor przechodzi do ustawień 120 Hz.

Dodam, że gra DOOM uruchamia się bez wyżej wspomnianych problemów i podczas rozgrywki monitor pracuje z ustawioną w systemie częstotliwością 120 Hz.

 

Jak usunąć ten problem?

Chciałbym zagrać w Battlefield 1 z włączoną G-Sync i częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję. Problem rozwiązany.

Ciekawostka: w panelu sterowania NVidii preferowana częstotliwość odświeżania dla gry DOOM (dokładnie tak samo jak dla BF1) była ustawiona na "Najwyższa dostępna'. A mimo to, jak już wcześniej wspomniałem - gdy uruchamiałem tę grę, monitor nie zmieniał swoich ustawień. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...