Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Poniżej załączam specyfikację mojego sprzętu, następnie opis problemu.

 

 

SPECYFIKACJA skrócona:

  • MODEL LAPTOPA : ASUS N550JK 
  • Kieszeń dyskowa zamiast DVD -> (x-kom)
  • Intel i7 4700HQ
  • GTX 850 (DDR 3)
  • RAM 8G
  • Dysk 0 (podpięty pod kieszeń ^) : HDD seryjny Seagate 
  • Dysk 1:  SSD 850EVO
  • Windows 10 EDU 64bit

 

OPIS PROBLEMU:

Sytuacja:

Zainstalowałem kieszeń do mojego laptopa zamiast napędu DVD, do tej kieszeni włożyłem dysk który był seryjnie w laptopie (sprawny), natomiast do normalnej kieszeni na dysk SATA, nowo zakupiony 850 EVO.

Problem:

Wszystko działa normalnie, komputer się włącza, system Windows 10 wykrywa dysk i użytkowanie jest normalne. Problem pojawia się przy wyłączaniu systemu, wszystko odbywa się standardowo, jednak dysk w kieszeni (HDD) jakby nie rozumiał że ma się wyłączyć i zostaje odcięte od niego niespodziewanie zasilanie ( słychać specyficzny dźwięk taki sam jak np. gdy odepniemy dysk zewnętrzny HDD od USB niespodziewanie). Dane nie zostają utracone i komputer wstaje normalnie jednak jestem tym zmartwiony, ponieważ podejrzewam że może dojść do uszkodzenia dysku w dłuższym okresie czasu.

Dlaczego sądzę że to HDD:

Po wyjęciu dysku HDD problem nie występuje, jednak go potrzebuję gdyż dysk SSD jest małej pojemności.

 

Gdyby było trzeba mogę wysłać zdjęcia płyty głównej, lub kieszeni na dysk HDD.

 

Z góry dziękuję za pomoc, ponieważ nie znajduję nigdzie w sieci całkiem tego samego przypadku, a w różnych podobnych podawane są dość dla mnie niedorzeczne metody rozwiązania problemu ( wywalenie jednego pinu na płycie głównej). 

 

Pozdrawiam 

Marek

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tu też wszystko poprawnie. Jakie opcje w biosie są dostępne pod Sata Configuration?  Czy obecny system był uruchamiany z podłączonym napędem DVD? Jeżeli tak to od instaluj dysk Segate w Menedżerze urządzeń, wypnij dysk i po ponownym uruchomieniu wyczyść system CCleaner. Wyłącz komputer zamontuj dysk i uruchom ponownie. Tymczasowo możesz stosować te programik: http://mt-naka.com/hotswap/index_enu.htm

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...