Skocz do zawartości

Upgrade z Geforce 550 Ti (400-600 PLN)


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad małym upgradem komputera - zakup lepszej karty graficznej.
Myślę nawet o zakupie jakiejś używanej karty graficznej, najlepiej NVIDIA (można kupić coś lepszego za mniejsze pieniądze).
Proszę o poradę co można kupić w przedziale 400-600 PLN.

Chciałbym kupić grę Playerunkown's battleground, a ta wymaga kartę z 2GB pamięci minimum - może warto już kupić jakąś co ma 3 GB ?

Obecna karta to:
NVIDIA GeForce GTX 550 Ti

Mainboard:
Asus P8H61-M LX3 R2.0
PCI-Express

Zasilacz:
Corsair VS500

 

 

Link to post
Share on other sites

nie da się ukryć, że najwydajniejsza karta w tej kwocie ( używka 600zł ) to R9 290 w której ciężko już o gwarancję

nic wydajniejszego w tej kwocie nie dostaniesz, bowiem sensowne używki GTX 970 zaczynają się od 700zł w górę

 

tyle, że R9 290 to dosyć specyficzna karta, to po prostu smok który siedzi i zjada ponad 270W a wysokie temperatury to standard, chyba że wybrałbyś jakiegoś MSI Gaming czy Sapphire Tri-X, wtedy temperatury nie byłby takie tragiczne, ale z poborem prądu ciężko coś zrobić

 

jest to karta, która kierowana jest raczej do wąskiego grona odbiorców, którzy cenią sobie przede wszystkim stosunek wydajność/cena, jeśli do nich należysz, możesz postawić na ten model

 

a jeśli nie, rozsądna opcja to używka GTX 960 4GB ( ~550zł ) lub nowy GTX 1050Ti ( 650zł w górę ), karty podobne wydajnościowo, przy używanym 960 łatwo o gwarancję, są energooszczędne i ciche - jednak widocznie wolniejsze od 290

 

trzecia opcja to dopłacenie do używki GTX 970 również na gwarancji ( 700-750zł ), który łączy w sobie moc 290 i kulturę pracy 960/1050Ti

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Vemorion,
Dzięki wielkie za podpowiedzi - z Radka raczej zrezygnuje. Trochę się kiedyś sparzyłem do tej firmy, gdy miałem wcześniej jakąś ich kartę - przez przegrzewanie się gry wieszały, a karta nie była w żaden sposób podkręcana.
Wolę zatem jednak trochę zejść z wydajności i mieć pewność, że nie będzie żadnych przygód w użytkowaniu.
 

Link to post
Share on other sites

Myślę że warto uciułać 100zł do tej...https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-nvidia-geforce-gtx-970-4gb-4096-mb-CID99-IDlHINk.html#4c5a5dfc4e  trzeby by się jeszcze dopytać ile zostało jej gwarancji...

No chyba że wolisz trochę mniej dołożyć do nowej i sporo słabszej 1050Ti.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Superklikacz,
Chyba zdecyduje się właśnie na GTX970, poszukam jednak trochę innych ofert sprzedaży tej karty.

Przy takiej gotówce wolałbym kupić przez allegro albo osobiście odebrać (jestem z okolic Łodzi).

Przez stronę benchmark porównałem sobie już wcześniej zaproponowane karty (z wyjątkie GTX 1050Ti - bo tej karty nie widzi wyszukiwarka).

Jeszcze jedno pytanie:

Której firmy model karty najlepiej wybrać ?

Link to post
Share on other sites

Może napisz do kolesia z tego https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-nvidia-geforce-gtx-970-4gb-4096-mb-CID99-IDlHINk.html#4c5a5dfc4e  ogłoszenia i spytaj czy może Ci ją wystawić na Allegro,oraz o tą gwarancję(ile jej zostało),spróbować nigdy nie zaszkodzi.

Edytowane przez SUPERKLIKACZ
Link to post
Share on other sites

Ci sprzedawcy to chyba się pod ziemię pozapadali :)
Namierzyłem parę ogłoszeń dot. sprzedaży GTX 970 i wysłałem pytania. Jeden z Łodzi (bym mógł odebrać osobiście) chciał opchnąć za 900 PLN, niestety nie doszliśmy do porozumienia.
Gostek od proponowanego wcześniej ogłoszenia ani nie odbiera tel, ani też nie odpisuje na maila niestety...

 

Dostałem odzew od kogoś innego i tu bym chciał poprosić o poradę.
Karta została kupiona na Morele i dostałem taką informację odnośnie gwarancji:
"Witam, gwarancja jest ale jakoś tak dziwnie zrobiona bo to jest gwarancja wewnętrzna i niby nie potrzeba do niej dokumentów tylko że reklamacje mogę zgłosić jedynie ze swojego konta na sklepie morele.net. Więc jeśli karta ulegnie uszkodzeniu to ja będę musiał ją zgłosić i wypełnić Pana dane... Tak mi się wydaje, trochę to jest bez sensu..."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...