Skocz do zawartości

Laptop do programowania 2500zl


Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: Max 2500


2) Laptop nowy/używany: nowy


3) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): do 15


4) Główne zastosowanie (np. gry - podaj tytuły, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program, etc.): programowanie, visual studio, android studio, unity3d


5) Miejsce użytkowania (np. głównie w domu, głównie w plenerze, etc.): Mobilnosc i bateria


 


9) Własna propozycja (model wybrany samemu): http://technos-online.pl/xiaomi-mi-notebook-air-12-full-hd-intel-core-m3-6y30-glosniki-akg.html


 


Pozdrawiam i dziekuje z gory za porady!


Edytowane przez toddlockwood
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz, ale były testy tego lapka i jak masz Windows 10 Global to masz go bez klucza i musisz sam kupić klucz, tam jest mylne pojęcie że Aktywacja.

wiem wiem, ale klucze mam z uczelni wiec to nie jest jakby problem.

 

Pytanie tylko czy jest cos lepszego, czy cos moze lepiej uzywanego? Jestem otwarty na propozycje.

Podbijam :)

Link to post
Share on other sites

nie tylko z systemem będzie problem. Nie będziesz mieć gwarancji.

 

Ja bym policzył czy gra jest warta świeczki.

 

Również byłem zainteresowany laptopem od xiaomi, tylko ze tym 13 calowym i po przeliczeniu sobie wydatków na niego stwierdzam ze wole dołożyć te 500 zł i kupić podobny sprzęt ale dostępny w Polsce, z pewna gwarancja, systemem.

 

Myśle ze coś z procesorem seri m, da się znaleźć poniżej 3000 zł bo te laptopy zwykle są tanie, w porównaniu do ultrabookow z procesorami z seri i.

Edytowane przez balans
Link to post
Share on other sites

Nie szukając daleko prosze dość stary temat bo z 2015 roku ale odda sens dlaczego odradzam: http://m.benchmark.pl/aktualnosci/intel-core-m3-m5-m7-specyfikacja-procesorow-skylake.html

 

Co do laptopa wykracza troszke ponad budżet ale ciężkp jest znaleźć coś normalnego do 2500zł do 15 cali. Nie bez powodu 15.6 calowe laptopy można spotkać w największej liczbie konfiguracji, jest to taki środek pomiędzy wygodą a mobilnością bo 17 calowe laptopy to raczej ciężko przenosić a poniżej 15 cali no już wygoda korzystania się zmniejsza, oczywiście zależy od gustu

https://www.x-kom.pl/p/326569-notebook-laptop-133-acer-v3-372-i5-6200u-8gb-240-win10.html

Ale myśle że warto, bo masz tu matryce matową IPS, i5 6 generacji, laptop lekki no i ma juz system win 10 home, oraz dysk SSD 240GB, oraz sporą liczbe portów USB bo aż 4 a to wcale nie jest mało. Czyli do pracy wystarczy na lata.

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites

Sprzed ratuje tylko rozdzielczość + waga (tych nowych). już lepsza propozycja od prodanger, jeśli często włączasz na raz ze 2-3 środowiska (załóżmy z twoich propozycji coś na Intellij i dodatkowo jakiś kolejny projekt w javie) + jeszcze jakieś narzędzie to te 4 gb pamięci ram  to za mało. Od tego co ty wolę 600 zł na jakiś poleasingowy nie do zdarcia 2560,2570 itd.  + monitor zewn- no ale ja mówię tylko o czymś do pracy. 

System kolega może mieć z DreamSpark (teraz to się chyba inaczej nazywa i trzeba się upewnić że twój wydział ma wsparcie z tą usługą od MS). Inna sprawa jak się wczyta regulamin na jakich zasadach może być używana taka licencja... 

Edytowane przez annakowalewska
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem 8GB pamięci RAM powinno być zawsze, 4GB mogą być ale jeśli jest to komputer jedynie do przejrzenia internetu, filmów, muzyki nic więcej. Jak wchodzi w grę praca to te 8GB pozwoli na pewno na sprawniejszą pracę bez ryzyka, że nagle nam zabraknie tej pamięci. Poleasingowy też fajna sprawa tylko podejrzewam, że tutaj zewnętrzny monitor raczej się nie sprawdzi ze względu na to, że autor będzie zabierał go na uczelnie, raczej na pewno. To też zależy ile będziesz pracował w domu a ile na uczelni, jeśli większość czasu w domu to może i warto rozważyć monitor zew. ale jeśli większość czasu na uczelni to monitor będzie się raczej kurzył tylko, biorąc pod uwage, że na uczelni i tak się spędza większość czasu.

Edytowane przez prodanger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...