Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne do 900PLN


Recommended Posts

Witam,

 

Mam 900PLN do przeznaczenia na rozbudowę komputera.

 

Mój obecny komputer:

i74790k boxowe chłodzenie

GTX 1070 AMP! Extreme

24GB DDR3 CL9 1866Mhz

Superflower Golden Green 700W

SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

2x 1TB HDD

MSI Z97 SLI Krait Edition

Fractal Design Core 3300

 

Procesor niestety robi thermal throttling i zastanawiam się nad chłodzeniem wodnym, skoro jest budżet.

Swifttech 240 X2 wygląda dobrze i umozliwi mi rozbudowę chłodzenia na GPU, pytanie tylko czy jest to odpowiednie rozwiązanie pod względem ceny? Nigdy nie miałem chłodzenia wodnego więc prosiłym o jakies podpowiedzi. :)

 

Link to post
Share on other sites

Ten set to :

chłodnica 240/20
rezik 
DDC 6W
blok CPU
2x złączką 45*

za te pieniądze bez problemu da się złożyć custom na takich komponentach
oczywiście chęć zwiększenia wydajności poniesie za sobą finansowe konsekwencje :P

Na pytanie czy to jest dobry wybór 
to według tego artykułu :
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3068621/swiftech-h220-performance-testing-observations.html

tak natomiast według mnie to z 2 setki za drogo :P
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W koszta tego lc wrzuć sobie jeszcze delida, wtedy zobaczysz jaki potencjał kryje procek 

Mówisz o deliddingu czyli usunięciu IHS'a? Z tego co czytałem przy i7 4790k intel użył już lepszej pasty między IHS'em, a rdzeniem, więc różnica będzie minimalna, mogę się mylić.

 

Tomek, nie mam pojęcia jak te części poskładać i co tak naprawdę potrzebuję do zwodowania CPU, a później GPU.

 

Inaczej, wiem jak je poskładać, ale nie jestem pewien które części koniecznie potrzebuję.

Edytowane przez olokos
Link to post
Share on other sites

według karty katalogowej 
https://s3.amazonaws.com/cdn.freshdesk.com/data/helpdesk/attachments/production/4021193486/original/Core_3300_web_manual.v2.1-20151022.pdf

Bez cięcia możesz zamontować 240 top i 280 front tylko czy to wystarczy do komfortowej pracy to nie jestem pewien.

z Pomp DDC lub D5 raczej nowe lub z bardzo dobrego źródła  ( takie moje zdanie znajdzie się kilku co poleci tobie DCP )

rez to może być używka chinol, butelka po Coca-Coli :P

 

chłodnice nowe lub z dobrego źródła bo osobiście miałem ekscesy na chłodnicach używanych.

 

wąż  primochill
chard tube bez znaczenia wszystkie dobre choć właściwości termoplastyczne rożne. 

Link to post
Share on other sites

Mówię o wymianie tej "lepszej" na porządną pastę. Bo to że Intel poprawił pastę to nie znaczy że jest dobrze

 

No tak, ale najpierw chcę się zaopatrzyć w chłodzenie i jak nie będzie wystarczające to wtedy będę się bawił w delidding. Gelid GC-Extreme cały czas jest.

według karty katalogowej 

https://s3.amazonaws.com/cdn.freshdesk.com/data/helpdesk/attachments/production/4021193486/original/Core_3300_web_manual.v2.1-20151022.pdf

 

Bez cięcia możesz zamontować 240 top i 280 front tylko czy to wystarczy do komfortowej pracy to nie jestem pewien.

 

z Pomp DDC lub D5 raczej nowe lub z bardzo dobrego źródła  ( takie moje zdanie znajdzie się kilku co poleci tobie DCP )

rez to może być używka chinol, butelka po Coca-Coli :P

 

chłodnice nowe lub z dobrego źródła bo osobiście miałem ekscesy na chłodnicach używanych.

 

wąż  primochill

chard tube bez znaczenia wszystkie dobre choć właściwości termoplastyczne rożne. 

Jest jakiś jeden sklep gdzie to wszystko kupię? Co do chłodnicy to są jakieś konkretne? Serio, nie mam o tym większego pojęcia.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to nie moja broszka, ale koszt delida u Patryka to ~50 zł, musisz sprawdzić jego wątek lub zapytać. Koszt chłodzenia cieczą to 900 PLN. Nie wiem jakie masz temperatury ale przy tych procesorach po skalpie dostajesz od 15 do 30 stopni mniej więc zwyczajnie nie opłaca się zazwyczaj wodować procesora z fabrycznym glutem bo uzyskasz podobny wynik 18 razy taniej(skalp).

Link to post
Share on other sites

Racja, skalp to podstawa. Ja na moim i7 4790k z nawet dobrym glutem miałem 80stopni na powietrzy (4.7 1.23v). Na LC 240mm i 360mm mam takie same temp. może 2-5 stopni mniej. Też będę musiał zlecić delid, ale to dopiero jak gpu sobie kupię. 

Link to post
Share on other sites

Jasne że warto ale czy "od 15 do 30 stopni mnie" 30 stopni zbijesz to śmiem wątpić patrząc po testach średnio 20stopni+/- ten "zabieg" odejmuje. Lecz patrząc na koszt takiego rozwiązania (foremka do zdjęcia 30zł+/-) i zbicie choćby 15stopni (to takie minimum) jest jakby nie patrzeć bardzo tanim rozwiązaniem na zbicie temp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...