Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam gorąco

 

Poszukuje porady w dobraniu optymalnej karty graficznej pod moje już podstarzałe podzespoły w komputerze. Wiem, że występuje tak zwany efekt "wąskiego gardła", wiec dlatego nie chce przepłacić za grafikę której nie dam rady wykorzystać.

 

-Kwota którą dysponuje: 1000 - 1200zł

-Zastosowanie: Gry typu "Couch Co-Op", takie jak:

  • Divinity: Original Sin
  • Gears of War 4
  • Rocket League 
  • Resident Evil 6
  • Seria Borderlands i CoD.

​Chciałbym bardziej sprecyzować, lecz na stan dzisiejszy nadal nie znam wszystkich tytułów gier które wspierają podzielony ekran.

-Model i moc zasilacza: Tutaj również prosiłbym o waszą pomoc w doborze zasilacza, ponieważ aktualnie posiadam Tracer Be Cool 420W Silent i zdaje sobie sprawę że będzie wymagał wymiany.

 

-Specyfikacja komputera:

  • Procesor: AMD Phenom II X4 B55 (odblokowany rdzeń dzięki UCC)
  • Płyty głównej : ASRock N68C-S UCC
  • Pamięci RAM: 4,00GB Single-Channel DDR3 @ 401MHz (6-6-6-15). W tym przypadku jeżeli będzie potrzeba mogę dokupić bez problemu drugą kość 4 GB
  • Dysk: ADATA SP 550 (SSD)
  • Obudowa: aktualnie brak, dobiorę po kupieniu karty.
  • System: Widows 10 64x

-Rozdzielczość monitora: Full HD, a jeżeli okaże się, że komputer będzie jakimś cudem pracował w 4K, to w takim wariancie zaopatrzę się w TV z tą rozdzielczością.

-Dodatkowe wymogi: Posiadam Steam Link i chciałbym aby karta wspierała sprzętową akcelerację H.264. jest to podstawa aby ten proces nie pobierał zasobów systemowych, jeżeli coś pomyliłem proszę mnie poprawić.

Edytowane przez mateus2002
Link to post
Share on other sites

Masz dosyć wygórowane wymagania, a komputer w takim zestawieniu nie nadaje się w ogóle. Nawet odblokowany procesor jest za słaby na grafikę za 1k.

 

Dla ciebie dobrze byłoby wziąć:

http://allegro.pl/i5-2500k-msi-z77a-g45-box-i6793721744.html

http://allegro.pl/xfx-radeon-rx-460-passive-4gb-gddr5-128-bit-dvi-i6791390673.html

 

Zasilacz:

http://allegro.pl/zasilacz-xfx-pro450w-i6792757390.html

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź, jeżeli tak się sprawy mają to nim się zdecyduje na wymianę reszty podzespołów, chciałbym się dowiedzieć jaką najlepszą kartę mogę zastosować w tym zestawieniu sprzętowym aby była wykorzystana w 100%.

 

Przeglądając forum znalazłem pytanie "Jaka Karta Graficzna", patrząc na specyfikacje komputera o którym mowa  ww. temacie zauważyłem podobieństwo do mojego zestawu. Czy mogę zatem stwierdzić, że karta MSI GeForce GTX750Ti 2048MB również będzie optymalna dla mnie?

 

Dodatkowo z nadmiaru wolnego czasu postanowiłem napisać do x-kom.pl o pomoc w wyborze karty graficznej do specyfikacji mojego komputera. Nie podawałem ceny, chciałem aby dobrali jak najbardziej optymalny układ graficzny do procesora. W odpowiedzi dostałem informacje:

 

 

 

Dzień dobry,

 

dziękuję za przesłaną wiadomość. W załączniku przesyłam ofertę, w której uwzgędniłem wydajną kartę GTX1050 oraz zasilacz od firmy Silentium PC, który będzie miał odpowiedni zapas mocy.

 

https://www.x-kom.pl/p/204689-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-500w-vero-l1-v2.html

https://www.x-kom.pl/p/334787-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx-1050-oc-2gb-gddr5.html

 

​Czy w takiej sytuacji  mogę uznać informacje za rzetelną i zakupić te podzespoły z czystym sumieniem?

 


Aby rozwiać wszystkie moje wątpliwości, udałem się na zakupy do salony x-kom, po otrzymaniu między innymi ww. podzespołów i złożeniu blaszaka w całość wynik był następujący.

 

Far%20Cry%203%20Blood%20Dragon%2004.24.2

 

Far%20Cry%203%20Blood%20Dragon%2004.24.2

 

Far%20Cry%203%20Blood%20Dragon%2004.24.2

 

Jak widać użycie procesora nie blokuje karty graficznej, po testach w innych grach wynik był podobny. zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego sytem nie używa GPU ani też CPU w 100% a generuje zaledwie 15 FPS. W trakcie gry na tych ustawieniach grafiki średnia ilość klatek jest 25, akurat w tym przypadku wiele dzieje się na ekranie więc spada nawet do 15.

Edytowane przez mateus2002
Link to post
Share on other sites

Bo tak jak mówiłem masz za słaby procesor, który w przypadku zastosowania mocniejszej karty będzie ją zwyczajnie dławić i w większości objawia się to właśnie spadkami FPS do wartości 30,20,15 kl/s. A żaden komfort grania gdy FPS skacze ci z 60 na 15 itp. Ale jesteś zbyt uparty by to zrozumieć.

 

Podałem ci idealne połączenie. A tak to kupiłeś kartę, która ze swoim 2GB na dzień dzisiejszy to za mało. A na dodatek do procesora, który nie potrafi utrzymać stabilnego 60FPS, a to by ci zapewnił i5 2500k. Brak słów, ale cóż twoje pieniądze twoja sprawa co z tym zrobisz.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Bo tak jak mówiłem masz za słaby procesor, który w przypadku zastosowania mocniejszej karty będzie ją zwyczajnie dławić i w większości objawia się to właśnie spadkami FPS do wartości 30,20,15 kl/s. A żaden komfort grania gdy FPS skacze ci z 60 na 15 itp. Ale jesteś zbyt uparty by to zrozumieć.

 

Podałem ci idealne połączenie. A tak to kupiłeś kartę, która ze swoim 2GB na dzień dzisiejszy to za mało. A na dodatek do procesora, który nie potrafi utrzymać stabilnego 60FPS, a to by ci zapewnił i5 2500k. Brak słów, ale cóż twoje pieniądze twoja sprawa co z tym zrobisz.

 

Tak mój drogi, tylko że to jest w rozdzielczości 3840x2160 w Ultra Detalach, w FullHD mam te 60 klatek. W pozostałych tytułach które posiadam wszystkie działają mi na 1080p z najwyższymi detalami bez zadyszki, a po nie które można nawet śmiało włączyć w 3840x2160. Gdybyś jeszcze chwile poświecił tym screenshot'om, w górnym lewym rogu zauważył byś informacje o zużyciu procentowym CPU i GPU gdzie jest pokazane, że oba podzespoły nie są wykorzystane w 100% i to mnie ciekawi czy po prostu ta gra w tej rozdziałce szwankuję.

Edytowane przez mateus2002
Link to post
Share on other sites

Nie rozśmieszaj mnie wiem do czego jest zdolny taki procesor i grafa. Nie szwankuje na tyle pozwala ten zestaw.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Szanuje twoje poglądy, nie wiem w jakim celu miałbym Cię wprowadzać w błąd. Jeżeli chcesz mogę nagrać jakąś rozgrywkę z Borderlands, Divinity Original ​czy też innych tytułów które posiadam w FullHD z najwyższymi detalami i gdzie widać że chodzą płynnie. Na stan dzisiejszy, wydanie paru groszy na kartę dzięki której będę mógł siąść z kumplami na kanapie i rozerwać się na chwile jest dla mnie satysfakcjonujące.

Edytowane przez mateus2002
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...