Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!  Potrzebuje Waszej rady w doborze podzespołów do mojego nowego PC. 
 

  • Zastosowanie komputera : Komputer najczęściej będzie używany do gier, przeglądania internetu. Czasem będzie potrzebny do renderowania filmów w SonyVegas, pracy w photoshopie i systemach CADowskich, SketchUp+Vray. 
  • Maksymalna kwota : 4500zł to max limit
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : 10 maj
  • Których części potrzebuję : Cała skrzynka + monitor 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie znam się na tym. Być może w przyszłości się z tym pobawię ale w granicach rozsądku bo wiem, że można przegiąć. Tym bardziej bez dodatkowego chłodzenia.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Monitor dopiero zamierzam kupić, dotychczas miałem laptopa. Myślę, że 21'' ze względu na to, że mam małe biurko i będę siedział dość blisko. 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Mam tylko laptopa i kombinuje jak go wykorzystać ale chyba tylko dałoby radę jako serwer/magazyn. 
  • Własna propozycja zestawu : Podsyłam linka z niepełnym zestawem złożonym na podstawie tego co przeczytałem w internecie, rankingach ale pewnie dałoby radę bardziej spersonalizować wybór. https://www.morele.net/inventory/info/Mc9kwd/
  • Inne : Planuje wziąć kompa na raty więc jak wiecie gdzie to wyjdzie tanio albo bez oprocentowania to dajcie znać  :) 
     

*Znalazłem na forum post z podobną treścią i udało mi się złożyć coś takiego: www.morele.net/inventory/info/11jwFX . Co uważacie o monitorze? Wiem, że monitor ma freeSync od AMD a karta Gsynca od Nvidii niestety ale czytałem o tym monitorze dobre opinie i się nimi zasugerowałem. Chodzi mi o podobny przedział cenowy. Macie jakieś lepsze propozycje?

 
Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1) 1 285,01 zł
Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB 55,00 zł
Obudowa SilentiumPC Gladius M35W Pure Black (SPC156) 209,00 zł
Monitor AOC G2260VWQ6 GAMING 499,50 zł
Dysk Toshiba P300  - (HDWD110UZSVA) 209,00 zł
Płyta główna ASRock B250M Pro4, B250, DDR4, HDMI, DVI-D, VGA, microATX 339,00 zł
Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB, BOX (BX80677I57400) 805,00 zł
2x Pamięć GoodRam DDR4 PLAY, 4GB, 2400MHz CL15 (GY2400D464L15S/4G) 272,58 zł
Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 (256 Bit) HDMI, DVI, 3xDP, BOX (ZT-P10700F-10P) 1844,99 zł

Razem 4520zł. 

Z góry dzięki za pomoc. 
Link to post
Share on other sites

W takim razie z IPSem znalazłem taki model: AOC i2276Vwm i LG 22MP48D-P. Co uważacie?

 

Kumpel podpowiada mi zmianę płyty głównej na  MSI B150M PRO-VDH, B150, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (B150M PRO-VDH)

Obudowa nie musi byc koniecznie z oknem. Co do dysku to myślałem żeby zrobić właśnie odwrotnie bo cena 240gb dysku SSD to jakieś 2x tyle co 1tb zwyklego. Chyba, że jakieś oszczędności jeszcze w zmianie obudowy znajdziemy i tej płycie głównej. W zasadzie na początek będę potrzebował systemu (win10 to około 22gb), gierek na jakieś 40gb. Troche poupycham na dysk przenośny i z resztą się zmieszczę. Ewentualnie mógłbym tak zrobić. Mam pytanie - czy wymiana na SSD polepszy jakość/rozgrywkę w grach? Czy tylko przyspieszy ładowanie? 

   
Link to post
Share on other sites

 

 

W takim razie z IPSem znalazłem taki model: AOC i2276Vwm i LG 22MP48D-P. Co uważacie?

 

W zasadzie wszystko jedno w tym budżecie. Zerknij sobie jeszcze na Samsung S24F350FHUX co by mieć te 24 cale. 

 

 

 

Kumpel podpowiada mi zmianę płyty głównej na  MSI B150M PRO-VDH

 

Kompletnie bez sensu. Dolicz koszty aktualizacji biosu.  

 

 

 

zy wymiana na SSD polepszy jakość/rozgrywkę w grach?

 

Nie

 

 

 

Czy tylko przyspieszy ładowanie? 

 

Tak

Link to post
Share on other sites

nie kupuj 21 inch,,,kup sobie 24 " min,,,3cm szerokosci w ta czy w ta to nic nie zmienia do renderowania wydajniejszy procek i duzo ram to podstawa ,,gtx 1070 na full hd to overkill ,,,1060 wystarczy,cpu ma wbudowana integre wiec jesli chcesz dozbierac na lepszy gpu to warto poczekac ,poszukaj uzywki u sasiadow na ebay de czy gdzies z uk,tam czesto wymieniaja sprzet "z nudow"zeby miec nowszy bo ich stac

pozatym

Procesor Intel Core i5-6600K,do tego jakis aftermarket cooler plyta Gigabyte GA-Z170-HD3 ram G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz  Obudowa Corsair Carbide Series 88R dokup jedna czy dwa wiatraki do air intake  Zasilacz EVGA SuperNOVA 650 G2 650W   Monitor Asus VG248QE 144hz gierki tanszy albo PA248q (duzo lepsza matryca) bez gpu,,,poszukaj uzywki 

ten drugi mozna spokojnie wymusic odswiezanie na 75-85hz

mozesz kupic 8gb i dokupic ale polecam od razu dual channel

hdd wymontuj z laptopa,,,

zasilacz patrz na gwarancje ,polecam evga supernova g2,,7 lat czy podobny

skoro duzo czasu spedzasz to inwestuj w monitor ktory ci zostanie na lata,,,sprzet sie wymienia monitor az sie spali,,,

 

do czego ci CD drive,instalke zrobisz z pendrive ,a plyty czytac na laptopie bedziesz,,,albo wymontuj drive i podlacz do kabli sata

 

no chyba zapasu mocy nie ma,,,,,,tylko brakuje,1070 moze dociagnac do 320w pod obciazeniem,procek 65 w.wiekszosc psu maja wydajnosc 80% czyli musisz miec te 20% wiecej niz potrzeba,ja preferuje 50% wiekszy zeby obciazenie bylo mniejsze

 

// Skrajna niekompetencja // 3ndurek

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

 

 

gtx 1070 na full hd to overkill

Bzdury, już teraz są gry przy których 1080 nie wyrabia 60fps.

 

 

 

plyta Gigabyte GA-Z170-HD3

 

 

Obudowa Corsair Carbide Series 88R

Poważnie ? płyta ATX w budzie która pomieści microATX ? 

 

 

 

no chyba zapasu mocy nie ma,,,,,,tylko brakuje
 

Jedynie czego tutaj brakuje to Tobie pojęcia o zestawach komputerowych.

A ten konfig bez OC CPU z GTX 1070 dobije pod obciążeniem może do 270W, gdzie PS ma realne 449W na linii +12V.

 

Poza tym Twoja nietrafna propozycja to koszt 5000zł biorąc pod uwagę zakup używanego GPU.

 

Takie porady nie tutaj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

masz racje z ta case,niedopatrzenie .odnosnie linka z twojego zestawu sam sklep poleca min 500 wat zasilacz... 

co do power draw 

cpu(7500-6600k) 61-95w

mobo 40-80 w

ram 6 w

fans 12w

cooler 12w

gpu (1070) 270 watt(320 peak)

drive 35w

hdd+ssd 10 wat

usb devices another few watts

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...
W dniu 30.04.2017 o 05:37, 3ndurek napisał:

 

 

Bzdury, już teraz są gry przy których 1080 nie wyrabia 60fps.

 

 

 

 

 

Poważnie ? płyta ATX w budzie która pomieści microATX ? 

 

 

 

 

Jedynie czego tutaj brakuje to Tobie pojęcia o zestawach komputerowych.

A ten konfig bez OC CPU z GTX 1070 dobije pod obciążeniem może do 270W, gdzie PS ma realne 449W na linii +12V.

 

Poza tym Twoja nietrafna propozycja to koszt 5000zł biorąc pod uwagę zakup używanego GPU.

 

Takie porady nie tutaj.

maly update po latach

obudowa miesci full atx plyte,,,

wiem bo wsadzilem moj stary full atx w ta obudowe

jedyne co musialem slim psu uzyc

 

i system ktory poleciliscie dla kolesia to droga w sciane.teraz nie wymieni podzespolow 

 

ps bronze ma wydajnosc min 80% to z tych 450 robi sie 360 ? pod full obciazeniem ? czy bierze 540 z gnaizdka pod 450w obciazeniem

 

 

 

 

 

Edytowane przez kulkiet
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...